PiS chce zakazać Halloween w szkołach

Opublikowano: 31.10.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 571

Posłowie PiS wpadli na pomysł, żeby odgórnie, poprzez ministerstwo edukacji, zakazać w szkołach halloweenowych imprez, które, podobnie jak „Harry Potter”, są szkodliwym „oswajaniem z magią”. Dostało się również restauratorom. Oni też powinni mieć się na baczności.

Inicjatorką całego szaleństwa jest posłanka Gabriela Masłowska z PiS. “Napiszę zapytanie do pani minister, żeby zablokować tę głupotę. Nie można dzieciom fundować takiego horroru. Wieczorem te dynie z wyciętymi zębami wyglądają przerażająco” – zapowiedziała.

Prawdopodobnie na „czarnej liście” znajdą się również motywy z serii „Harry Potter”, która nota bene wygrywa od lat plebiscyty popularności wśród uczniów na najlepszą propozycję lektury nieobowiązkowej. Według Masłowskiej i „Harry” i świętowanie Halloween to ten sam wymysł mrocznych szatańskich sił. “Dzieci są oswajane z magią, horrorami, stworami, a rodzice są pokazywani jako wrogowie. Nie można na to pozwalać! (…) To moda bezkrytycznie przyjmowana z zagranicy. W szkołach często nauczyciele siłą rozpędu organizują takie bale dla dzieci, łatwo je zająć, cieszą się, że mogą się przebrać.”

Z Masłowską całkowicie zgadza się jej partyjny kolega Dariusz Piontkowski, który zasiada w sejmowej komisji edukacji. Jest za wprowadzeniem ministerialnej regulacji na poziomie państwowym co do tego, jakie motywy mogą towarzyszyć szkolnym zabawom dla dzieci. – To nie jest zgodne ani z polską, ani z chrześcijańską tradycją. To święto jest makabryczne i angażowanie w to dzieci nie jest dobre. Dziwię się nauczycielom, którzy chcą to organizować. To jest chore, że dzieciom organizuje się Halloween. Na siłę się nas zmusza, byśmy ten zwyczaj obchodzili. Idiotyczne. Ten zwyczaj kojarzy się z horrorem. Nie można tak narażać dzieci, zwłaszcza najmłodszych.

Bezpieczni nie mogą czuć się też restauratorzy. Piontkowski uważa, że powinno się karać także za przystrajanie lokali lampionami z dyni. “Restauratorzy liczą, że będą bardziej nowocześni, chcą przyciągać klientów. A to nie jest polski zwyczaj.”

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Zakazywanie przez ustawy, itd, może to nie jest madry pomysł…Jednak tak samo jak “walentynki” tak samo ten “obrżęd” zafundowano nam nie licząc sie z nasza tradycja, tylko ku zyskom sprzedawców gadżetów z tymi okazjami zwiazanymi.
Kiedy przyszli do mnie “kolędnicy” z zapytałem ich czy także chodza po domach przy innych okazjach, mając na mysli zwyczaj chodzenia ‘po kolędzie”, na co nie potrafili odpowiedziec, co oznacza jedno, po koledzie nie chodzą, utrwalając staropolska tradycje, zas łążą po domach promując amerykańskie “zwyczaje”…Nie dostali NIC… Poza zapowiedzia, aby nigdy wiecej do mojego domu nie przychodzili..

dfg
Użytkownik
dfg

Owszem, nie jest to zgodne z chrześcijańską tradycją. Podobnie z polską tradycją nie jest zgodnych wiele naleciałości z zachodu, które jakoś nie budzą sprzeciwu. A może powinno się także zabronić wizerunku krwawiącej figury Jezusa na krzyżu, realistycznie przedstawianego, żeby także nie straszył co niektórych?
Trzeba sobie uświadomić, że obydwa te święta – zachodnie i chrześcijańskie są o tym samym – o śmierci. To jest walka nie o prawdę, ale o zgodność z chrześcijańską doktryną. Nie wiem czy to dobrze, żeby państwo wkładało swoje łapska w tę sferę. To sprawa kościoła i rodzin jak wychowają swoje dzieci.

Maximov
Użytkownik
Maximov

I znów PiS chce się wpieprzać w życie innych.
Ci, którym się to podoba niech sobie to celebrują, ich prawo.
Reszta niech to uszanuje.
Jeśli słyszę z ust polityków o obronie dzieci przed czarami, demonami i innymi bzdurami to krew mnie zalewa.
Coś takiego z automatu powinno skutkować zawieszeniem, gdyż państwo mamy świeckie.
A przynajmniej takie powinno być… :(

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Polacy już się wyrzekli swoich kulturowych słowiańskich korzeni na rzecz chrześcijaństwa rzymskiego, dlaczego mieliby i jemu pozostać wiernymi?

“Na siłę się nas zmusza, byśmy ten zwyczaj obchodzili.”
Ten zarzut jest całkowicie nieprawdziwy. Ludzie sami przyjmują te amerykańskie wzorce kulturowe. Chrześcijańskie święta nie są w stanie w trafić do współczesnych ludzi tak jak te konsumpcyjne święta. Co jest lepszą zabawą, sprzątanie grobów czy przebranie się i zbieranie cukierków? Nie mówię że to jest zdrowa sytuacja, ale leczenie wymaga zrozumienia przyczyn choroby, a nie wyobrażanie sobie że to szatańskie, sorosowskie czy jakiekolwiek inne siły się zaprzysięgły na niszczenie chrześcijańskiej kultury.

Husar
Użytkownik
Husar

Bardzo dobrze. Takie rzeczy jak halloween czy walentynki powinny by zakazane w szkoach itp . A skoro spoeczestwo jest zdegradowane do poziomu leminga i tego nie rozumie to trzeba to wprowazić ustawą.
Dziady, Noc Kupały , Jare godzy, szczodre gody, itd to są nasze prawowite święta.
Skoro rodzice zostali zindoktrynowani na model hybrydy zachodniej czyli homostupiduskonsumentus nierozumus i nie są w stanie dzieciom nic przekazać wartościowego to trzeba zmienić coś w edukacji szkolnej.

karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

pewnie. Bo przecież zawsze można poczytać dziecku stary testament. W sumie nowy testament też ale trochę zbyt brutalny jak dla dziecka (przybijanie ludzi do krzyża etc.)

maciek
Użytkownik

U siebie w szkole zaprezentowałem następujące alternatywne nazwy dla 31 października: Zaduszki, Dio de Muerte, Dziady.

wygrały Dziady

Większość pisowców i katolików ma zastrzeżenia do komercyjnego Helloween. Przez dziesiątki lat były w Polsce Zaduszki jazzowe i bluesowe i jakoś nikt się nie czepiał. Środowiska katolickie które mają coś do Harry Potter i Helloween pod kątem satanizmu są naprawdę bardzo wąskie. Reprezentacja w sejmie to 9 ławka.

SKYNETheadquarters
Użytkownik

Huzar, jesli przekazujesz potomnym taka pisownie, ktora ty stosujesz krzywdzisz je bardziej niz zbierajac cukierki w strojach zombie.

MichalR
Użytkownik
MichalR

Jak polska szkoła nie wprowadzi lektur którymi dzieci mają szansę się zainteresować, to dzieci dalej będą tylko zniechęcane do czytania. Najlepiej byloby gdyby zapytać dzieci o książkę którą im się najprzyjemniej czytało w ubiegłym roku i jedną taką pozycję dorzucić dla każdego rocznika.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

W Holandii kiedyś tradycyjnie obchodzono święto Allerzielen (Wszystkich Zmarłych) które obecnie zostało zupełnie wyparte przez Halloween, po większości komentarzy widać że Polskie uroczystości Wszystkich Świętych czeka podobny los, co będzie następne, jakie obce święto przyjmiecie, dzień dziękczynienia, 4 lipca, chanuke, a może ramadan?