Planeta X czy druga gwiazda Układu Słonecznego?

Opublikowano: 04.11.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 294

Astronom Gilles Couture z Uniwersytetu Montrealskiego (Kanada) przypuścił, że do Układu Słonecznego przedostała się druga gwiazda.

Anomalne zmiany mimośródu orbit ciał niebieskich znajdujących się w pasie Kuipera — obszarze poza orbitą Neptuna — można wyjaśnić nie tylko obecnością 9. planety, o której istnieniu poinformowali astronomowie Michael Brown i Konstantin Batygin z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego w Pasadenie, lecz również krótkoterminowym przedostaniem się do Układu Słonecznego zbłąkanej gwiazdy. Taką hipotezę wysunął astronom Gilles Couture z Uniwersytetu Montrealskiego (Kanada).

Na takie wnioski astronoma naprowadziła symulacja komputerowa. Wyniki badania pokazały, że obserwowane parametry trajektorii obiektów transneptunowych (znajdujących się poza orbitą Neptuna) można wyjaśnić nie hipotetyczną obecnością dziewiątej planety, lecz falami grawitacyjnymi gwiazdy dwu-trzykrotnie lżejszej od Słońca i przemieszczającej się z prędkością 25-100 km/s.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Skoro nie świeci to musi być jakaś przebrzmiała gwiazda albo śmierci, ewentualnie szatana, Dawida.

MakSym
Użytkownik
MakSym

Richard Hoagland i “księżyc” Saturna – Japet ww.enterprisemission.com/moon1.htm

Spytaj dowolnego astronoma albo astrofizyka dlaczego jego powierzchnia składa się z wielokątów albo czym jest “pierścień” wokół równika. :-)

maciek
Użytkownik

@MakSym

Super. Czytałem kiedyś o tym poważne opracowanie i nie pisali; co to jest?

MakSym
Użytkownik
MakSym

Ogólnie – okruch poprzedniej cywilizacji, niekoniecznie jesteśmy jej potomkami. :-)

maciek
Użytkownik

nie wierzę, że którykolwiek astronom tak powie.