PiS zapowiada jeszcze więcej zagranicznego kapitału

Opublikowano: 15.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2046

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przy okazji wielkiej konwencji swojej partii złożył szereg nowych obietnic wyborczych.

Jedną z nich jest „rozwijanie naszej gospodarki poprzez nowoczesne technologie”. Rządzące ugrupowanie zamierza doprowadzić do tego poprzez stworzenie z Polski „wielkiej strefy ekonomicznej”, atrakcyjnej głównie dla zagranicznego kapitału.

Podczas dwudniowej konwencji „Programowy ul” PiS przedstawił swoje nowe zapowiedzi przedwyborcze. Partia Kaczyńskiego deklaruje między innymi waloryzację programu 500 plus do poziomu 800 zł miesięcznie na jedno dziecko, zniesienie opłat za korzystanie z państwowych autostrad czy bezpłatne leki dla nieletnich oraz emerytów.

Poza tym rządzące ugrupowanie chce doprowadzić do jeszcze szybszego rozwoju gospodarki, aby Polska osiągnęła poziom dobrobytu znanego z państw rozwiniętych i korzystała z rozwoju technologicznego. Pomóc ma w tym przede wszystkim sprowadzenie kolejnych zagranicznych inwestorów.

„Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Stąd propozycja, by powstała jedna wielka strefa ekonomiczna dla inwestycji zagranicznych. Żeby Polska była taką strefą” – mówił Kaczyński podczas drugiego dnia „Programowego ula”.

Na podstawie: wPolityce.pl, Money.pl, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 15.05.2023 07:27

  Uwzględniając inflację, 800+ będzie to raczej mniej pieniędzy niż 500+ w czasach rządów Beaty Szydło. Pieniądze na 500+ wzięli z dodruku, czyli rozkręcając inflację, więc teraz też dodrukują i inflacja jeszcze bardziej wzrośnie. PiS kupuje głosy wyborców za pieniądze wyborców, których część odbierze im podatkiem inflacyjnym.

 2. kozik 15.05.2023 09:58

  Taaa… Bangladesz stał się potęgą gospodarczą i ludzie żyją tam dostatnio dlatego, że wpuszczono międzynarodowe firmy…
  Kaczyński nie zarobił ani złotówki w swoim życiu, tworząc przydatną wartość dodaną-jedynie całe życie mieszał w kotle.

  Jak mówił Jacque Fresco: problemów nie rozwiązują politycy, tylko inżynierowie.

 3. Wolfman 15.05.2023 10:13

  Brzmi jak bantustan 3.0

 4. Vaunes 15.05.2023 10:34

  Za te wszystkie sociale zapłacą zwykli ludzie pracujący na umowę o pracę, często na poziomie minimalnej krajowej. Dla nich prezes nic nie przewidział oprócz nieuchronnych wzrastających ciągle opłat
  i podatków.
  W przyszłym roku inflacja realna wynosić będzie już nie 100%, a jakieś 300%.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.