PiS chce zabrać niepełnosprawnym aby dać emerytom

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1322

Projekt, który przedwczoraj trafił do Sejmu zakłada finansowanie tzw. 13 emerytur oraz rent socjalnych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Oznacza to, że zapłacą za niego osoby najbardziej wykluczone.

PiS naprawdę chce to zrobić. Projekt trafił już przedwczoraj do Sejmu. Chodzi o nowelizację Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Jest to niezwykle ważny zasób środków, bo jego beneficjentami są osoby z niepełnosprawnością, które otrzymują w ramach funduszu wsparcie społeczne, zawodowe lub zdrowotne.

Pomysł PiS zakłada, że z funduszu będą finansowane również: tzw. 13. emerytura, renty socjalne, a także zasiłek pogrzebowy. Oznaczać to będzie, że dla niepełnosprawnych pozostanie mniej środków. To oni, a nie bogaci zapłacą za realizacje obietnicy PiS.

Pomysł ten pokazuje niedorzeczny i obłudny charakter rzekomego „państwa socjalnego”, jakie miało powstać za rządów PiS. Zamiast sprawiedliwego społecznie mechanizmu redystrybucji zasobów – od bogatych do biednych, mamy zabieranie biednym i dawanie innym biednym.

Sprawę skomentowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy. „Pomysł, żeby z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych finansować 13. emeryturę to właśnie cała prawda o „socjalnej” i „opiekuńczej” twarzy Prawa i Sprawiedliwości! Za ich wyborcze obietnice bez pokrycia zapłacą nie miliarderzy i korporacje, ale niepełnosprawni” – napisała na „Facebooku”. „Taktyka „dziel i rządź” wobec emerytów i osób z niepełnosprawnościami to bezduszny cynizm. Wyjątkowy, nawet jak na PiS” – dodała parlamentarzystka.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. smerf 16.11.2019 01:22

    S….stwo!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.