PiS przywróci wyższe stawki VAT na prąd, paliwa i nawozy

Opublikowano: 21.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1354

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin orzekł, iż polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną, paliwa i nawozy. Powód? Decyzja Komisji Europejskiej.

„Będziemy musieli, niestety, VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie, ale w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów. (…) Polski rząd otrzymał informację od Komisji, że obniżenie stawek VAT jest niezgodne z prawem europejskim i musimy VAT przywrócić i akcyzę w przypadku chociażby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje”.

Sasin dodał, że postanowienie polskiego rządu, by nie robić tego, czego chciała Unia Europejska, było odważne. „Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – tu walczyliśmy do samego końca – jest możliwość utrzymania zerowego VAT na żywność. To, że żywność będzie tańsza, to jest zasługa również naszego rządu, który taką odważną decyzję podjął, a potem wywalczył w Komisji Europejskiej zgodę na to. Natomiast w przypadku surowców energetycznych i również energii elektrycznej takiej zgody uzyskać się nie udało”.

Jak powiedział, „zerowe stawki VAT” będą utrzymywane, dopóki Komisja Europejska nie wyrazi gwałtownego sprzeciwu.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Polska nie może decydować o podatkach w Polsce. Czy trzeba większego dowodu, iż Polska z winy polityków utraciła niepodległość?


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 25.11.2022 12:48

    Jak rozumiem, że można nienawidzić PiS (i słusznie) ale w tym wypadku to faktycznie jest decyzja UE. PiS po prostu jak zwykle nie przestrzega unijnego prawa i nierówno traktuje branże. Jak w końcu wygra opozycja to skończy się to bezprawie i wszystkie unijne decyzje będą respektowane.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.