PiS chce zabrać niepełnosprawnym aby dać emerytom

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 474

Projekt, który przedwczoraj trafił do Sejmu zakłada finansowanie tzw. 13 emerytur oraz rent socjalnych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Oznacza to, że zapłacą za niego osoby najbardziej wykluczone.

PiS naprawdę chce to zrobić. Projekt trafił już przedwczoraj do Sejmu. Chodzi o nowelizację Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Jest to niezwykle ważny zasób środków, bo jego beneficjentami są osoby z niepełnosprawnością, które otrzymują w ramach funduszu wsparcie społeczne, zawodowe lub zdrowotne.

Pomysł PiS zakłada, że z funduszu będą finansowane również: tzw. 13. emerytura, renty socjalne, a także zasiłek pogrzebowy. Oznaczać to będzie, że dla niepełnosprawnych pozostanie mniej środków. To oni, a nie bogaci zapłacą za realizacje obietnicy PiS.

Pomysł ten pokazuje niedorzeczny i obłudny charakter rzekomego „państwa socjalnego”, jakie miało powstać za rządów PiS. Zamiast sprawiedliwego społecznie mechanizmu redystrybucji zasobów – od bogatych do biednych, mamy zabieranie biednym i dawanie innym biednym.

Sprawę skomentowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy. „Pomysł, żeby z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych finansować 13. emeryturę to właśnie cała prawda o „socjalnej” i „opiekuńczej” twarzy Prawa i Sprawiedliwości! Za ich wyborcze obietnice bez pokrycia zapłacą nie miliarderzy i korporacje, ale niepełnosprawni” – napisała na „Facebooku”. „Taktyka „dziel i rządź” wobec emerytów i osób z niepełnosprawnościami to bezduszny cynizm. Wyjątkowy, nawet jak na PiS” – dodała parlamentarzystka.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

S….stwo!