Playstation narzuca użytkownikom zrzeczenie się praw prywatności

Opublikowano: 18.10.2020 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2211

Sony ogłosiło, że pozwoli użytkownikom Playstation nagrywać rozmowy głosowe podczas rozgrywek, aby gracze mogli zaskarżać siebie nawzajem za złośliwe słowa wypowiadane podczas prywatnych rozmów.

Najnowsza aktualizacja konsoli do gier zmusza użytkowników do zrzeczenia się praw do prywatności, umożliwiając innym zgłaszanie i blokowanie ich kont z powodu naruszenia standardów wypowiadania się.

„Po tej aktualizacji użytkownicy widzą powiadomienie o bezpieczeństwie grup i że rozmowy głosowe w grupach mogą być nagrywane” podała firma Sony. „Nagrywanie rozmów głosowych do moderacji to funkcja, która będzie dostępna na PS5 po uruchomieniu i umożliwi użytkownikom nagrywanie rozmów głosowych na PS5 i przesyłanie ich do oceny moderacyjnej. Wyskakujące okienko, które teraz widzisz na PS4, informuje Cię, że kiedy bierzesz udział w czacie z użytkownikiem PS5 (po premierze), to może on przesyłać te nagrania ze swojej konsoli PS5 do SIE ”.

„Jeśli grupa przyjaciół chce prywatnie żartować sobie z ludzi kolorowych, rozmawiać o dziwnych rzeczach lub treściach seksualnych, to ich sprawa” skarżył się jeden z użytkowników „Twittera”.

Sony twierdzi, że aktualizacja jest konieczna, aby egzekwować standardy „bezpieczeństwa i moderacji” oraz zapobiegać nękaniu, ale rzeczywisty program jest oczywiście ukierunkowany na nadzorowanie wypowiedzi politycznych i zapobieganie krytyki skrajnie lewicowych grup, takich jak Black Lives Matter.

Jak zauważa Chris Menahan „Posunięcie to nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po tym, jak PlayStation nawiązało współpracę z Anti-Defamation League – lewicową grupą, która opowiada się za cenzurą treści online oraz egzekwowania praw dotyczących mowy nienawiści w imię powstrzymania „zniesławienia narodu żydowskiego” i naciska na Marka Zuckerberga, aby zwiększył cenzurę na Facebooku”.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. radical3dom 18.10.2020 15:20

  Nie kupować, doprowadzić firmę sony do bankructwa za takie rzeczy, to nauczyłoby innych.

 2. KubaD. 18.10.2020 20:02

  Czasem lubię zagrać sobie w jakąś grę online. Niestety poziom wypowiedzi ludzi jest… ciekawy.
  Jak dla mnie to nie ma w tym nic złego, że jeden pieniacz z drugim zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za ubliżanie.

 3. kozik 19.10.2020 05:58

  I dobrze! Tylko tak można zapobiegać myślozbrodniom (thoughtcrime). Rok 1984 coraz bliżej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.