PiS oszczędzi na 500 plus

Opublikowano: 06.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1917

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy mającą ograniczyć wypłaty świadczeń z programu Rodzina 500 plus.

Przewiduje ona między innymi, że wnioski o świadczenie 500 plus można składać jedynie drogą elektroniczną, a pieniądze będą wypłacane tylko bezgotówkowo.

Utrudni to dostęp do programu 500 plus dla najuboższych rodzin, które nie zawsze mają konta bankowe, dostęp do internetu i odpowiednie kompetencje cyfrowe.

Resort rodziny szacuje, że te zmiany przyniosą około 3,1 mld zł oszczędności w ciągu kolejnych 10 lat.

Nowelizacja wchodzi w życie 1 stycznia 2022 r.

Autorstwo: AL
Źródło: Trybuna.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.