Plażę w Wielkiej Brytanii spowiła toksyczna mgła

Opublikowano: 29.08.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 254

Około 150 osób trafiło do szpitala (wg “Sputnik News” pomocy medycznej udzielono co najmniej 233 osobom – przypis WM) po tym jak setki osób przebywających na plaży Birling Gap w Wielkiej Brytanii zetknęło się z toksycznym gazem. Ludzie na plaży zostali ewakuowani w niedzielę, gdy zaczęto zgłaszać trudności w oddychaniu, pieczenie oczu oraz wymioty z powodu wystąpienia niespodziewanej „mgły”. Obecnie badane są jej przyczyny.

„Wygląda na to, że mgła wydobywała się z morza, pod wpływem fal uderzających o wybrzeże” – twierdzi policja z hrabstwa Sussex

Z kolei służby ratownicze z Birling Gap, Eastbourne, Bexhill oraz Newhaven pracowały nad ewakuacją zatłoczonej plaży, podczas gdy ludzie obawiali się zetknięcia z wyciekiem chloru.

Świadkowie mówią o silnym zapachu chloru w powietrzu, który pojawił się znikąd. Ludzie uciekli z plaży w ciągu dziesięciu minut, co było dość oszołamiające ze względu na pokaźną liczbę plażowiczów. Obecnie 150 osób przebywa w szpitalu, choć stan ich zdrowia jest uważany za dobry. Ludzie mieszkający wzdłuż wybrzeża zostali poinstruowani o szczelnym zamykaniu okien i drzwi, jednak obecnie zalecenie to zostało już wycofane

„Plaże w East Sussex będą otwarte jak zwykle” – stwierdziła w poniedziałek miejscowa policja. „Podobna sytuacja nie powinna już się powtórzyć”.

Pochodzenia toksycznej mgły do tej pory nie ustalono.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o