PiS wprowadzi podatek katastralny!

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1535

PiS „w trosce o dobro obywateli” planuje dwa podatki – katastralny od drugiego mieszkania i od pustostanów. Podatek może wynosić nawet kilka tysięcy złotych rocznie – zostanie ustalony na podstawie spekulacyjnej wartości mieszkania ustalonej np. na podstawie atrakcyjności lokalizacyjnej, a nie realnej ceny zakupu. Podatek będzie taki wysoki, że najubożsi Polacy – którzy np. odziedziczyli drugie mieszkanie „po babci” i trzymają je dla dziecka – będą musieli się ich pozbywać. Ale nie kupią ich inni Polacy, których na zakup mieszkania nie stać, tylko fundusze pod wynajem, które ukryją podatek w czynszach. Wkrótce pojawi się w mediach propaganda przeciwko właścicielom mieszkań, że to pazerni burżuje i spekulanci, i dobrze im tak. Klasa bogata i średnia poradzi sobie z podatkiem, ale ucierpią najubożsi. Na początku, aby zbyt wielu obywateli nie protestowało, może zostać wprowadzona zniżka podatkowa, która z czasem będzie się zmniejszać lub zostanie wycofana. Metodą gotowanej żaby.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. hashi 11.11.2021 15:14

  Pis zaprzecza z e coś takiego ma wprowadzić.

 2. robi1906 11.11.2021 15:35

  To Pis rządzi?, a ja głupi myślałem, że to Jony Daniels przez Morawieckiego robi z nas dziadów.

 3. Admin WM 11.11.2021 16:17

  @ hashi

  Oczywiście, że zaprzeczają, bo dla zmyłki „podatek katastralny” będzie miał inną nazwę, np. „podatek od bogactwa” lub „podatek dla spekulantów nieruchomościami”, aby większość społeczeństwa go poparła, a w najgorszym wypadku by nie protestowała – „bo nas to nie dotyczy, tylko milionerów”.

 4. kufel10 11.11.2021 18:26

  Trzeba to nazwać “podatek dla milionerów” i już całe 10 milionów gęb zamieszkujących blokowiska pomyśli “dobrze tak tym biznesmenom, wyzyskiwaczom” i poklepie brajanka po główce po czym otworzy harnasia kupionego w lildu za pinionżki z mopsu i rozsiądzie się wygodnie przed polsatowskim seryjalem 😉

 5. janpol 11.11.2021 22:44

  No nareszcie pisuary wprowadzą coś z głową! Bo ja nadal nie wiem dlaczego jakaś babcia emerytka za 100 m2 jakiejś starej chałupy ma płacić tyle samo podatku co ktoś kto ma 100m2 apartament w centrum warszawki a może i więcej, bo jak ma stodołę, której nie ma kto rozebrać (i nie przekonuje mnie to, że może coś napisać, poprosić o zwolnienie albo co, bo niby z jakiej racji ma kogoś o coś prosić? Dokładnie z tego samego powodu jestem za BDP z ukróceniem bzdur-socjali do ABSOLUTNIE NIEZĘBNEGO MINIMUM bo wielu, szczególnie starym i tym, którym się te socjale NAPRAWDĘ się należą, nie ma głowy albo śmiałości aby pisać bzdur-podania o bzdur-socjale). Natomiast, podkreślam po raz kolejny, co innego sposób naliczania podatku a co innego jego stawka!!! To chyba jasne?

 6. kufel10 12.11.2021 04:21

  Jedna rzecz – źródło tej informacji? Woźniak jak zwykle bajdurzy językiem madki brajanka to co podsłyszał od jackowskiego. Gawiedź klaszcze. A źródło? Projekt ustawy? Czy to tylko wizja senna ??

 7. Admin WM 12.11.2021 09:52

  Przecież cytuje (czyta na głos) artykuły z mediów mainsteramowych (ok. 30 minuta wideo).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.