Piramidy w Bośni zmienią historię ludzkości

Opublikowano: 29.10.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 167

Temat zapewne znany jest wielu z was, jednak ciągle jest niezbyt popularny w mediach tzw. mainstreamowych. Owszem, zaczyna się już o nich mówić, ale tylko dlatego, że dostępne już są liczne publikacje w internecie. Piramidy w Bośni naruszają status quo nie tylko współczesnej historii, ale i antropologii, paleontologii oraz, fizyki.

David Icke w niedawnej 48-godzinnej audycji Alexa Jonesa „The money bomb”, świetnie określił naszą całą wiedzę jako projekcję, którą się nam przedstawia i którą uznajemy za prawdziwą. Jednak cała współczesna nauka jest wielką manipulacją, mającą na celu kontrolowanie społeczeństwa. Wg Icke, kontrolowani jesteśmy przez agentów istot funkcjonujących w innych częstotliwościach elektromagnetycznych, a więc dla nas niezauważalnych. Można się z tym zgodzić lub nie, ale jedno jest pewne – wiele spraw jest przed nami ukrywanych, a jak coś już wyjdzie na światło dzienne to działają potężne siły, które nie dopuszczają do tego by to dotarło do powszechnej świadomości. Tak było np. z technologiami Tesli, tak jest też z prawdziwą historią piramid egipskich. To samo, a może szczególnie dotyczy to też piramid w Bośni.

Odkrycie w 2005 roku priramid w Bośni przez emigranta bośniackiego Semira Osmanagicha miało szybko stać się sensacją światową, jednak po 7 latach nadal niewiele się o tym mówi i pisze. W badaniach archeologicznych uczestniczą niemal wyłącznie wolontariusze i ludność miejscowa, której Osmanagich płaci w własnej kieszeni i datków na fundację. Mimo że jest człowiekiem majętnym, jego firma w Teksasie zatrudnia ponad 50 osób, mimo, że miał poparcie rządu Bośni, niewiele może zrobić by piramidy w Bośni znalazły się na pierwszych stronach gazet. Przewodząca badaniom archeologicznym Włoszka dr Sara Acconci twierdzi wprost, że poświęciła swoją karierę, gdyż oświadczono jej wprost, że jeśli się tym zajmie, to już nigdy nie będzie mogła znaleźć pracy jako archeolog. Mimo to dołączają do niej kolejni śmiałkowie z tej profesji, także z Egiptu i innych państw. Notki w Wikipedii potwierdzają tylko, że znani i cenieni profesorowie powinni zostać zaliczeni już do skamieniałości, a nie do świata naukowego.

Ponieważ archeologowie na zachodzie sprawę ignorowali, Osmanagich zdecydował się na zaangażowanie rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych, do której wstąpił jako zagraniczny członek. Wynik niedawnej rosyjskiej ekspertyzy z użyciem węgla radioaktywnego C14 przeszedł wszelkie oczekiwania. Materiał organiczny znaleziony w głębszych warstwach pokrywających piramidę ma ok. 25 000 lat. Odkrycie to całkowicie zaprzecza sumeryjskiemu i babilońskiemu pochodzeniu naszej cywilizacji, stawia też w innym świetle kulturę Egiptu i pochodzenia jego piramid.Po tym odkryciu możemy więc śmiało przypuszczać, że Słowianie mogą być najstarszym cywilizowanym narodem na Ziemi, choć jeszcze nie ma dowodów na to, że to my budowaliśmy piramidy w Bośni. Osmanagich przypuszcza, że piramidy budowali Illyrianie, tajemniczy lud zamieszkujący Bałkany na długo przed osiedleniem się tu Słowian. Badania węglem C14 stawiają jednak i tę hipotezę pod znakiem zapytania.

Co takiego odkryli badacze w bośniackich piramidach, że można mówić o odkryciu stulecia, a może i tysiąclecia? Otóż:

– Piramidy Słońca i Księżyca (tak zostały nazwane przez Osmanagich) są większe od piramidy Cheopsa. Piramida Słońca ma ponad 220 metrów, a jeszcze nie dokopano się do jej podstawy.

– Budowle wykonała wysoko rozwinięta cywilizacja, która posiadła być może umiejętność posługiwania się siłą antygrawitacji. Trudno sobie wyobrazić by tysiące wielotonowych bloków można było przetransportować prymitywnymi narzędziami.

– Pod piramidami wydrążone są dziesiątki mil podziemnych tuneli, prace badawcze są dopiero na etapie wstępnym, ale już odkryto np. wielkie ceramiczne bloki o masie prawie 9000 ton. Współczesna technika nie zna sposobu by przemieszczać takie ciężary.

– Archeologowie przyznają, że są tam struktury nigdy wcześniej przez nich nie widziane i że na pewno jest to twór człowieka.

– Piramidy są pokryte warstwami wielkich bloków z polerowanego kamienia i ze specjalnej mieszanki na przemian z warstwą gliny. Mieszanka cementowa ma twardość przewyższają 5-krotnie współczesne materiały budowlane.

– Że piramida Słońca jest dziełem człowieka świadczy także jej kształt i ułożenie. Jej forma jest symetryczna, a ustawienie względem kardynalnych punktów kompasu niemal dokładne – nawet dokładniejsze niż w przypadku piramidy Cheopsa. Inne wzgórze ma z kolei kształt trójkąta. Nie może być też przypadkiem, że położenie trzech głównych piramid wobec siebie tworzy trójkąt równoboczny.

– Piramida Słońca emituje sygnał elektromagnetyczny 28 KHz w słupie o średnicy ok. 4 metrów. Co najdziwniejsze, siła sygnału się zwiększa wraz ze wzrostem odległości od piramidy. Być może jest to elektrownia wykorzystująca technologię podobną do odkrytej przez Nicola Teslę.

– Odkrywane są kamienie z dziwnymi wyrytymi napisami, które czekają na rozszyfrowanie.

Jest to więc największy geotechnologiczny projekt świata, który powinien zaangażować specjalistów z każdej dziedziny nauki. I chyba tak się jednak stanie, gdyż informacji o piramidach nie da się już ukryć. Do miejscowości Vysoko już teraz przyjeżdżają setki tysięcy turystów rocznie, a przecież jest to dopiero początek.

Nie można mieć wątpliwości, że w przeszłości były wielkie cywilizacje, nawet potężniejsze od obecnej. I coś powodowało, że upadały, a ludzkość musiała się odradzać niemal od początku. Zapisy na ten temat można znaleźć w księgach starożytnych z Biblią włącznie, jednak człowiek nie potrafi się uczyć na błędach i znów doprowadza do krytycznej sytuacji, gdy nasz los wisi na włosku.

O piramidach w Bośni i tej starożytnej cywilizacji wszyscy powinni wiedzieć. Powinniśmy też znać przyczynę zagłady tych ludzi – czy była to katastrofa naturalna, czy też wielka wojna? A może opuścili nasz glob z jakichś powodów? Zdjęcia innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym – Księżyca i Marsa, wskazują na to, że i tam mogą być piramidy. A niby dlaczego nie?]

Źródło: Monitor Polski

BIBLIOGRAFIA

1. Piramida z Bośni może mieć nawet 25 tysięcy lat
http://www.portal.wci.pl/wiadomosci/piramida-z-bosni-moze-miec-nawet-25-tysiecy-lat/

2. Naquatica: Bosnia Pyramid Carbon Dated 25 Thousand Years Old
http://kristinasaid.wordpress.com/2012/10/18/naquatica-bosnia-pyramid-carbon-dated-25-thousand-years-old/

3. Dr Semir Osmanagich – Bosnian Pyramids – Changing World History
http://shiftfrequency.com/dr-semir-osmanagich-bosnian-pyramids-changing-world-history-2/

4. Bosnia Pyramid Carbon Dated at 25 Thousand Years Old
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ukiLiJIeYo8

5. Pyramid Power 25,000 Years Ago
http://www.realitysandwich.com/pyramid_power_25000

6. Europe’s pyramid history unveiled
http://www.philipcoppens.com/euro_pyrs.html

7. The Mystery of Bosnia’s Ancient Pyramids
http://www.smithsonianmag.com/history-archaeology/The-Mystery-of-Bosnias-Ancient-Pyramids.html?c=y&page=2

8. Piramidy w Bośni (Bosnian Pyramids) (wideo)

9. 2. International Conference of the Bosnian Pyramids, Dr. Sara Acconci (wideo)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

Szkoda że nigdy nie poznamy prawdy.
Gdyby było takie zagrożenie pojawi się tam “katastrofa naturalna”, wojna albo seryjny samobójca ;(

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

“Dlaczego niby nie”? A dlatego, że jest wiele osób, dla których “liniowy rozwój cywilizacji ludzkiej” jest jedynym sposobem, w jaki mogą oni ogarnąć obecnie nasz gatunek. Sądzę, że wiele osób byłoby na skraju frustracji wiedząc, że przed naszą tzw. “cywilizacją” istniała inna, do której nam jeszcze bardzo wiele brakuje. Ziemia zostałaby rozkopana wszerz i wzdłuż. Sposób postrzegania i oceniania naszej własnej cywilizacji zmieniłby się bezpowrotnie. Nie bylibyśmy już “unikalną świadomością w oceanie rozproszonej materii” ale “rozbitkami”, ocalałymi ofiarami katastrofy, która zniszczyła naszą cywilizację o Świetności, po dziś dzień dla nas nieosiągalnej. To byłaby katastrofa samooceny i dogmatów zarówno współczesnej nauki jak i religii.

taihosan
Użytkownik
taihosan

Kilka lat temu zainteresowałem się paleohistorią. Dzis mogę stwierdzić że to wyglądało mniej więcej tak:

przed ok.65000000pne – cywilizacja jaszczurów???
przed ok.3000000pne – inna ludzka cywilizacja tzw Lemuria?
ok.1000000pne – ok.60000pne – cywilizacja obcych na ziemi, eksperymenty na ludziach
ok.60000pne – ok.9000pne – ludzka cywilizacja i obcych tzw Atlantyda
4500pne – XXI wiek – cywilizacja obecna

A po nas to chyba szczury i karaluchy, ale ja wolałbym koty.

Natomiast co do słowian to nie istnieli 25000 lat temu.

jasmin
Użytkownik
jasmin

Ciekawe kiedy będziemy wiedzieć coś więcej,bo temat jest ciekawy

edek
Użytkownik
edek

@taihosan
A jakie dowody na cywilizację gadów? Pytam poważnie.
Bo chyba nie rewelacje Icke’a?

CorvusCorax88
Użytkownik
CorvusCorax88

@edek
Polecam obejrzeć ten filmik. Jeżeli znaleziska w nim pokazane są rzeczywiście autentyczne to można uznać kilka z nich za dowody na istnienie cywilizacji gadów w przeszłości (np. figurki przypominające człowieka, tylko z gadzią głową).
http://www.youtube.com/watch?v=ZDK99FQImtI

taihosan
Użytkownik
taihosan

Twardych dowodów prawie nie ma. Po tylu latach praktycznie nic nie może ocaleć z cywilizacji technicznej. Ale znajduje się w warstwach gleby z tego czasu lub wczesniej dziwne przedmioty. Dochodzi do tego legenda reptilian ukrywających się na ziemi. Powstali, przetrwali, uciekli i wrócili.

edek
Użytkownik
edek

Figurki człowieka z gadzią głową to nie żaden dowód. Mało było podobnych bóstw?
Dowód niezbity (?) to szkielet humanoidalnego gada. I to jeszcze najlepiej w otoczeniu lub z przedmiotami potwierdzającymi, że była to istota tworząca cywilizację.
Brzytwa Ockhama się kłania.
Kiedyś dawno temu czytałem o znalezieniu skamieniałych szkieletów dinozaurów o wyprostowanej postawie w jakichś jaskiniach i z pozostałościami ognisk. Jednak nie pamiętam źródeł, o ile były podane. Poza tym gazeta nie była bardzo wiarygodna.

edek
Użytkownik
edek

Co do dowodów. Metale raczej nie przetrwałyby. Jednak szkło jest bardzo odporne na erozję. Z powodzeniem zagrzebane szklane przedmioty powinny przetrwać nawet miliony lat.

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

Nie rozumiem jaki tu jest problem. Ta góra do kogoś należy – jeśli to takie pewne że jest tam piramida, to wjechać ze sprzętem usunąć wierzchnią warstwę Ziemi i kosić kasę z turystów. Na pewno znalazłby się jakiś sponsor.

Jeśli mieliby zdjęcia, takie jak w artykule (prawdziwe, a nie komputerowa obróbka), to nie ma szans żeby to przeszło niezauważone. Lawina turystów gwarantowana. Nawet nie trzeba wpuszczać ich do środka, sam pojechałbym żeby chociaż zobaczyć taką piramidę z bliska.

Czy tylko ja widzę tu liczne nieścisłości ?

kapsaicyna1202
Użytkownik
kapsaicyna1202

Zdobyć pozwolenia, wycinka drzew to kasa usunięcie ziemi. Ciężki sprzęt ma ograniczenia bo może zniszczyć elementy piramidy.

Holokaust
Użytkownik
Holokaust

stasiu26 poniżej masz link gdzie opisane jest jak kosza kasę z turystów. Avtakie wzgórza które wyglądają jak piramidy, znajdują się np. w mojej okolicy http://www.reggaenet.pl/forum/read/7/1508689_Piramidy_w_Bosni.html

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

To już brzmi realistycznie :)

Faktycznie, dziwne, że nie jest o tym głośno, ale podejrzewam że jak odgarną więcej ziemi i wzgórze zacznie wyglądać tak, jak na rekonstrukcjach (bo z tego co widzę, to jak na razie wszystko rekonstrukcje), to nie ma szans żeby dalej to lekceważyć.

Wydaje mi się, że wszyscy są już tego świadomi. Teraz dają sobie jedynie kilka miesięcy, żeby wymyślić jakieś w miarę sensowne wytłumaczenie. Bo jakieś muszą znaleźć.

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

Moją pierwsza reakcja też było ” Ooo – przekręt! “, ale powoli staje się to coraz bardziej namacalne. Chociaż ciągle trudno mi uwierzyć w te 25 tysięcy lat i niezwykle zaawansowaną technikę. Według mnie powinni być ostrożni z takimi rewelacjami. Nic dziwnego, że nikt nie chce prowadzić poważnych badań, jak pierwsze co, to zaczyna się mówić o kosmitach i antygrawitacjii. Wiadomo – jeśli komuś zależy żeby nie być ośmieszonym, to będzie się trzymał z daleka. Dużo więcej zyskaliby sławy gdyby byli bardziej powściągliwi w osądach.

Stefan
Gość
Stefan

Stasiu26 i o to właśnie chodzi na tym perfekcyjnie zmanipulowanym świecie: “bo co inni powiedzą”. Przeraża, że większość nie potrafi otworzyć swojego umysłu na coś co im się może nie mieścić w głowie. To tak jakbyś miał do kosmitów pretensje, że nie latali helikopterami, bo niby jak śmieli wymyślić coś lepszego od genialnej ludzkości. O zgrozo… Kiedy w końcu będziemy potrafili porzucić kompleksy, pychę, zadufanie i nie zakładać z klapkami na oczach, że to my mamy jedynie słuszny osąd. Przecież mogą być w danej sprawie rzeczy, które nie mieszczą się w kategoriach naszego pojmowania.

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

W takim świecie żyjemy – nic się nie zmieni jeśli będziemy temu zaprzeczać. Trzeba się dostosować… a i tak wiedzieć swoje ;)
No i akurat na tej stronie, problemem jest popadanie w drugą skrajność, czyli “wszystko co ukrywane i gnębione jest prawdą” lub inaczej “wszyscy kłamią, czcijmy męczenników” itp.