Chcieli uwalniać do środowiska nietoperze zarażone koronawirusem

Opublikowano: 24.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1113

Naukowcy z Wuhan i USA planowali uwolnić zmodyfikowanego koronawirusa do chińskich populacji nietoperzy, aby zaszczepić je przeciwko chorobom, które mogą przeskoczyć na ludzi. Jak donosi „The Telegraph”, informacja na ten temat została ujawniona we wniosku o granty z 2018 roku.

Dokumenty pokazują, że zaledwie 18 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych przypadków Covid-19, naukowcy z Chin przedstawili plany uwolnienia penetrujących skórę nanocząstek i aerozoli zawierających „nowe chimeryczne białka kolców” koronawirusów do nietoperzy jaskiniowych w prowincji Yunnan w Chinach. Planowali oni również stworzyć chimeryczne wirusy, genetycznie ulepszone do łatwiejszego infekowania ludzi. Instytut, prosił o 14 milionów dolarów od Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) na sfinansowanie tych prac. Autentyczność pozyskanej dokumentacji, została rzekomo potwierdzona przez byłego członka administracji Donalda Trumpa. Tożsamość tego źródła pozostaje owiana tajemnicą, lecz ich treść została opublikowana przez Drastic Research, internetowy zespół badawczy powołany przez naukowców z całego świata w celu zbadania pochodzenia choroby COVID-19.

Propozycja obejmowała plany mieszania naturalnych szczepów koronawirusa wysokiego ryzyka z bardziej zakaźnymi, ale mniej niebezpiecznymi odmianami. Ofertę złożył brytyjski zoolog Peter Daszak z EcoHealth Alliance, amerykańskiej organizacji, która ściśle współpracowała z Wuhan Institute of Virology. Wśród członków zespołu znaleźli się dr Shi Zhengli, badaczka WIV, a także amerykańscy naukowcy z University of North Carolina i United States Geological Survey National Wildlife Health Centre. Darpa odmówiła finansowania, tłumacząc że proponowany projekt, mógł narazić lokalne społeczności na ryzyko.

Co ciekawe, dokładnie ten sam badacz stał za listem otwartym opublikowanym w The Lancet w zeszłym roku, który skutecznie zamknął debatę naukową na temat sztucznego pochodzenia Covid-19. Wspomniany badacz, jest prezesem EcoHealth Alliance, organizacji pozarządowej non-profit, która wspiera różne programy dotyczące zdrowia na świecie i zapobiegania pandemiom. Jego nazwisko, pojawiło się na świecznikach jeszcze w czerwcu tego roku, gdy ujawniono treść jego korespondencji z ekspertem współpracującym z Białym Domem, Anthonym Faucim. Gazeta Washington Post, portal internetowy BuzzFeed i telewizja CNN pozyskały je na drodze ustawy FOIA. Daszak, dziękował w nim za wypowiedź Fauciego, który stanowczo wykluczył w mediach aby koronawirus był dziełem chińskich badaczy.

Ponad 3000 stron e-maili Fauciego, datowanych od stycznia do czerwca 2020 roku, zawierało wiele ciekawych informacji takich jak obśmiewany przez medyka bezsens stosowania masek, lockdownów i koncept bezobjawowego rozsiewania wirusa. Mówił on również, że COVID pod względem śmiertelności i powikłań nie różni się znacząco od grypy sezonowej. Najważniejszą informacją zawartą w tych mailach, był jednak dostrzegalny od początku nacisk na wprowadzenie masowych szczepień preparatami po pierwszej fazie badań klinicznych. Wkrótce po publikacji maili Fauciego, Facebook oświadczył , że nie będzie już agresywnie cenzurował twierdzeń, że koronawirus wyciekł z laboratorium. Kto wie, być może rewelacje ujawnione przez Drastic Research, pozwolą wyjaśnić zagadkę pochodzenia pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, a kolejna z “teorii spiskowych” okaże się rzeczywistym przebiegiem wypadków.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o