PiS i opozycja – akt taniej opery mydlanej

Opublikowano: 10.01.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 309

Łatwo jest dostrzec, że polska polityka już od długiego czasu, ogranicza się do międzypartyjnej wojenki pomiędzy partią rządzącą, czyli PiS, a czymś, co już tylko nieliczni nazywają jeszcze „opozycją”. Jaki rząd, taka opozycja, chciałoby się rzec.

W ową hucpę zaangażowane są nie tylko pozornie zwaśnione strony, ale także wszystkie media, które cały czas prześcigają się w doniesieniach na temat wycieczki Petru ze swoją zastępczynią na Maderę, jak również na temat domniemanych przekrętów Kijowskiego, który miał dopuścić się defraudacji środków finansowych swojego kodowego stowarzyszenia.

Patrząc na ten żałosny spektakl można odnieść wrażenie, że Polska i jej obecna sytuacja to jedynie inscenizacja do taniej opery mydlanej, której kręcenia jesteśmy świadkami, czy tego chcemy, czy nie. Wszystko w tym przedsięwzięciu jest tandetne. Tandetni są aktorzy, tandetna sceneria i tacy sami krytycy w postaci mediów, a należy zauważyć, że zaangażowane są w ów teatr nawet takie tuzy polskiej strefy medialnej jak Ziemkiewicz, Gadowski, Karnowscy i wielu innych jeszcze „dziennikarzy” z każdej strony medialnego bagienka, a tymczasem…

Tymczasem na scenie geopolitycznej świata zachodzą epokowe zmiany. Lada moment w Białym Domu zmieni się lokator, który zapowiada remont kapitalny polityki USA, którego znaczącym elementem ma być zresetowanie stosunków pomiędzy USA i Rosją i dodam, że chodzi o te same USA, które przysłały do Polski swoją brygadę pancerną, na okoliczność czego polski rząd i sprzyjające mu media szczytują. Jak się okazuje, w tej konkretnej kwestii wszystkie media, włącznie z tymi „opozycyjnymi”, okrzyknęły ów fakt sukcesem Polski.

Nie wiem dlaczego ulegam wrażeniu, że nie z sukcesem tu mamy do czynienia, a tylko z aktem narodowej hańby, bo za hańbę uważać należy lokowanie w suwerennym (sic!) państwie obcych wojsk w sile całych dywizji. Polityczna szopka z Petru i Kijowskim w rolach głównych miała na celu wyciszenie lądowania w Polsce obcych wojsk, podczas gdy nikt ich tu nie chce oprócz rządu właśnie i… opozycji, co jest sytuacją zaiste groteskową.

Nikt nie informuje Polaków jakie są plany rządu na najbliższą, przyszłość, podczas gdy nasz najbliższy sojusznik w postaci USA, niebawem stać się może głównym sprzymierzeńcem Rosji. Nie informuje się nas, w jaki sposób rząd się przygotowuje do ewentualnego upadku UE, czego zwiastunem niechybnie są wysokie notowania w Europie takich formacji politycznych jak francuski Front Narodowy pod przewodnictwem Marine Le Pen, czy choćby niemieckiej partii antyemigranckiej AfD (Alternatywa dla Niemiec), a wybory parlamentarne we Francji i Niemczech odbędą się właśnie w tym roku.

Co się stanie, jeżeli administracja prezydenta elekta Donalda Trumpa zniesie wszystkie idiotyczne sankcje nałożone na Rosję? Co się stanie, kiedy pani Le Pen zostanie prezydentem Francji i wyłamie się z chorej polityki uprawianej przez brukselskich hochsztaplerów pod przewodnictwem Merkel i także zrezygnuje dla dobra Francji z sankcji, które żadnych korzyści samej Francji nie przynoszą, a wręcz przeciwnie?

Taka postawa spowoduje rezygnację z sankcji pozostałej części Europy, włącznie z Niemcami, którzy i tak z Rosją są powiązani gospodarczo i wspomnę tu choćby o dwóch Nord Streamach.

Nikt nie będzie chciał zostać z ręką w nocniku, a zniesienie sankcji wobec Rosji przyniesie korzyść na niwie gospodarki i ekonomii, co przełoży się wzrost notowań ugrupowań rządzących w poszczególnych krajach.

Gdzie w tym wszystkim będzie Polska?

Właśnie tu jest pies pogrzebany, bowiem Polska pozostanie w pewnej części ciała pakującego swój kartonik ustępującego prezydenta Obamy. Polsce nie będzie tak łatwo dostosować się do ogólnoeuropejskiego zwrotu ku Rosji z uwagi na jej idiotyczną i ze wszech miar nieodpowiedzialna politykę w stosunku do Federacji Rosyjskiej i tylko dobra wola Rosjan może złagodzić skutki wspomnianej polityki.

Jednak trudno będzie zapomnieć o tzw. wojnie na pomniki, o publikacjach na temat Rosji i jej prezydenta w mediach sprzyjających rządowi, czy w końcu o staraniach polski na rzecz przedłużenia i rozszerzenia sankcji na Rosję. Będziemy mieli okazję ku temu, aby się przekonać, że głupota kosztuje, gdy się okaże, że Polska jest zdana tylko na siebie i że tak po prawdzie, to nikt z nami nie będzie chciał mieć nic do czynienia. Zostaniemy drugą Ukrainą, czyli zbędnym balastem politycznym dla cywilizowanych państw.

Być może zaistnienie takiej sytuacji wskrzesi w Polsce ruch narodowy, który potrafi wyłonić z siebie lidera karatu Marine Le Pen, czy Viktora Orbana, a magdalenkowy reżim siły narodowe wyekspediują w niebyt raz na zawsze.

Autorstwo: Jan Twardowski
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

“…a magdalenkowy reżim siły narodowe wyekspediują w niebyt raz na zawsze.”
Oby jak najszybciej.
Wszystkie partie polityczne, moim zdaniem, już dawno utraciły mandat do reprezentowania Polaków.
Tylko opcja “Wszyscy won!” i nowe otwarcie może coś zmienić.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Żrą się 2 łby jednej hydry. Chyba tylko Kukiz stanowi jakieś osobne ciało.

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Nie da się ukryć że ten cały obciachowy kabarecik służy odwracaniu uwagi od wszystkiego co istotne jednak wydaje mi się że aktualne wygłupy mają raczej przykryć ‘’debatę’’ o budżecie niż lądowanie marinsów…
ponieważ jak słusznie autor zauważył wszystkie przekaziory pieją z zachwytu więc żaden głos krytyki niema prawa się przebić przecież ani Brauna ‘’faszysty’’ ani Jabłonowskiego ‘’putinowca ‘’ ‘’wyzwolone media ‘’ nie zapraszają …
zresztą wydaje mi się że też dlatego ciągle trzymają rusko irańsko chińskiego agenta w pierdlu – żeby czasem jakiejś manifestacji nie zorganizował … jak go ponieśli przed gangsterskim zlotem NETO to wypruli mu z biura nawet kijaszki do transparentów …

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Wzajemne spory i wojenki, wojenkami ale wszystko wygląda na to, że w Polsce władza wraz z wiadoma oPOzycją próbują zaostrzyć prawodawstwo dla polskich obywateli. Marszałek w Polskim Sejmie ma cała gamę środków dyscyplinowania zachowania posłów. Jeżeli w takich niePOjętych razach z niej dziwacznie nie korzysta, to staje się również bezwolnym, kolejnym powodem stale aranżowanego przez posłów opozycji chaosu, uniemożliwiającego działanie władzy ustawodawczej. Należy jednak zwrócić uwagę Państwa, rządu i wiadomych służb, że takie postępowanie prowadzi wprost do kolejnych konfliktów, anarchii i rządów ulicy, co w zderzeniu z oślepiającym wprost faktem znalezienia w Czechach w Polsce wyprodukowanej całej serii herbaty z substancjami odurzającymi i halucynogennymi ( badania żywności w Polsce są już tradycyjnie na ( przez lata pielęgnowanym ) absurdalnie żałosnym poziomie ) pozwala postawić wiarygodną TEZĘ, że KTOŚ był i być może nadal jest zainteresowany do doprowadzenia takimi nie kontrolowanymi zabiegami do sytuacji na podobieństwo zamieszek w Ełku ( Syryjczycy, ( Muzułmanie ) jak i również Polacy dosłownie bezrozumnie piją ogromne ilości herbaty naturalnie w większości mieszając je z zatrutą chemią kranówą ), czy zaplanowanymi ulicznymi zamieszkami i kolejnymi poważnymi incydentami !
W tej sytuacji typowo beztroskiej, zadziwiającej niemocy zasadne jest postawienie pytania: Czy czasem niby niezmiennie zwaśniona z oPOzycją obecna władza, mając całe mnóstwo środków dyscyplinujących wiadomych politycznych prowodyrów nie planuje tymi sposobami zaostrzyć prawodawstwa w Polsce i na podobieństwo USA dać podstawę do budowy w przyszłości polskich obozów FEMA ?
https://youtu.be/WKW9p0V49RY

hashi
Użytkownik
hashi

To jest skandal robią sobie burdy, szopki zamiast normalnie pracować i biorą za to pensje po 15 tys. zł. Społeczeństwo nie ma na nich bata, wszystkich za ryj i wydalić z kraju. Zabrać im pensje to moment się uspokoją, karać ich grzywną za brak ciągłości pracy. Oni mają służyć społeczeństwu a nie chlew robić i pośmiewisko na arenie międzynarodowej. Tu człowiek pasów nie zapnie i 200 zł kary albo prędkość przekroczy o 10 km, a te szumowiny robią rozpad państwa i nic im nie grozi.

Fenix
Użytkownik
Fenix

NWO w rządowym wydaniu z niepodległej Polski , w podległą USA ciekawe kto rozkazy będzie wydawał Macierewicz, czy TRUMP? :Dhehe
Żadne państwo suwerenne nie sprowadza sobie najeźdźców. Chyba ze że zostali zaatakowani przez innych. Nie prowokuj innych, bo zostaniesz ich ofiarą.