PiS dopisał własne żądania do spełnienia dla Polski ws. KPO

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1554

Najnowszy pisowski „sukces” jakim rzekomo jest zgoda Komisji Europejskiej na odblokowanie dla Polski pieniędzy z tak zwanego funduszu odbudowy zwanego też Krajowym Planem Odbudowy, może się okazać największą klęską tych nieudolnych partaczy. Chyba, że robią to celowo, a i takie są podejrzenia.

Słynny Fundusz Odbudowy, miał być pieniędzmi na rozkręcenie gospodarki po irracjonalnych działaniach rządów w walce z wirusem grypopodobnym, który nagle z dnia na dzień przestał być problemem. Okazuje się jednak, że ten składający się w 2/3 z pożyczek fundusz, będzie narzędziem do narzucenia unijnej polityki klimatycznej i w ogóle ekokomunizmu. W przypadku Polski ma to być 29 mld euro z dotacji i 11 mld euro z pożyczek.

Nagle okazało się, że odblokowanie pieniędzy, które już i tak spłacamy i będziemy spłacać do 2050 roku, będzie możliwe dopiero po spełnieniu licznych warunków stawianych przez Komisję Europejską, czyli quasi rząd UE. Pojawiły się doniesienia o ponad stu kamieniach milowych, czyli wymaganiach z terminem wykonania, które nie tylko zostały przyjęte przez rząd, ale też – o ile wierzyć panu ministrowi Pudzie, który to negocjował – częściowo zaproponowane przez naszych rządzących. Nie wiadomo które z dyktatów wstawione tam są narzucone przez unijnych decydentów, a które są radosną twórczością naszych miejscowych polityków PiS.

Zapowiada się również poważne uderzenie w posiadaczy samochodów spalinowych. Jeden z warunków jest wprowadzenie zakazu wjazdów do miast dla samochodów spalinowych i tak typowe dla komunistów preferowanie transportu kolektywnego i to mimo pandemii. UE ma jasny plan, którego konsekwencją będzie to, że posiadanie samochodów spalinowych stanie się bardzo drogą ekstrawagancją, na którą będą mogli sobie poradzić tylko bogaci. Do 2026 roku ma się pojawić specjalny podatek dla posiadaczy samochodów spalinowych. Tym samym najwyraźniej celem jest powrót do poziomu jaki osiągnęliśmy już w PRL, gdy samochód mieli tylko nieliczni szczęśliwcy. Eliminacja samochodów spalinowych i walka z kierowcami są obecne w kilku z kamieni milowych.

To wszystko oznacza, że KPO spowoduje jeszcze większy dyktat UE. Pojawią się nowe podatki i kredyty. Ale to nie wszystko. Warunkiem przyznania pieniędzy jest oczywiście podporządkowanie polskiego sądownictwa trybunałom UE. Zupełnie dziwne jest też to, że jeden z warunków to koniec z umowami o dzieło i na zlecenie i to w czasie kryzysu i szalejącej inflacji! Można podejrzewać, że ten punkt został wsadzony przez naszych własnych polityków. To musi się skończyć wielkim bezrobociem i rozrostem szarej strefy.

Świat, który nadchodzi, niepokojąco przypomina realia komunistycznej Polski w czasach kryzysu w latach 1980. Czeka nas niejedzenie mięsa, noszenie używanych ubrań, chodzenie na piechotę, nie posiadanie własnego domu, praca za wikt i opierunek. W czasdach PRL mówiliśmy na to bieda. Teraz okazuje się, że to nie bieda, to ekologia, to życie w postępowej EU! Wystarczy zmienić znaczenie pojęć i problem sam znika i nikt się nie buntuje jak wtedy. Unia chce likwidacji wszystkich pieców grzewczych i na drewno ina węgiel i na olej i gaz. Czyli w ramach walki z globalnym ociepleniem będziemy marznąć, ale wciąż mało ludzi wierzy w to co widać już na horyzoncie zdarzeń.

To jest już jasne, że pieniądze na KPO to nie są pieniądze na odbudowę po pandemii – to fundusze na wprowadzanie eurokomunizmu w Polsce ze szczególnym naciskiem na Zielony Ład. Wszystko wskazuje też na to, że PiS bez konsultacji społecznych uzgadniał kamienie milowe z UE, dając prosty przekaz, że Polacy nie mają już nic do gadania.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

17

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. andi170 08.06.2022 08:40

  Nigdy więcej głosu na PiS kolejni sprzedawczycy i oszuści!!!!!!

 2. Rgga34 08.06.2022 09:15

  No dobrze to na kogo głosować? W dzisiejszych czasach wybiera się mniejsze zło. Wtedy było nim bez wątpienia PiS..
  Teraz może konfederacja?

 3. rici 08.06.2022 12:19

  Na zadna z obecnych partii. To wszystko to jest ta sama opcja, dla motlochu pokazuje ze sie miedzy soba kloca. Konfederacja to jedna z nich. Kazda partia gdzie znajduje sie jakis zyd, jest niewiarygodna.
  Slyszalem ze dr. Bodnar, ten od amantadyny tworzy jakis ruch-partie moze sie mu uda przed wyborami.
  Zasatanawiam sie rowniez nad Holownia, a to z tego wzgledu ze sie go tak strasznie wystraszyli przed wyborami prezydenckimi, ze odebral glosy PO, chociaz do tej pory mysle ze zostal juz zinfiltrowany przez wybrany narod, no ale zobaczymy przy wyborach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.