Plan Boltona – zagłodzić miliony Wenezuelczyków

Opublikowano: 07.04.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1563

To prawda, że problemy gospodarcze Wenezueli w dużej mierze wynikają z socjalistycznej, centralnej gospodarki tego kraju, ale nie możemy pominąć istotnej roli, jaka odgrywana jest przez Stany Zjednoczone, ONZ i Unię Europejską.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Stany Zjednoczone nałożyły sankcje finansowe na Wenezuelę, tym samym odcinając ją od zachodnich rynków finansowych, co spowodowało niedobór ropy naftowej. Wenezuela nie jest w stanie pozyskać zewnętrznego kapitału aby zaradzić brakom w sektorze naftowym w swojej gospodarce. Sytuacja pogorszyła się, gdy cena ropy naftowej gwałtownie spadła na całym świecie. Wenezuelskie instrumenty dłużne są zabronione przez Departament Skarbu USA, co uniemożliwia Wenezueli uzyskanie pożyczek w celu rozwiązania poważnych problemów gospodarczych a przede wszystkim nakarmienia własnych obywateli.

Wzór jest prosty. Narody, które nie są uwięzione w mackach neoliberalizmu, nagle odkrywają, że mają problem z terroryzmem. Natomiast jeśli dany naród jest komunistyczny lub quasi-komunistyczny, nie jest wymagana jest żadna terrorystyczna fałszywa flaga. Zło jakim jest korupcja w dobie leninizmu i stalinizmu, wystarczy aby uzyskać konsensus w sprawie wojny ekonomicznej, po której nastąpiłaby fizyczna inwazja, jeśli lider o którym mowa nie ustąpi.

Doradca ds. Bezpieczeństwa Trumpa opublikował tweety w języku hiszpańskim: “Żołnierze wysokich stopni wojskowych w Wenezueli, nadszedł czas, aby stanąć po stronie Wenezuelczyków. Wysoki stopień wojskowy wenezuelski, teraz jest czas, aby stanąć obok ludzi z Wenezueli. Macie prawo i obowiązek bronić konstytucji i demokracji w Wenezueli!”[1]

To jest sytuacja bezprecedensowa. Bolton publicznie ogłasza przewrót wojskowy (zwykle z setkami, jeśli nie tysiącami zabitych). Celowo pokazał swój notes z nabazgranymi planami inwazji, aby nie było wątpliwości co do planowanego przebiegu wydarzeń.

Ale tak działają neokonserwatyści. Kłamstwa, fałszerstwa, wielkie roszczenia i inwazje, a wszystko to w celu przymusowego zainstalowania “demokracji”, która jest jej zaprzeczeniem.

“Demokracja” Boltona jest dwojaka. Jest to słabo ukryty eufemizm, używany do zaciemnienia rzeczywistego celu – zniszczenia całych narodów, kultur i społeczeństw, kosztem setek tysięcy, jeśli nie milionów zabitych. Niezliczone miliony istnień ludzkich zostały zniszczone przez ten właśnie rodzaj “demokracji”, o której mówi Bolton. Plan ten został wprowadzony w czyn, gdy Bolton był jeszcze małym dzieckiem.

Spójrzmy na to trzeźwo. Bolton nie dba o mieszkańców Wenezueli. Gdyby to zrobił, Stany Zjednoczone nie nałożyłyby ostrych sankcji, które skutkują niedożywieniem i głodem Wenezuelczyków. Bolton stosuje odwieczną technikę głodzenia i pozbawiania ludzi godności, aby obalili rząd (ta taktyka rzadko działa – co prowadzi mnie do przekonania, że jest stosowana z czystego sadyzmu – prowadząc do dokładnie odwrotnej reakcji).

Ludzie wiedzą, że rządy elit w Wenezueli prowadzą do niekończącej się biedy i dużej podklasy zdesperowanych ludzi. To główny powód, dla którego głosowali na Hugo Cháveza i jego wersję rewolucji boliwariańskiej. Jego boliwariańska misja, zapewniła dostęp do żywności, mieszkań, opieki zdrowotnej i edukacji. Typowa socjalistyczna nacjonalizacja, kótra przejęła kontrolę nad międzynarodowymi korporacjami i bankami, które chcą wszystko sprywatysować.

W tym momencie pojawiają się neokoni Trumpa, a czarodzieje z Council on Foreign Relations, będą starali się zmusić wojsko do walki z Maduro, który jest oddany sprawie i nie wycofa się. Trump może przekonać (przekupić, zagrozić), aby wenezuelscy generałowie przeszli na stronę samozwańczego prezydenta, Juana Guaidó, ale jest jedna bardzo duża przeszkoda – Narodowa Milicja Boliwiarska i tak zwana Milicja Chłopska. Ta ostatnia “odpowiedzialna jest za ochronę biednych rolników przed grupami najemników zorganizowanych i finansowanych przez farmerów i zamożnych właścicieli ziemskich “, to znaczy ludzi popierający Guaido.

“Chłopska milicja pomoże również regularnej armii przed każdym obcym agresorem” napisał Chavez, który ostrzegł, że amerykańskie wojsko może najechać Wenezuelę, by przejąć kontrolę nad swoimi ogromnymi rezerwami ropy – wyjaśnia Kiraz Janicke.

“Milicje chłopskie, które działają na obszarach wiejskich, będą uzupełniać przede wszystkim miejskie Boliwariańskie Milicje, które zostały włączone do reformy sił zbrojnych, która weszła w życie 22 października 2009 r.”

Krótko mówiąc, jeśli Stany Zjednoczone dokonają inwazji, nie będzie to łatwa misja, jak inwazja Busha seniora na Panamę. Nie będzie też “bułka z masłem” jak w Iraku, gdzie armia iracka została pokonana w krótkim czasie. Będzie to wojna partyzancka w surowym, tropikalnym środowisku, a nie na rozległej irackiej pustyni, na której nie ma miejsca by się ukryć.

Autorstwo: Kurt Nimmo
Tłumaczenie: Enigmatis
Zdjęcie: Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)
Źródło oryginalne: KurtNimmo.blog
Źródło polskie: MrEnigmatis.wordpress.com

Przypis

[1] Oryginalna wersja: “Al alto rango militar venezolano, ahora es el momento de estar al lado del pueblo de Venezuela. ¡Es su derecho y responsabilidad defender la constitución y la democracia para Venezuela!”


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 08.04.2019 10:21

    Wenezuela z Chinami powinna podpisać umowę o współpracy, uzyskać pożyczkę z Chin. USA i UE traci poważanie na świecie ,z ONZ przyglądają się swojej degeneracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.