Plastik zanieczyszcza oceany

Opublikowano: 25.04.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 551

Wzrost światowej produkcji plastiku, który ostatecznie trafia do oceanów, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich żywych organizmów. Do takiego wniosku doszli uczeni z Instytutu Badań Polarnych i Morskich im. Alfreda Wegenera w Niemczech.

Szczególnie niebezpieczne są rozpuszczone w wodzie mikrocząsteczki plastiku, które mogą zbierać się w organizmach żywych. Mikrocząsteczki są absorbowane w przewodzie pokarmowym i wchłaniane przez organizm.

Mikrocząsteczki plastiku mogą przenikać do minerałów skalnych, osiadać w błotach, wchodzić w związki z solami i tak dalej. Uczeni są zaniepokojeni rosnącym zanieczyszczeniem oceanów przez plastik, tym bardziej, że na razie nic nie wiadomo o możliwych skutkach tego zanieczyszczenia.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mebloscianka 25.04.2012 20:20

    Ameryki nie odkryli…

    Polecam obejrzeć świetny film na temat zanieczyszczenia plastikiem
    http://www.youtube.com/watch?v=PlU49BDHCPk

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.