Płacimy za testy na koronawirusa dla Ukraińców

Opublikowano: 03.07.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 844

W programie ukraińskiej telewizji wystąpił polski ambasador Bartosz Cichocki, odnoszący się do zasad przyjazdu Ukraińców do Polski w związku z pandemią koronawirusa. Poinformował on Ukraińców, że przyjeżdżając do pracy w Polsce będą oni testowani na koszt podatników, a dodatkowo będą oni przechodzić skróconą formę kwarantanny, obowiązkowej dla osób przybywających do naszego kraju z zagranicy.

Cichocki był gościem stacji telewizyjnej „Dim”, a odpowiada on na pytania dotyczące zasad przyjazdu Ukraińców do Polski. Ambasador wyjaśniał, że każda osoba przekraczająca polską granicę musi wypełnić specjalną ankietę. W ten sposób informuje ona służby głównie o miejscu swojego pobytu, aby w ten sposób mogły one monitorować przebieg obowiązkowej kwarantanny.

Przede wszystkim dyplomata podkreślił, że Ukraińcy przyjeżdżający pracować do naszego kraju nie płacą za testy na obecność koronawirusa. Są one więc finansowane całkowicie z kieszeni polskiego podatnika. Cichocki dodatkowo przyznał, iż ukraińskich imigrantów obowiązuje ośmiodniowy zamiast czternastodniowego okresu kwarantanny, który dodatkowo nie musi wcale oznaczać izolacji od miejsca pracy. W tym zakresie wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy.

Na początku tego tygodnia minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z ukraińskim ambasadorem w Polsce, Andrijem Deszczycą. Głównym tematem ich rozmów były kwestie związane z przyjazdem ukraińskich pracowników do pracy w polskich gospodarstwach rolnych. Na początku czerwca do naszego kraju zaczęły z kolei przylatywać czarterowe samoloty z ukraińskimi imigrantami na pokładzie.

Na podstawie: Ukrinform.ua
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Nie wiem po co ten tekst. Pomijam już, że te testy służą nie tylko “jakimś Ukraińcom” ale PRZEDE WSZYSTKIM – wszystkim obywatelom (oczywiście z “tyłu głowy” mam nadal, moim zdaniem BARDZO zasadne pytanie: po co to wszystko? Bo w zasadzie jestem przekonany, że to hucpa!!!). Przypominam też, że WSZYSCY Ukraińcy w Polsce są tu PODATNIKAMI (płaca np. co najmniej VAT!).