PiS głosuje za GMO, którego nie chcą Polacy

Opublikowano: 05.12.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 721

2 grudnia 2016 podczas głosowania w Sejmie, posłowie PiS przyjęli ustawę o nasiennictwie, w której są bardzo kontrowersyjne zapisy zezwalające na obrót i wpisywanie do krajowego rejestru roślin GMO.

Wspomniany projekt przeczy wieloletnim obietnicom PiS-u, który niejednokrotnie deklarował wprowadzenie bezwarunkowego zakazu upraw GMO. Jest niezgodny z Ramowym Stanowiskiem Rządu RP, które mówi, że Polska ma być krajem wolnym od GMO. Łamie konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia i środowiska, wolności i własności.

Poprawki zgłaszane przez posłów ruchu Kukiz’15, które zostały odrzucone głosami PiS-u, PiS zgłaszał do ustawy o nasiennictwie w 2012 roku i oskarżał wtedy rząd PO-PSL o celowe niszczenie polskiego rolnictwa. Teraz PiS kontynuuje dzieło koalicji PO-PSL i otwiera Polskę na GMO i niszczy polskie rolnictwo i zdrowie Polaków!

Aby uchronić Polskę przed uprawami GMO należy koniecznie wprowadzić zakaz obrotu nasion i roślin GMO zamykając dziurawe prawodawstwo, które przerzuca odpowiedzialność z korporacji na rolników i konsumentów, i doprowadzi do skażenia polskich pól z uprawami roślin organicznych przez pyłki roślin GMO!

Ustawa wkrótce trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy. Obecnie obywatele mogą napisać do niego list z prośbą o zawetowanie tej ustawy. Przykładowy list można znaleźć TUTAJ.

Autorstwo: icppc.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 05.12.2016 12:08
  2. Feneghar 05.12.2016 20:27

    Uważajcie, bo prezydent ją przeczyta. Hipokryzja i tyle.

  3. pikpok 07.12.2016 16:35

    A w mediach narodowych cisza, ani słowa na ten temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.