PiS Radom, czyli Przekręty i Szmal

Opublikowano: 02.10.2018 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 3364

Parafrazując wielkiego poetę Ignacego Krasickiego “W mieście, którego nazwiska nie powiem, Nic to albowiem do rzeczy nie przyda, W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy Wielebne PiS-owstwo od wieków lody kręciło…”

Jak ogólnie wiadomo Radom to oczko w głowie PiS, ich „stanica kresowa”, tam się stawia pomniki, tam się „kręci lody”. O tym, ze PiS preferuje Radom nikogo przekonywać chyba nie trzeba. Siedziba Stoczni Marynarki Wojennej w mieście oddalonym 500 km od najbliższego morza, lotnisko, porażka planowania i myślenia inwestycyjnego, z którego żaden przewoźnik nie chce latać, z przyczyn dość oczywistych, za daleko od Warszawy, Krakowa, a samo miasto potencjału pasażerów nie ma, PiS na siłę chce zrobić lotniskiem zapasowym dla lotniska Baranów. Tam właśnie prężnie działa poseł Suski, prezydent miasta Andrzej Kosztownik i układ rodzinny doradca prezydenta Krzysztof Sońta i jego rodzina Karol S., szwagier Karola Igor M. Już w 2013 roku CBA rozpoczęło badanie sprawy powiązania tego układu z radomskimi przedsiębiorcami, jak np. Romanem S, jednym z głównych wykonawców robot budowlanych prowadzonych przez „urząd miasta”. Rozbudowa fabryki Łucznik, przebudowa komendy Straży Pożarnej, przebudowa szkoły w Kłudnie…Ze zgromadzonych przez CBA materiałów wynikało iż cennik był prosty, ok. 10% wartości przetargu. Przed oblicze prezesa Marka Suskiego i Andrzeja Kosztownika „doprowadził” ułaskawiony przez Dudę Mariusz Kamiński, dziś szef CBA. Sprawie prezes „ukręcił łeb” odbierając od dwóch winowajców notarialne oświadczenie iż oni o „niczym nie wiedzieli”. Odpowiedzialnością obciążono „kozła ofiarnego” i zamieciona pod dywan sprawa ucichła.[1]

Tu warto zatrzymać się na tym „notarialnym oświadczeniu”. W czasie gdy Kaczyński niespodziewanym rozwiązaniem swego rządu pozbawił partii Romana Giertycha, tenże poseł odkrył zasady rządzenia w PiS, w tym fakt, iż prezes swoje rządy i przywództwo opiera o haki zbierane na różnych ludzi, które czynią takiego „zhakowanego” wiernym wykonawcą woli prezesa.[2] Postawa Marka Suskiego, który zawsze pojawia się, gdy PiS ma problemy uwiarygodnia przypuszczenie iż to „notarialne oświadczenie” może pełnić taką rolę.

Sprawa wypłynęła dziś z kolejną aferą tym razem dotyczącą drogi ekspresowej S12.[3]

Otóż, przebieg drogi łączącej centralną Polskę z Lublinem i dalej Ukrainą planowany był po nieużytkach gminy Kowal Kolonia, z dala od zabudowań. Nagle, zupełnie przypadkowo mieszkańcy tej gminy dowiedzieli się, że droga nagle skręci i pójdzie po terenach zabudowanych dzieląc samą gminę na dwie części. Mieszkańcy są rozgoryczeni, bo nikogo nie interesuje, że stracą dorobek życia, że będą musieli gdzie indziej szukać swego miejsca. Jednak wskazują na przyczynę takiej zmiany. Tak się dziwnie składa, że droga ma przebiegać przez tereny znanej z wcześniejszych „interesów z gminą” firmy Romana S. który na tych terenach zrealizował chybioną inwestycję, osiedle na których stoją domy w których nikt nie chce mieszkać. Poprowadzenie drogi w tym wariancie zapewni Romanowi S. i jego firmie iż za chybioną inwestycję zapłaci polski podatnik, a on odbierze odszkodowanie będące wynagrodzeniem i rozwiązaniem problemu.

Na nowej trasie drogi swoje działki ma również Dariusz Wójcik, przewodniczący radu i wiceszef lokalnych struktur partii. Tak się jakoś dziwnie składa, że od syna Romana S. apartament zakupił Igor M. wiceprezydent Radomia, W zespole do spraw budowy S12 zasiadają politycy PiS. Mieszkańcy pokrzywdzeni taką decyzją protestują, politycy PiS jak i w przypadku referendum w Baranowie nic nie widzą, nic nie słyszą? Czy znów politycy PiS złożą kolejne „notarialne oświadczenie” a prezes i PiS za pomocą usłużnych służb sprawę zamiotą pod dywan? Zobaczymy, choć przecież „wola przywódcy partii wolą narodu”, a rządy PiS to „Pokora, praca, umiar roztropność i odpowiedzialność w działaniu”. Czyż nie tak to było?

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Zdjęcie: GDDKiA
Źródło: WolneMedia.net

Przypisy

[1] https://natemat.pl/247843,w-radomiu-cba-kryje-afere-korupcyjna-politykow-pis

[2] https://wiadomosci.wp.pl/giertych-pograza-kaczynskiego-6038711568917633g/6

[3] https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/uklad-pis-przy-budowie-s12-kowala-kolonia-moze-zostac-zniszczona/bwesge9


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. emigrant001 02.10.2018 14:01

  Jaki naród tacy wybrańcy. PIS czy PO takie samo zło. Wcześniej byli złodzieje z SLD i PSL, co prawda kradli nieco mniej, ale to było kiedyś. Teraz inflacja podbija stawki.

 2. Aida 02.10.2018 14:43

  “Przykładem może być MM, który nagrany u Sowy, jako linię obrony, wobec portalu który zacytował nagranie, użył „bo to niemiecki portal”.”

  czy są stenogramy z Morawieckim? bo słyszę, że był, że gadał, ok, wierzę na słowo, ale gdzie dowody? Linia obrony MM dokładanie taka sama jak u polityków PO.

 3. Aida 02.10.2018 15:08

  Nie podważam tego, że taśmy są, tylko jak mam się odnosić do ich treści, jeśli nie znam zawartości? Chciałoby się też wierzyć, że Ci co nami rządzą, są choć odrobinę bardziej uczciwi niż poprzednicy.
  Taśmy PO pogrążyły, może tutaj będzie podobnie. Naród głupi tego nie kupi czy kupi..

 4. Aida 02.10.2018 21:25

  “tak robiło wcześniej PiS, teraz robi to PO”
  Pytanie więc kto steruje naszą scena polityczną, że najpierw pogrążyli PO, czyżby teraz kolej na PIS na MM. Czym się naraził służbom?

 5. Zawisza Niebieski 03.10.2018 07:58

  @all
  To, że PO wcześniej PiS działają z taśmami w z góry przewidywalny sposób to jest tylko metodologia postępowania w takim przypadku, każda partia, która zniżyłaby się w walce politycznej do tej metody tak postąpi.
  Ale sensowne jest pytanie, kto tym wszystkim rządzi? Dla mnie nie ma wątpliwości, że polską rządzi rada nadzorcza nad PO-PiS, ale to tylko opieram na własnych obserwacjach bez posiadania twardych dowodów, czyli moja opinia. Mamy czysty układ dziel i rządź, podobny do USA. Albo demokraci albo republikanie. Raz rządzą ci, raz tamci, spory między partiami to tylko prywatne ambicje pionków (członków partii). 2 kadencje rządziło PO, groziło to upadkiem drugiej nogi, czuli PiS, stąd PiS przejęło władzę na jedną lub 2 kadencje, po czym powróci PO. Z ogólnego elektoratu wydzielono dwa najliczniejsze wątki. Patriotyczno katolicki – ten objęło PiS i ludzi chcących postępu, liberalnych ten objęło PO, reszta elektratu dla partii kanapowych, jak dziś SLD, PSL, Kukiz. Polityków co się wybijają ponad “trawnik” przycina się, co widzimy obecnie przy Morawieckim, wcześniej widzieliśmy przy Sikorskim i innych. Ci którzy zostali nagrani o tym od dawna wiedzą z tzw. “nieoficjalnych źródeł” i póki tańczą jak im grają jest OK, jak przestana pojawi się taśma.

  Jak by nie było, podsłuch jest przestępstwem, podczas gdy partie idą do władzy wykorzystując owoce przestępstwa, co również jest przestępstwem. Taka jest nasza smutna prawda.

 6. Aida 03.10.2018 09:53

  “…stąd PiS przejęło władzę na jedną lub 2 kadencje, po czym powróci PO.”

  Chyba naród nie będzie taki głupi i nie wybierze ich ponownie. PO nie ma żadnego programu, tylko straszenie PISem.

  Jeden z ostatnich dowcipów: Dlaczego PO nie ma programu? Bo tłumaczenie z niemieckiego trochę musi potrwać.

 7. Zawisza Niebieski 04.10.2018 11:44

  @Aida
  Myślę, że najlepszą odpowiedzią na pani słowa o tym, że PiS ma program zaś PO tylko straszenie PiS są dziś krążące po internecie, słowa które mają znajdować się na taśmie Mateusza Morawieckiego “Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania Mają zapi**dalać za miskę ryżu”. Ten program PiS to obiecanie ludowi czego oczekują.

 8. Anonymous-X 04.10.2018 12:46

  @Zawisza Niebieski

  “krążące po internecie, słowa które mają znajdować się na taśmie Mateusza Morawieckiego „Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania Mają zapi**dalać za miskę ryżu”.

  A to jest na taśmach:

  „Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo k*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która – wiesz – tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. (…) To co robi Merkelowa… Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci z****** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała

  – My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my, ludzie, we the people, w Niemczech… czy… czy w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania, bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy z***** i rowy k** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury. Mniejsze oczekiwania”

  A tak z ciekawości, co się zmieniło ze te taśmy nagle mają jakąś wartość dla was? Jak te taśmy wypłynęły pierwszy raz, to tacy jak wy, mówili ze to nic nie znaczy, to tylko prywatne rozmowy przy wodce 🙂 to już nie są prywatne rozmowy przy wodce? 🙂

 9. Aida 05.10.2018 11:47

  Chyba jednak ludzi taśmy interesowały, bo PO poległo w walce o stołki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.