PiS wygrał legalnie sfałszowane wybory

Opublikowano: 27.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 488

Od czasu wprowadzenia progów wyborczych w Polsce, wybory są oficjalnie i w majestacie prawa fałszowane, gdyż władzę zdobywają nie politycy posiadający największe poparcie społeczne, ale politycy z najbardziej popieranych list wyborczych.

Oto wstępne wyniki wyborów według PKW.

Pierwsze wyniki: PiS – 42,4%, Koalicja Europejska – 39,1%, Wiosna – 6,6%, Konfederacja – 6,1%, Kukiz – 4,1%, Lewica Razem – 1,3%.

Kolejne wyniki po przeliczeniu 99,31% głosów: PiS – 46,01%, Koalicja Europejska – 37,87%, Wiosna – 6,02%, Konfederacja – 4,55%, Kukiz – 3,71%, Lewica Razem – 1,24%.

Ostateczne wyniki: PiS – 45,38%, Koalicja Europejska – 38,47%, Wiosna – 6,06%, Konfederacja – 4,55%, Kukiz – 3,69%, Lewica Razem – 1,24%.

Zwycięstwo PiS-u jest niepokojące w kontekście spiskowania z Izraelem i USA ws. wyłudzenia bezprawnego odszkodowania za mienie bezspadkowe. PiS-owi nie zaszkodził ani film Sekielskiego, ani protest przeciwko 447, ani ujawnione notatki dyplomatyczne, ani polityczne samowładztwo, ani strajk nauczycieli, ani psucie prawa (ostatnie szerokie zaostrzenie prawa karnego – nie tylko dotyczącego pedofilii, ale także ścigania z urzędu z Art. 212 i zakazanie poglądów komunistycznych), ani wysługiwanie się Wielkiej Farmacji i różne skandale. Jeśli nie wiadomo o co chodzi – chodzi o pieniądze, które PiS zaczął rozdawać przed wyborami różnym grupom społecznym, choć wcześniej je ignorował i mówił, że nie ma pieniędzy.

Do urn wyborczych poszło 45,68% osób uprawnionych do głosowania. Oznacza to, że 54,32% wyborców olało wybory. Mimo to media trąbą o wielkiej frekwencji, gdyż była dwa razy wyższa niż podczas poprzednich wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prawda jest brutalna. PiS ma 21% poparcia, KE 17%, Wiosna 2,77%, Konfederacja 2,08%, Kukiz 1,68% a Razem 0,57%.

Co na to Jarosław Kaczyński? „To wprawdzie tylko zapowiedź, ale dobra zapowiedź. Osiągnęliśmy bardzo dużo, ale to za mało, za mało, za mało” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników. „Przed naszymi europarlamentarzystami ogromne zadanie, ale musimy pamiętać, że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się jesienią, musimy zwyciężyć jeszcze bardziej niż teraz, musimy temu zadaniu podołać, musimy wygrać”.

Obecnie wszyscy przygotowują się do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu. Już teraz wiadomo, że będą sfałszowane progami wyborczymi.

Prywatnie wiem, z rozmów ze znajomymi i rodziną, że nie wiedzieli na kogo głosować. PiS nie (bo klęczy przed Ukrainą, USA i Izraelem, skłóca Polskę z sąsiadami, nadużywa władzy, zalewa Polskę imigrantami zarobkowymi i chce po wyborach płacić Żydom haracz za majątki bezspadkowe), KE nie (bo PO, PSL, Nowoczesna i s-ka chcą zalać Polskę imigrantami, uchodźcami i klęczą przed korporacjami, Brukselą i Niemcami), Wiosna i Razem nie (bo to skrajna lewica i chcą zalać Polskę imigrantami z krajów muzułmańskich nazywanych uchodźcami oraz wprowadzić do szkół ideologię gender), Kukiz – nie (bo rozczarowali i nic im się nie udaje), Konfederacja nie (bo to skrajni nacjonaliści). I dlatego ponad 67% wyborców nie poszło głosować. Bo żadna partia i koalicja nie budzi ich zaufania.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 24, średnia ocena: 4,63 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

23
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Po wyborach cieszy tylko jedno, wyborcy nie dali się zwieść pustym kłamliwym obietnicom, i wpakowali PO do śmietnika historii politycznej razem z całą resztą KE. Dali się uwieść populistycznym może trochę, ale prawdziwym i spełnionym obietnicom PiSu, a oszustów pokarali. Moim zdaniem za mało jeszcze, propaganda totalna jest nadspodziewanie skuteczna. Tak czy siak, kara za brak wyciągniętych wniosków personalnych PO po udowodnionej korupcji, niespełnionych obietnicach, dysfunkcyjności tekturowego państwa i totalnej opozycyjnej głupocie musi być. Co najmniej dwie kadencje absencji. Może po drugich przegranych wyborach PO wreszcie uderzy ze skruchą we własną pierś i wyciągnie znaczące personalne wnioski.

Bo na tworzenie nowej świeżej siły najwyraźniej już nikt nie ma siły.

hashi
Użytkownik

Muszę się zgodzić farsa nie wybory 67% olało je, bo niby nie było na kogo głosować, ale przecież o to chodziło elitom. Co do Konfederacji jestem pewien, że sfałszowali ich głosy by stłumić zagrożenie w zarodku, było to jedyne propolskie zgrupowanie przeciwne syjonistycznej ustawie 447 i Eurosojuzowi. Nie dali im ani minuty w reżimowej TV typu TVPis czy TVN. Można spokojnie założyć że realny wynik Konfederacji to okolice 8-9 %.
Kukiz także odpadł co oznacza, że żadna propolska partia nie wchodzi do PE. Wygrał stary 30 letni mafijny układ okrągłostołowy POPiSu z kosmiczną przewagą 83 %. Nawet wiosenni sodomici LGBT dostali 6%.

Żenujący wynik. Ostateczny upadek RP. Wstyd Polacy !!!

akami
Użytkownik
akami

Jest XXI wiek, kiedy w końcu bedziemy mogli głosowac przez Internet? Tak oczywiste jest, że wyniki ustala ten kto recznie liczy głosy, to trafia do centrali PKW , a tam można równiez wiele zdziałać. Kto może to tak naprawde skontrolować? Należałoby ponownie wyrywkowo liczyc głosy. Do tego dochodzi możliwość unieważniania głosów podczas liczenia. To wszystko jest przerażające, powoduje, że będzie trzeba zejśc niedługo do podziemia aby walczyc o suwerenną Polskę. Zupełnie jak podczas niemieckiej okupacji.

mariusz
Użytkownik

Jest całkiem prawdopodobne że wybory zostały sfałszowane. Myślę że nastąpi scenariusz jakiego się spodziewam. W każdym kraju na świecie pojawi się do dwóch lat od tej chwili narodowy socjalizm. Jednak wtedy społeczeństwo zaprotestuje i obali tych tyranów. W Polsce zamieszek nie będzie bo Polacy już się czują jak w obozie koncentracyjnym i zgadzają się na wszystko od roku 1989. Widać to choćby z prostego porównania. W roku 1980 podwyżka cen cukru o 20 gr skutkowała kilkumilionowym strajkiem. W roku 1990 likwidacja 90% dotacji do mieszkań spowodowała stratę prawie każdego Polaka w wysokości około 200 000 zł ale nikt nie protestował!!!!

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Powinien być obywatelski obowiązek głosowania każdego uprawnionego obywatela. Nie wywiązanie się powinno być obarczone zniechęcającą karą pieniężną! Ci, którzy nie głosują należą do najgorszego typu społecznego, który zachowuje się tak jakby chętnie na skinienie władzy poszedł pod nóż!! Ludzie, którzy nie wiedzą na kogo głosować powinni natychmiast przestać oglądać wiadomości w telewizorze i sięgać po informacje w internecie!

qhashbba
Użytkownik
qhashbba

@Szweda Wlasnie, ze ani jedna osoba nie powinna isc glosowac. I co wtedy zrobiliby jasnie panujacy?

kuralol
Użytkownik

Co wy z tą ”konfederacja” ?! Przecież tam sami polskojęzyczni. Jeden z nich występował w filmach porno, kto nie wierzy niech w googole sam poszuka fotek. Korwin to emocjonalny marksista. Braun ma w rodzinnym mieście moskwiczyna oficera ub rezuna o takim samym nazwisku. Ależ Polacy są naiwni. Żadnych wniosków, rozum jak u kury, która nie pamięta przeszłości. Daje link do opisu poszczególnych postaci z konfederacji. Zdecydowanie polecam warto się zapoznać z tym materiałem przed kolejnymi wyborami. https://www.youtube.com/watch?v=oHYTWFxjEVQ

@Robert1 Było dużo głosów nieważnych. Zdesperowani Polacy skreślali wszystkie kwadraciki i dopisywali na końcu własny kwadracik z X jako protest. Ja też tak zrobiłem, dlatego by mojej czystej karty do głosowania żymianie nie użyli do własnych celów. 15% mniejszość będzie teraz deptać po reszcie społeczeństwa? Taki stan rzeczy trwa już ponad 75 lat i jak widać nikogo to nadal nie wzrusza.

PS
Polacy powinni dowiedzieć się jak stawiać głosy ujemnie tak by głos był ważny i musiał być liczony. Ta chora ordynacja większościowa na to zezwala. Powinniśmy im zrobić frekwencje 5% do 10% to by było wreszcie coś nowego czego dotychczas nie przerabialiśmy…

hashi
Użytkownik

@kuralol Chłopie co ty za materiały podsyłasz ubeckiego psa Bubla speca od fałszowania i palenia teczek IPN. Jak chcesz wśród polityków znaleźć ludzi bez skazy to jesteś naiwny.
Chodzi oto ze Konfederacja jako jedyna ma propolskie interesy nie to co reszta agentur syjonu z PiS i folksdojczów z PO reprezentujących interesy rządu światowego. Przypomnę że Pis to twór żydowskiej loży BnBritch (loża Polin) A PO to twór loży Wielki wschód. Wiosna reprezentuje dewaintów i sodomitów LGBT. Wybory zostały sfałszowane a przeciwnicy reżimu zduszeni w zarodku.
Zapytaj Bubla i Alexa na kogo oddali by głos w takim razie. Oni mają tylko jedno zadanie dezinformacja i podział społeczeństwa.
Na jesieni będzie to samo tu tylko opcja zero wchodzi w grę czyli wszystkich won. Cały magdalenkowy układ zdrajców na banicje lub publiczną egzekucje.
Inaczej za 20 lat obudzimy się nadzy odarci z ostatniej koszuli w nowym państwie Polin.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@Robert1
A zgodnie z danymi PKW “PO” kolejny raz zmiażdżyła konkurencję w Aresztach i Zakładach Karnych.

https://tysol.pl/a32885-PO-kolejny-raz-wygrala-wybory-w-Aresztach-i-Zakladach-Karnych-Patryk-Jaki-Zmiazdzyla-konkurencje-

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

@MasaKalmbura 8% różnicy to wpakowanie PO do śmietnika?? Oba obozy prawie łeb w łeb, jeśli nie wiesz że PIS i PO to partie stworzone po to żeby dzielić społeczeństwo i odpowiednio kierunkować jego wybory aby ciągle wygrywała słuszna i prawidłowa opcja? Żadna polityka kadrowa w partiach ani ujawniane skandale nie mają wpływu na wynik. Na wynik ma wpływ propaganda. Zawłaszczone media kanalizujące myślenie obywateli w kierunku jednej lub drugiej rynienki tego samego ścieku prowadzącego w tym samym kierunku, do szamba.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Przecież demokracja jest do niczego, szczególnie w społeczeństwie gdzie ogromna większość ludzi nie przeczytało ani jednej książki. Mówiąc wprost: głupsza większość decyduje o losach mądrzejszej mniejszości.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Dodam jeszcze, że ordynacja wyborcza w Polsce jest wielce niedoskonała pozwala na wiele manipulacji, w rzeczywistości od 89 roku nie wierzyłbym żadnym wynikom. Np. Konfederacja, w sondażach nawet 9% miewała, podczas wyborów 6,1 a przez noc spadło o 1,5%. Porównując trend innych partii w ostatecznej fazie liczenia głosów żadna tak dużo nie straciła? Czyżby ktoś skorygował wyniki tak aby pozbyć się niewygodnych krzykaczy, bo nie daj Boże za dużo by ludziom powiedzieli o poczynaniach władzy?

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Jeszcze nigdy nie miałem tak silnego wrażenia, że z wynikami wyborów jest coś nie tak. O ile jeszcze wcześniej można było mówić o jakiejś iluzji dla mas pod postacią aktualnie rządzących i pseudo opozycji, tak nie w tym przypadku. Takie kwiatki jak Srebrna, 447 i wiele innych i dzieci tych kwiatków jak opancerzona Broszka schowana na rok do magazynu, Arłukowicz, Belka 20%, Kopacz od dinozaurów i kłamstw smoleńskich, Fotyga zamaskowana od paru lat, tęczowy śmigłowiec Jojo, ZALEWSKA… Oni wszyscy wywalone już mają na nas wszystkich. Jakby startowała Pawłowicz to by też wygrała.
To nawet nie jest śmieszne. Kłamstwo ukryte na wierzchu i pod reflektorami. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?!
Po za tym osobiście bardzo ufam mojej intuicji, a im częściej zacząłem jej ufać, tym rzadziej się myli. Ona dziś mi nawet nie podpowiada, a wręcz krzyczy ŚCIEMA!

Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

Moim zdaniem wybory nie powinny być ważne, jeśli nie zagłosowało przynajmniej 60% uprawnionych.

beth
Użytkownik
beth
realista
Użytkownik

jak to sfałszowane? nic nie trzeba fałszować.
nie macie pojęcia jak to się wybory odbywają, ale pogadać se lubicie…
a powtarzacie tylko bzdury i obiegowe mity… .. .

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

radical3dom
8’% mniej od PiSu nie ma PO tylko cała chmara śmieci z jednego kosza historii politycznej. Wyjątkowo paskudnej historii o nazwie KE. Która już dziś przestaje istnieć.

Samo PO ile ma nie wie nikt. Zobaczymy na jesieni.
Ale jak przeliczyć posłów to wychodzi raptem 11 z PO. Połowa z 38 % to raptem 19 %. O 26% mniej. Polityczny śmietnik? A jakże. Jak nie zrobią wewnętrznych porządków, jak się Tusk za nich nie weźmie ostro, to padli.

KrisK
Użytkownik
KrisK

Ech Maurycy Maurycy….
” I dlatego ponad 67% wyborców nie poszło głosować. Bo żadna partia i koalicja nie budzi ich zaufania.”
Czyli 37 poszło? Sorry ale cały art. ma mniej więcej taką jakość jak Twoja matematyka…

A teraz zagłębmy się w tajniki statystyki. Mamy 45% głosujących. To daje próbę na tyle silną że rozkład głosów niewiele się już by zmieniał. Łudzenie się że “nasi” wyborcy nie poszli do wyborów jest śmiezne. A jeśli to by nawet była prawda to co oni są warci?
Ale nie to nie tak działa. Rozkład byłby podobny i odstępstwa były by niewielkie.

Sondaże poległy, bo źle dobierają grupy. Jak by dobrze dobrali mieli by odchył z 1000 badanych na poziomie max2 %

Jedźmy dalej.

“Prawda jest brutalna. PiS ma 21% poparcia, KE 17%, Wiosna 2,77%, Konfederacja 2,08%, Kukiz 1,68% a Razem 0,57%.”

NIE!!!!!
Kolejna bzdura niebroniąca się. Wiele osób nie idzie, bo się nie zna ale nie jest powiedziane, że nie popiera tych czy innych. Wiele nie idzie, bo jedzie na działkę. Sporo, bo zachorowali. Innym się nie chciało a jeszcze inni zasiedzieli się na onecie i nie zdążyli. Ale mają poglądy.
To nie tak, że nie popierają nikogo. Więc pisanie tych bzdur, które opozycja wyciągnęła po wyborach w 15r jest żenujące.
Statystyka znowu tu dowodzi, że rozkład zapewne niewiele by się zmienił. 45% osób które poszły są w 100% reprezentatywne dla społeczeństwa.

@akami
Jak będziesz mógł to będzie płacz, że Putin hakuje wybory O wiele łatwiej manipulować elektroniczne wybory niż papierowe. A realny wynik konfederacji jest, jaki jest, bo Korwin nie ma pomysłu i programu tak samo jak reszta opozycji. Sorry lubię go, ale nie ma nic nowego do powiedzenia a nie ma żadnych szans na wdrożenie jego mrzonek bo musiał by zminić gospodarkę światową. Narodowcy też nie mają programu poza sianiem strachu. Poza tym nie mieli by go kim realizować.

“Podejrzane jest to, że PiS w pierwszych wynikach miał 42,4%, a potem nagle mu urosło o 3%, a Konfederacji spadło prawie o 2% i Kukizowi prawie o 1%. Tak, jakby ktoś przerzucił te głosy.”

A patrzyłeś, z jakich lokali spływały na końcu wyniki? Głównie bastion KE, czyli trójmiasto. Jesli fałszowali to tam. Ale nie oszukujmy się bo takie korekty to nic dziwnego. Jak by chodziło o małe wioski to ok, ale tu mówimy o sporym miescie a konfederacja miała mniej głosów niż sama szydło.

“Przecież demokracja jest do niczego, szczególnie w społeczeństwie gdzie ogromna większość ludzi nie przeczytało ani jednej książki. Mówiąc wprost: głupsza większość decyduje o losach mądrzejszej mniejszości.”
@Szwęda jak byś Ty poczytał to byś wiedział ze istnieje coś takiego jak inteligencja tłumu. A ona ma to do siebie, że zazwyczaj wybiera dobrze. Tłum w swej naturze jest mądrzejszy od pojedynczych ekspertów.
Nie przeceniaj też roli czytania. Większość czytających czyta bezwartościową beletrystykę A dzieci w szkołach naćpaną poezję. Mickiewicza. Nie oszukuj się czytanie już dawno nie jest wyzanacznikiem wiedzy bo tą można zdobywać w inny sposób.

@Tallis Keeton
A możesz odpowiedź uzasadnić? Czemu 60, a nie 70 albo 50? 45 Też jest dobre, bo reprezentatywne. Więc czemu nie 45 a 60? Matematyka ma coś do powiedzenia o tym?

To że wyniki sie wam nie podobają to urok dupokracji. Ale na Boga nie róbcieie z prawicowców i narodowców oszołomów co widzą widza fałszerstwo nawet w wyborach, które mogli nadzorować.

kuralol
Użytkownik

@hashi – jeśli jacyś byli narodowcy po 89 w tym kraju to właśnie ci od Bubla, Urban i spółka od czarnego PR niszczyła ich przez szereg lat i teraz każdy tylko powtarza jakieś pomówienia bez przeanalizowania faktów. Lepiej oglądnij ten filmik co dałem link do niego, możesz nie lubić Bubla ale fakty jakie przedstawia są ponad uprzedzeniami.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@KrisK

O proszę, jeszcze są tu inteligentni ludzie

MvS
Użytkownik
MvS

@KrisK

“jak byś Ty poczytał to byś wiedział ze istnieje coś takiego jak inteligencja tłumu. A ona ma to do siebie, że zazwyczaj wybiera dobrze”
Błąd założeń i niedopowiedzenie
Tak, istnieje coś takiego jak inteligencja tłumu. I nadaje sie do TYLKO do szacowania prostych, związanych z bezposrednią obserwacją, wartości jak oszacowanie pojemności słoika, wagi wołu, odległości góry i podobnych, wynikających z rozkładu krzywej statystycznej, zagadnień. Notomiast wybór reprezentanta do podejmowania racjonalnych decyzji dotyczących zarządzania opierać się powinien na świadomej, przemyślanej decyzji. A opiera się na emocjach i wrażeniach.
“Tłum w swej naturze jest mądrzejszy od pojedynczych ekspertów”
Hasło, które właściwie nic konkretnego nie oznacza.
Doskonale tę mądrość widać w wywiadach typu “Matura to bzdura” !
“Nie przeceniaj też roli czytania. Większość czytających czyta bezwartościową beletrystykę a dzieci w szkołach naćpaną poezję. Mickiewicza. Nie oszukuj się czytanie już dawno nie jest wyzanacznikiem wiedzy bo tą można zdobywać w inny sposób”
Ty tak na poważnie ? A jaki masz inny, równie skuteczny, wskaźnik poznania i wiedzy w dziedzinie historii, socjologii, gospodarki, historii finansów niż czytanie? Oglądanie telewizji ?
Ba, właśnie TERAZ, w czasach kilkunastosekundowych spotów, tłiterów, spotifajów, czytanie jest wyznacznikiem wiedzy. Bardziej niż kiedyś. O wiele bardziej, kiedyś wyboru formy przekazu nie było.
A jeżeli ktoś czyta Harrego Pottera ? Istnieje cień szansy, że przeczyta coś bardziej ambitnego. Jeżeli nie czyta nic, takiej nadziei mieć nie można. \
Wisienką na torcie w Twoim poście jest powołanie się we wcześniejszym akapicie na argument, który w późniejszym sam odrzucasz :-)))

Pozdrawiam

p.s.
Wisienką na torcie w Twoim poście jest powołanie się we wcześniejszym akapicie na argument, który w późniejszym sam odrzucasz :-)))

KrisK
Użytkownik
KrisK

@MvS Zacznę od czytania. Nie musisz czytać możesz słuchać. nie musisz sięgać do książek bo masz setki tysięcy dostępnych wykładów…. A telewizja? Niekoniecznie choć też ma sporo do zaoferowania jak nie puścisz sobie mainstreamu. Jak jeszcze miałem oglądałem głównie programy pop. naukowe. Wiele słabych było ale trochę dobrych też. Ale… Znowu masz teraz masę materiałów video robionych nie przez “telewizję” a mających olbrzymią dawkę wiedzy.
Do tego dochodzi olbrzymia wiedza z forów branżowych. Wiedza która nie może sie równać z większością książek bo jest aktualna. W dzisiejszym świecie większość książek technicznych czy nawet ekonomicznych jest nieaktualna w dniu wydania.

I nie nie łódź się. większość sie zatrzymuje na poziomie szmir pokroju HP. Tak samo jak większość włączy bezmyślnie tv i puści co tam dają…

A teraz kwestia inteligencji :D Sorry ale nie znasz tematu. Nie w prostych a złożonych problemach Poczytaj o inteligencji rozproszonej i zbiorowej. I nie opowiadaj głupot.

“Inteligencja zbiorowa (ang. Collective intelligence, Collective IQ ) – to termin, który powstał w połowie lat 80 XX wieku. Przy badaniu procesu zbiorowego podejmowania decyzji i podejmowaniu decyzji konsensusu, gdzie przy zbiorowej inteligencji grupy, zdolność do znalezienia rozwiązania problemu jest lepsza niż najlepsze rozwiązania indywidualne w tej grupie.”

I tu pewien drobiazg. Założenie że do wyboru poszli sami idioci jest założeniem słabym. Do wyborów poszła reprezentatywna dla społeczeństwa grupa. Grupa posiadająca pewien zasób wiedzy i doświadczenia. Posiadająca inteligencję swoją jednostek i zbiorową wynikającą ich sumy.
Dałeś się zmanipulować przesłaniu że na pis to głosuje głupia wieś. Jakoś ludzie nie za bardzo kojarzą że ta głupia wieś to w dużej mierze wykształceni rolnicy. A to wcale nie są proste studia!!! A jak nie wykształceni to posiadający wiedzę praktyczną i znający coś podstawowego czyli twarde prawdziwe życie. W przeciwieństwie do “korpoludka” i wielu jeśli nie większości “mieszczuchów” Tu wpadamy w kompletne oderwanie od realiów i bezradność w normalnym życiu. To wprost idzie z przekonania że studia to wykształcenie. Nie tak nie jest.
Założenie że jakaś mityczna wyselekcjonowana grupka jest mądrzejsza od grupy 45% populacji jest co najmniej wesołe.

Kolejny pstryczek to “wieś zagłosowała na pis” Ale moment co to jest ta mityczna wieś?
To olbrzymie gospodarstwa. Tak naprawdę fabryki. Wiele firm towarzyszących i obsługujących tą wieś. W końcu sporo nauczycieli i urzędników. Wszyscy raczej wykształceni!!! Do tego duża grupa ludzi którzy z miasta uciekli. No i oczywiście masa przedsiębiorców którzy w miastach osiągnęli sukces i się na wieś wyprowadzili.
Więc jak to jest z tą wsią?

korwin ubóstwia się martwić że menel spod budki z piwem ma tak samo silny głos jak profesor. Ale czy pijący po pracy profesor nauk nikomuniepotrzebnych będzie mniej menelem niż rolnik który jak oporządzi obejście pójdzie na kilka piw z kolegami? Czy jak intelygent z miasta wyskoczy na Kazimierz sie schlać to będzie mniej żulem?
Co ciekawe ostatnio włócząc się po wsiach rowerem zauważyłem ciekae zjawisko. W KRK dostanie piwa bezalkoholowego bywa trudne. Poza Krakowem jest niema w każdym małym sklepiku wybór. Ciekawe prawda?

” Notomiast wybór reprezentanta do podejmowania racjonalnych decyzji dotyczących zarządzania opierać się powinien na świadomej, przemyślanej decyzji. A opiera się na emocjach i wrażeniach.”

I tu pytanie. Piszesz głosach na KE?
Bo racjonalnie to nie można na nich oddać głosu.

Racjonalnie to PO grzmiało że transfer socjalny rozwali budżet najdalej w 18r…. Pechowo był świetny. Racjonalnie to polski maiło być nie stać na 500+ a nie dość że stać to całkiem dobrze sie mają finanse publiczne.
Racjonalnie to eksperci mówią że to rozdawnictwo ale jakoś nie grzmią nad socjalem w “krajakch praworządnych”
Racjonalnie to KE jest zlepkiem sprzecznych ideowo i programowo partii. I racjonalnie już się żrą. Racjonalnie to PiS jest pierzą partią realizującą program.
Racjonalnie to zmniejszyli podatki i najprawdopodobniej swoimi transferami spłycili kolejny kryzys. Zastosowali podręcznikowy zabieg na kryzys. I racjonalnie obniżyli podatki.

Więc o jakiej racjonalności piszesz? Bo chyba nie o “łamaniu konstytucji” poprzez nieudolną reformę sądownictwa?
Racjonalnie nie było żadnego racjonalnego powodu żeby głosować na KE. A konfederacja? Nie mieli do zaoferowania nic. Zero pomysłu zero programu. Biedroń przynajmniej się głupio śmieje i z litości dostał trochę głosów.

MvS
Użytkownik
MvS

@KrisK
“Nie musisz czytać możesz słuchać. nie musisz sięgać do książek bo masz setki tysięcy dostępnych wykładów”.
Jasne, tylko, że chyba nie piszemy o tym samym. Ja rozumiem czytanie jako proces poznawczy związany z usystematyzowanym (ale też i spontanicznym) zdobywaniem wiedzy, przejawiający się czynnością czytania. Ksiązki, czasopisma, felietonu, forum internetowego. Itd. Mam wrazenie że Ty bierzesz czytanie jako tylko i wyłącznie czasownik oznaczający czynność. Zdanie “Ty nic nie czytasz !” nie oznacza, że podmiot nie zapoznał się z instrukcją prania koszulki tylko, że nie ma potrzeby poznania i zdobywania wiedzy, czego przejawem głównym ale pewnie nie jedynym jest brak książek i brak zainteresowania nimi. A także czasopismami, forami. blogami itd. I w takim sensie należy rozumieć: “Polacy nie czytają”
W domu moich jednych dziadków nie było w ogóle książek a drugich cała biblioteka. Myślisz, że dziadkowie, którzy nie mieli ksiązek, oglądali programy popularno-naukowe ? Byli członkami kółka naukowego, uniwersytetu trzeciego wieku ? No nie. I taka jest generalna zasada: ludzie, którzy nie czytają, nie mają pojęcia co się dookoła nich dzieje. A potem w ramach macierzy wiedzy spotykają się i wymieniają “mundrościami” w celu wypracowania rzeczonej inteligencji zbiorowej. Coś tam jeszcze bardziej obyta ciocia z Uniwerku dorzuci, coś tam wujek z USA szepnie i bigos gotowy. Swojski, smaczny i zdrowy.
“Do tego dochodzi olbrzymia wiedza z forów branżowych. Wiedza która nie może sie równać z większością książek bo jest aktualna. W dzisiejszym świecie większość książek technicznych czy nawet ekonomicznych jest nieaktualna w dniu wydania.”
Nie zaprzeczaj sam sobie. Pisałeś o CZYTANIU. A nie czytaniu książek.
“większość sie zatrzymuje na poziomie szmir pokroju HP. Tak samo jak większość włączy bezmyślnie tv i puści co tam dają” :-)))
Otóż to, mój drogi Watsonie, otóz to !
“Przy badaniu procesu zbiorowego podejmowania decyzji i podejmowaniu decyzji konsensusu, gdzie przy zbiorowej inteligencji grupy, zdolność do znalezienia rozwiązania problemu jest lepsza niż najlepsze rozwiązania indywidualne w tej grupie”
Jeden mały waruneczek: ta grupa musi być zorientowana w temacie problemu, którego rozwiązania poszukuje. To się nazywa współpraca. Mamy do zdiagnozowania problem małej przepustowości skrzyżowania. Lekarz powie: złogi, praczka powie: spaliny, informatyk powie: brak optymalizacji kodu, nauczycielka brak edukacji, socjolog- brak kultury, a rolnik- przewietrzania. Każdy się wypowiedział, wszyscy zadowoleni, problem nie rozwiązany. Jeszcze mogą biegać po skrzyżowaniu próbując kierować ruchem. Efekt będzie podobny.
Gdyby Ci ludzie PRZECZYTALI choćby jedno opracowanie na temat projektowania skrzyżowań, to może coś by wymyślili. A że generalnie Polacy nie czytają, to wyniki wyborów są, jakie są. PE to pikuś i tak to ciało nie ma żadnej mocy sprawdzej.
“Założenie, że do wyboru poszli sami idioci jest założeniem słabym.”
Takiego założenia nie poczyniłem. Niemniej możesz nazywać mnie od dzisiaj “idiotą”
“Czy jak intelygent z miasta wyskoczy na Kazimierz sie schlać to będzie mniej żulem?”
To zależy jak często to robi. Jak codziennie-to będzie żulem. Jak raz na cztery lata- to nie.
“I tu pytanie. Piszesz o głosach na KE?
Nie.
“Bo racjonalnie to nie można na nich oddać głosu.”
Tak.
“Racjonalnie to PiS jest pierwszą partią realizującą program”
Owszem.
“Racjonalnie to zmniejszyli podatki”
Nie zauważyłem.
“…i najprawdopodobniej swoimi transferami spłycili kolejny kryzys”
Się okaże. Cieniutko to widzę.
“Racjonalnie nie było żadnego racjonalnego powodu, żeby głosować na KE”
Prawda. Co więcej nie było racjonalnego powodu żeby głosować w wyborach do PE w ogóle. Ja jednak poszedłem. Pies mnie ciągnął na wybieg, to przy okazji wstąpiłem ;-)
“A konfederacja? Nie mieli do zaoferowania nic. Zero pomysłu zero programu.”
A kto miał jakiś program ? Nikt, bo jaki można mieć program na działanie organizacji, która z defincji nie może działać ?

Pozdrawiam