Szykują niewolnictwo i konfiskatę mienia bez odszkodowania

Opublikowano: 21.09.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1156

Krzysztof Ator Woźniak analizuje przepisy projektu nowej ustawy dotyczącej klęsk żywiołowych. W projekcie napisano, że unieważnia on poprzednią ustawę, co w praktyce oznacza, iż PiS wprowadzi w Polsce przymusowe świadczenie pracy na rzecz państwa bez wynagrodzenia i prawa do odszkodowania, czyli… niewolnictwo. Czy jeśli odmówisz wykonywania niewolniczej pracy – trafisz do więzienia? Na dodatek PiS chce odebrać prawo własności, ponieważ pozwoli władzy wyburzać budynki, oraz przejmować domy i mieszkania, aby decydować kto ma w nich mieszkać. Bez odszkodowania, oczywiście. PiS chce wprowadzić nową ustawę w życie ekspresowo – 1 stycznia 2023 r. – ponieważ zimą będzie można ogłaszać z powodu zimna i niedoborów żywności stan klęski żywiołowej, a więc wprowadzić te pomysły w życie. Projekt ustawy jest długi, będzie analizowany w kilku odcinkach. W pierwszym odcinku o najbardziej szokujących pomysłach odbierających obywatelom wolność osobistą, prawo własności i de facto zmieniającą w Polsce ustrój na niewolniczy bez zmiany „Konstytucji”. Pomysły PiS-u są sprzeczne z „Kartą praw podstawowych Unii Europejskiej”, która w Art. 5.2 zakazuje niewolnictwa oraz świadczenia pracy przymusowej lub obowiązkowej, oraz z Art. 17.1, który pozwala na odbieranie własności, lecz „za słusznym odszkodowaniem”.

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 21.09.2022 17:45

    A od kiedy pisiory przejmują się Brukselą?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.