Uwierzytelnianie płatności za pomocą odcisku kciuka

Opublikowano: 20.08.2017 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 537

W celu wdrożenia planów rządu włączenia Indii do gospodarki cyfrowej premier Narendra Modi uruchomił aplikację do płatności cyfrowych opartą na Jednolitym Interfejsie Płatności (United Payments Interface; w skrócie UPI) i numerze Aadhaar (12-cyfrowy numer identyfikacyjny unikalny dla każdego obywatela), która ułatwi ludziom realizowanie transakcji cyfrowych.

System umożliwia także użytkownikom realizowanie transakcji w oparciu o dane biometryczne. Nowa aplikacja nosząca nazwę BHIM (Bharat Interface for Money – Płatniczy Interfejs Bharat), została już udostępniona na smartfony wyposażone w system Android. Aplikacja ta zostanie wkrótce udostępniona także dla użytkowników iPhone’ów.

„Dzięki aplikacji BHIM do realizacji płatności wystarczy odcisk kciuka. Teraz twój kciuk jest twoim bankiem” – oświadczył premier Modi podczas DigiDhan Mela, imprezy zorganizowanej z okazji wdrożenia systemu płatności za pomocą odcisku kciuka.

Szybkość aktywacji biometrycznych opcji w aplikacji będzie jednak zależeć od tempa wprowadzenia przez rząd funkcji zabezpieczeń tych opcji.

Obecnie rząd pracuje nad systemem zabezpieczeń płatności z użyciem numeru Aadhaar.

Użytkownicy mogą zarejestrować swoje konto bankowe w BHIM i skonfigurować PIN UPI z kontem. Numer telefonu komórkowego działa wtedy jako identyfikator użytkownika, umożliwiając wysyłanie lub odbieranie pieniędzy.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: newindianexpress.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.