PiS obcina Biełsatowi

Opublikowano: 18.12.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 279

Dyrektor stacji, Agnieszka Romaszewska nie kryje rozczarowania, że to akurat rząd PiS obciął jej dotację – i to aż o 2/3.

Rząd zrobił prezent pod choinkę telewizji, którą sam powołał do życia – w 2017 roku stacja dostanie tylko ⅓ dotychczasowych pieniędzy.

“Nasza telewizja jest robiona niezwykle oszczędnie. Mówiłam podczas posiedzenia komisji sejmowej, że nasz budżet jest równoważny budżetowi zaledwie pięciu dni Russia Today” – skarży się red. Agnieszka Romaszewska-Guzy. “Mam nadzieję, że tak szalony krok nie zostanie poczyniony. Koncepcja, że Polska zamierza strzelić w stopę i zmarnować wysiłek kilkudziesięciu ludzi, którzy wkładali serce w pracę dla TV Biełsat, jest trudna do zaakceptowania. Wiem, że strona białoruska nie przepada za naszą telewizją, ale to nie jest kwestia, która boli ich najbardziej.”

Stacja nie otrzymała od rządu żadnych wyjaśnień w kwestii powodów obniżki dotacji. Jej dotychczasowy roczny budżet wynosił około 20 mln zł – z czego 75 procent pokrywało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Biełsat istnieje od 10 lat – kanał powołało do życia PiS, więc rozgoryczenie red. Romaszewskiej-Guzy jest zrozumiałe. Telewizja agresywnie agituje na rzecz środowisk antyrządowych na Białorusi – co najwyraźniej przestało już zgrywać się z polityczną wizją PiS, które teraz stara się nie drażnić Łukaszenki.

“Przez lata byliśmy solą w oku MSZ-u, bo byliśmy instytucją dziennikarską, a nie urzędniczą, w dodatku zbudowaną w znacznym stopniu na wolontariacie. Byliśmy zwalczani od samego początku. Walczę o tę telewizję już osiem lat. Przetrwałam już ministra Sikorskiego, ministra Schetynę, prowadziłam też wojny z kolejnymi prezesami TVP, którzy usiłowali zlikwidować Biełsat. Telewizję stworzył rząd PiS-u i wydawało się, że nie będzie jej likwidował. To jakieś dziecinne mrzonki. Trudno mówić o jakiejkolwiek racjonalności” – mówi Romaszewska-Guzy, która jednak zupełnie na serio mogła narazić się rządowi, gdy krytykowała uchwałę o uznaniu rzezi wołyńskiej ludobójstwem.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o