PiS chce by niemieckie Patrioty dla Polski trafiły na Ukrainę

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1119

Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej, z zadowoleniem przyjął niemiecką ofertę baterii rakiet Patriot dla Polski, ale dodał, że baterie te znajdą lepsze zastosowanie na zachodniej Ukrainie.

Niemiecki rząd zaoferował Polsce system Patriot, aby pomóc jej zabezpieczyć przestrzeń powietrzną po tym, jak zabłąkany ukraiński pocisk rozbił się w pobliżu polskiej wsi Przewodów blisko granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby.

Jarosław Kaczyński powiedział, że „dla bezpieczeństwa Polski najlepiej byłoby, gdyby Niemcy przekazali ten sprzęt Ukraińcom, przeszkolili ukraińskie załogi, z zastrzeżeniem, że baterie miałyby być rozlokowane na zachodzie Ukrainy”.

Kaczyński przekonywał, że nowoczesny system obrony powietrznej z Niemiec, w przeciwieństwie do używanych przez Ukrainę systemów przeciwlotniczych z czasów radzieckich, byłby skuteczniejszy w strącaniu rosyjskich rakiet. „Z drugiej strony uchroniłoby to nas przed tego rodzaju wydarzeniami, jak to, które miało miejsce w Przewodowie. Jednocześnie, gdyby Rosjanie postanowili nas zaatakować, to też byłaby dla nas ochrona”.

Mariusz Błaszczak napisał na „Twitterze”: „Po kolejnych atakach rakietowych Rosji, zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Rp.pl, WNP.pl, „The first news”, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. vannamond 24.11.2022 13:23

  Eee tam, niech wyślą na wschód.

 2. Fenix 26.11.2022 07:42

  I Kaczyńskiego z przydupasami razem z tym rakietami.

 3. jendrysz 27.11.2022 09:22

  Prawdziwe znaczenie tego co dyplomatycznie stwierdzili Kaczyński i Błaszczak należy rozumieć tak:
  Gruszki na wierzbie zamiast kolejny raz obiecywać Polsce Niemcy lepiej by je obiecali Ukrainie. Ona już tyle wsparcia dostała od Niemiec, że niewątpliwie i za te Patrioty bedzie dozgonnie wdzięczna.
  Polska chętnie przekaże to wsparcie, podobnie jak to robiła wcześniej, ale tym razem z wyrazami współczucia dla Ukrainy, jednocząc się z nią w bólu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.