PiS sięga do kieszeni kierowców

Opublikowano: 16.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 232

To już pewne – będzie podwyżka podatków płaconych przez nas w cenie kupowanego paliwa. Poselski projekt ustawy zakładający utworzenie funduszu dróg samorządowych w ostatni czwartek wpłynął do Sejmu, a w tym tygodniu był procedowany. Środki na obsługę tego funduszu mają pochodzić z nowego podatku drogowego, który będzie wliczony w cenę paliwa. Jeśli potwierdzą się doniesienia dotyczące stawki (20 gr za 1 litr + VAT), to okazuje się, że przeciętny polski kierowca będzie musiał w ciągu roku zapłacić ok. 260 zł więcej.

W ubiegłym roku Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS działając na zlecenie Santander Consumer Banku przepytał kierowców z całej Polski na temat ilości przejeżdżanych w ciągu roku kilometrów. Okazało się, że zdecydowana większość jeżdżących samochodami w naszym kraju (71 proc. respondentów) przejeżdżała rocznie nie więcej niż 20 tys. km (w tej grupie blisko 60 proc. osób nie przejeżdżała rocznie nawet 10 tys. km). Na tej podstawie zaryzykować można stwierdzenie, że statystyczny polski kierowca w ciągu roku przejeżdża średnio 15 tys. km. Zakładając, że aby przejechać 100 km potrzebuje on przeciętnie 7,0 litrów paliwa, a stawka podatku drogowego wyniesie 20 gr za 1 litr + VAT, to łatwo można wyliczyć, że nowa danina fiskalna będzie kosztować ok. 260 zł w skali roku ([15000 / 100] x 7 x 0,25 = 262,50 zł).

Wspomniane 260 zł, to niecałe 22 zł w skali miesiąca. Niektórzy stwierdzą, że to dużo. Inni wręcz przeciwnie – że kwota ta nie będzie odczuwalna dla kieszeni zwykłych Polaków. A ja mówię, że traktowanie kierowców jako przysłowiowe dojne krowy, które mogą pokrywać deficyty finansowe, jeszcze nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Wprowadzenie w życie pomysłu opłaty drogowej wliczanej do ceny paliwa wkurzy niemal wszystkich (wszak większość społeczeństwa musi tankować paliwo do swoich samochodów).

Po tym jak PiS podjął decyzję o podwyżce stawek VAT od stycznia 2017 r. (w mediach mówiło się o “wydłużeniu obowiązywania podwyższonych stawek”, choć formalnie była to odrębna decyzja rządu o ich podwyższeniu), zanosi się na kolejne fiskalne uderzenie we wszystkich, bo podrożeją wszystkie produkty na rynku, które są transportowane samochodami.

Na podstawie: Sejm.gov.pl, Stooq.pl, DziennikLodzki.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Sami sobie kopia grób.Gdyby wybór władz, miał cokolwiek wspólnego z mądrością i uczciwością, nigdy te pasożyty nie były by, gdzie są!Kiedyś zwoływano wiec, i wybierano na nim szlachetnych ludzi, aby stali na straży prawdy, jedności, suwerenności, którzy czuli pełną odpowiedzialność za ster jaki ludzie im powierzyli bo ich wybrali do sprawowania tak zaszczytnej funkcji w społeczeństwie.Była to praca dla wszystkich , gdzie taka jednostka stała jako Ojciec tejże społeczności, aby bronić jej i służyć swą mądrością w rozstrzyganiu sporów itp.Aby usprawniać gospodarkę itp. Nieść wolność i realizować decyzje tych którzy go wybrali.To żadna utopia , tylko dzieje naszej Polaszy. Dlatego żyliśmy w k-Raju gdzie “królem” była czysta świadomość prawdy.Obce religie zniszczyły nam to w wielkiej mierze, rozbijając imperium Lechitów od środka , podsycanymi podziałami i kłamstwem oraz wypaczonymi dogmatami etc.
A dziś “wybory” to opcja wybrać pasożyta o nazwie PIS czy PO itp !Cofnęli nas prosto w ciemnogród totalny, a do wyboru mamy zło nr 1 albo 2 albo 3.Które tylko zmienia szyldy, gdzie obcy nas doją z sił witalnych dla swego zysku.A zdrajcy są honorowani orderami etc.Nasza Polasza! musi się w końcu wybudzić z tego koszmaru!Wyciągnąć wnioski!, przestać dawać się dzielić i rządzić obcym psychopatom!.Inaczej nasz starożytny Naród przepadnie i zostaną po nas bajki w najlepszy przypadku.

Sława!

Dorota Nawigatorka
Użytkownik
Dorota Nawigatorka

No wiec wlasnie. Ludkow sie uspokaja- co to jest 20 gr+vat, 260 rocznie tez da sie przelknac… Niestety skala ograbiania nas w ten sposob (benzyna jest kosztem nieomal w kazdym produkcie) jest znacznie, znacznie wieksza. Nie wspominajac juz, ze na cene paliwa skladaja sie GLOWNIE podatki. Slyszalam taki zart, ze gdyby paliwo na rynkach miedzynarodowych rozdawane bylo za darmo (kosztowalo 0 zl), to w Polsce kosztowaloby 3,50 za litr…

robi1906
Użytkownik

polach,
co cie wzięło na to czczenie przodków, od kilku dni widzę, że sławisz słowianom, mam nadzieję, że nie jest to zwykłe “kitowanie”, opisz w kilku słowach (jakbyś mogła, czy mógł),
dlaczego “sławienie” jest dla ciebie takie ważne.

tikale
Użytkownik
tikale

Socjalistyczny rząd to rozdaje zapomogi i podnosi podatki .

polach
Użytkownik
polach

robi1906

Od długiego czasu(zapytaj admina:), sławie naszych przodków, bo widzę ich mądrość np; w przysłowiach, cytatach, kronikach, technice, znajomości praw przyrody itp jaką nam przekazali abyśmy umieli żyć wspólnie w zgodzie, co kiedyś stanowiło naszą siłę, a wyodrębnienie się pozycji ego że najpierw “ja” potem “my” – zniszczyło naszą jedność, zapomnieliśmy swą siłę ducha bo zbytnio się skoncentrowaliśmy na sobie, zatraciliśmy równowagę – jak tylko piszę aby skorzystać z sprowadzonej wiedzy która jest, działała dla wszystkich z korzyścią a nie tylko dla wybranych jednostek.Sławie ich także dlatego że dzięki nim i ich doświadczeniom mamy odpowiedzi na wiele pytań, czyli na tacy jak żyć aby skończyć pomyślnie “grę” w życie i iść dalej.

Pozdrawiam

robi1906
Użytkownik

polach,
spytałem się tylko przez ciekawość, ja najpierw odrzuciłem chrześcijaństwo,
jak już to napisałem kiedyś “wolę czcić drzewa niż, żydów”.

mamy z czego być dumni, żyd Aszkenazy i niemiec Bruckner zafałszowali naszą przeszłość, na szczęście to się zmienia.
Sława nam i naszym przodkom.

duchtesciowej
Użytkownik
duchtesciowej

To co ja mam powiedzieć jeśli jeżdżę dość dużo 40 do 70 tysięcy rocznie i mam 6L benzynę pod maską? Czyli wynika, że ja rocznie miałbym zapłacić 3144 zł… To może już dziś niech zaczną remont drogi na mojej wsi…