Polacy nie chcą być mięsem armatnim PiS-u

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 693

PiS ma problem. Chce przywrócić obowiązkową służbę wojskową, zapewne z kontekście możliwej wojny z Rosją. Tymczasem 2/3 Polaków jest przeciwna przymusowemu poborowi, a popiera go tylko 1/3. Obowiązkowa służba wojskowa w czasie wojny objęłaby również kobiety, choć PiS obiecuje (cóż znaczą obietnice polityków?), że nie będzie chciał z tej możliwości korzystać. Pamiętajmy, że poborowi nigdy nie będą dobrymi żołnierzami, bo wymaga to wieloletnich szkoleń i odpowiednich predyspozycji osobistych. Są mięsem armatnim polityków. Analiza Krzysztofa Atora Woźniaka.

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 04.10.2022 08:56

  Jest rozwiązanie problemu – wysłać na front tych, co popierają obowiązkową służbę wojskową. Obojętnie czy to polityk czy emeryt. Popiera – niech udowodni to osobiście. Bo decydować o życiu innych bez pytania ich o zgodę, bez ponoszenia realnej odpowiedzialności – to każdy potrafi.

 2. Fenix 04.10.2022 11:11

  Jaka wojna jest z sensem? Prawda admin ,niech politycy dadzą przykład , to służby panstwu jako mięso armatnie, i uwolnienie więźniów z dozywociem jako ich wsparcie.

 3. MasaKalambura 04.10.2022 11:13

  Obowiązkowa służba nigdy nie została zniesiona. Została tylko zawieszona za kadencji Lecha Kaczyńskiego. Warunki polityczne temu sprzyjały. Obecnie zmieniły się bardzo i chyba trzeba ją przywrócić. O ile dalej chcemy mieć Polskę, mieszkać tu i mówić po Polsku.

 4. No Comply 04.10.2022 11:20

  System Of A Down – B.Y.O.B
  Szczególnie fragment:
  “Why don’t presidents fight the war?
  Why do they always send the poor?”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.