PiS będzie rządził na wieki wieków

Opublikowano: 08.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2501

Kaczyński z Kukizem majstrują przy ordynacji wyborczej, a opozycja nie bije na alarm.

To będzie gwóźdź do trumny polskiej demokracji i pozbawienie opozycji marzeń o jakimkolwiek zwycięstwie wyborczym w przyszłości. Po cichu, bez rozgłosu od jesieni 2021 r. działa w Sejmie parlamentarny zespół ds. zmiany ordynacji wyborczej na ordynację mieszaną. Tworzą go głównie posłowie PiS i ugrupowań satelickich: Kukiz’15 i Konfederacji. Odbyło się już 7 posiedzeń, co jak na tryb pracy zespołów parlamentarnych, których większość istnieje tylko na papierze, wygląda na bardzo dużo.

Zmiana ordynacji wyborczej jest jednym z postulatów Kukiza, jaki wysunął wobec PiS w zamian za poparcie rządu. (Trwają już prace nad wprowadzeniem sędziów pokoju, a kwota wolna od podatku została zapisana w Polskim Ładzie). Co prawda Kukiz obstawał przy okręgach jednomandatowych, ale dał się ostatecznie przekonać prezesowi Kaczyńskiemu do zmiany stanowiska. Wiele wskazuje na to, że PiS i jego akolici wprowadzą tzw. ordynację mieszaną, proporcjonalno-większościową, zwaną systemem paralelnym lub rosyjskim (podobny stosuje się w Rosji), w którym 230 mandatów przyznaje się w jednomandatowych okręgach wyborczych, a kolejne 230 proporcjonalnie w szesnastu województwach, ale bez związku z tym, kto zdobył mandaty w części większościowej. Takie liczenie głosów, a także manipulacja okręgami wyborczymi (jak zrobił to Orbán na Węgrzech) spowodują, że PiS – na co wskazują sondaże i mapy wyborcze – wykosi konkurencję i zdobędzie dodatkowo kilkadziesiąt szabel. Podzielona i skłócona opozycja wejdzie do Sejmu, ale będzie raczej listkiem figowym niż realną siłą polityczną. Przy dobrych wiatrach i odrobinie szczęścia kaczyści mogą zdobyć nawet większość konstytucyjną.

To jednak nie koniec zmian. Związany z PiS-em Ruch Kontroli Wyborów postuluje, aby zniesiony został kodeks wyborczy, a Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze zostały zlikwidowane.

Liczenie głosów nie będzie już odbywać się w komisjach wyborczych przez członków tych komisji, a karty do głosowania będą pakowane do kartonów i wywożone do hal sportowych. Głosowanie odbywać będzie się w sobotę, a głosy liczone będą nie od razu po zamknięciu lokali wyborczych, ale w niedzielę przez wytypowanych przedstawicieli suwerena przy udziale licznej publiczności. Jak postuluje RKW, „na widownię mają przychodzić rodziny kandydatów z dziećmi, ich znajomi, ma być to temat dnia”. Każdy będzie mógł nagrywać i robić zdjęcia, a oprócz tego specjalne kamery będą rejestrować proces liczenia.

Taki pozornie „ludowy” charakter kontroli głosowania to jedynie zasłona dymna. Wygra oczywiście ten, kto ma wygrać, czyli PiS.

Zgodnie z planem wybory mają się odbyć w 2023 r.

Autorstwo: Andrzej Sikorski
Źródło: TygodnikNie.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Dandi1981 08.04.2022 10:41

  Wygra morawiecki za nazwanie idiota macrona .
  Nie negocuje sie z hitlerem , a jakis tam historyk ze negocjowano z hitlerem ale nie po ludobojstwie, wtedy mowili ze moga negocjowac z niemcami ale po obaleniu hitlera.

 2. krzysztof_k 08.04.2022 11:22

  Jeśli ktoś pisze, mówi,że nie negocjowano z Hitlerem, to kompletnie nie zna historii. To jest intelektualna ułomnośc i karykatura myśleniowa przecież. Wiadomo od dawien dawna,że z Adolfem negocjował praktycznie cały Świat 🙂 Robili to przed wojną i z dużym prawdopodobieństwem po wojnie, jesli pod uwagę weźmiemy okoliczności domniemanego “samobójstwa”, gdzie po latach okazało sie,że zwłoki Adolfa, to w rzeczywistości ciało kobiety, jak pokazały badania DNA. To jest niestety taki nasz juz zakłamany Świat,że pieniądz rzadzi i koniec. To sie “chyba” nie zmieni,albo jesli już, to po wielkim potopie…

 3. Dandi1981 08.04.2022 12:44

  No moze i tak ale macron nazwal morawieckiego antysemita ktory nie chce osob lbgt a przeciez on jest zydem ten morawiecki wiec jak moze byc antysemita.
  Pozatym wychodzi ze lgbt to zydzi.

 4. Dandi1981 09.04.2022 11:20

  Powiem ci tak antysemityzm jest to wrogosc wobec zydow do stopnia ich exterminacji jak to za hitlera bylo. Wiec zyd nie bedzie sie przyczynial do exterminacji swojego gatunku a wiec macron jest rzeczywiscie idiota bo sformolowanie ze zyd jest antysemita to tak jak by powiedziec ze polak dozy do wytepienia wszystkich polakow.
  Ps antysemityzm odnosi sie tylko i wylocznie do wrogosci wobec zydow wiec jak ty mozesz palestanczykow pod to podlaczac?

 5. rici 09.04.2022 12:55

  Antysemityzm to jest postawa negatywna w stosunku do Zydow Sefaradyjskich , a takimi sa Palestynczycy i do Arabow. Zobacz ze zaden zyd aszkenazyjski nie powie ze jest antysyjonista, tylko mowi ze jest antysemita.
  Zydzi aszkenazyjscy nie sa semitami, zydzi aszkenazyjscy sa pochodzenia ugro-finskiego, to taki narod wywodzacy sie z terenow z pogranicza Mongoli, Chin i Syberii.

 6. beth 09.04.2022 21:05
 7. beth 09.04.2022 21:08

  w mojej ocenie wszystko się toczy tak ostrzegano w poprzednim stuleciu, ale o tym poniżej;

  https://rumble.com/vzgbdn-60.-dokument-sprzed-15-lat.-bdziesz-w-szoku-jak-wiele-z-tego-ju-zostao-wdro.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.