PIP o kontroli w „Bezpiecznym Liście”

Opublikowano: 06.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 690

Państwowa Inspekcja Pracy wydłużyła czas przeprowadzenia kontroli w spółce podwykonawcy InPostu. Ze względu na „bezprecedensowy charakter badanego zagadnienia, stopień nieprawidłowości oraz ilość osób poszkodowanych”.

Sprawie od początku przygląda się partia Razem. – Minął już ponad miesiąc od rozpoczęcia kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Bezpiecznym Liście – podwykonawcy InPostu. Zespół Inspektorski (który dokumentów krakowskiej spółki szukać musi w Grodzisku Mazowieckim) zwraca uwagę, że stopień nieprawidłowości jest tak duży, że kontrola jeszcze się przedłuży. My monitorujemy przebieg spraw w PIP i w Prokuraturze i liczymy na to, że przykładne ukaranie odpowiedzialnych osób wybije z głowy naśladowcom Rafała Brzoski opieranie potęgi firmy na wyzysku i spółkach-krzakach – wyjaśnia Szczepan Garstka z krakowskiego Razem.

W sierpniu pracę, pensje i zabezpieczenie bytu straciło ok. 2000 pracowników i pracownic Bezpiecznego Listu. Partia Razem złożyła wniosek o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury.

Źródło: Trybuna.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ZIWK 06.11.2016 09:39

    Prawo jest.
    Potrzeba teraz wyłącznie egzekwowania od urzędników poprawnego wykonywania ich pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.