Pionierzy ekologii, czyli ignorowana katastrofa

Opublikowano: 16.02.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2567

3 lutego 2023 r. w miejscowości Palestine, w stanie Ohio w USA, zapalił się skład 20-wagonowego pociągu wiozącego substancje toksyczne.

Amerykańskie media zajmujące się głównie balonami, rozgrywkami sportowymi i aferami polityczno-przestępczymi nie mają miejsca na informację o zdarzeniu, które chińskie media nazwały amerykańskim Czernobylem. Zawartość wagonów cystern i innych wagonów towarowych stanowiły: chlorek vinylu, glikol etylenowy, akrylan 2-etylokeksylu, izobutylen i akrylan butylu.

Na skutek „kontrolowanego wybuchu” wagonów kawałki substancji znajdowano w promieniu kilku kilometrów.

Z relacji świadków wynika, że płomienie w podwoziu jadącego pociągu widziano na trasie długości 40 kilometrów nim dotarł do wschodniej części miejscowości Palestine, gdzie doszło do wykolejenia się składu. Zdarzenie odnotowały kamery przemysłowe tej okolicy. Przewoźnik Norfolk Southern Railway przekazał, że doprowadzono do „kontrolowanego naruszenia składu”, co miałoby znaczyć sprowokowane wykolejenie jego części celem uniknięcia gwałtownego wybuchu na terenie zabudowanym. Miało to skrócić czas palenia się substancji.

Zdjęcia płonących wagonów i unoszącego się wysoko gęstym płaszczem dymu nad miejscowością świadczą o powadze skażenia. Niepokojący kształt chmury przypominającej gigantyczny grzyb jest tylko częścią skutków pożaru. Skażona woda okolicznego strumienia i wody rzeki Ohio niosą śnięte ryby, toksyny, które niebawem zasilą swoim nurtem Mississippi.

Specjalista, technik-ratownik Ryan Cunningham zwrócił uwagę na „Twitterze”, że oznakowanie fabryczne przewożonych substancji wskazywało na konieczność zarządzenia bezwzględnie natychmiastowej ewakuacji okolicy zdarzenia. Niska temperatura wrzenia substancji 7°F (BLEVE) wymaga szczególnych warunków transportu. Eksplozja mogła zniweczyć całe miasto.

Toksyczne substancje płonące przez kilka dni nie wzbudziły najmniejszego zainteresowania głównych mediów. Mieszkańcy poinformowani o toksyczności powietrza i wody śpiesznie wyjechali bezpowrotnie. Pozostały martwe psy, kury, lisy, dzikie ptactwo. Mimo oświadczenia władz lokalnych, że woda jest zdatna do użytku, widok śniętych ryb temu zaprzecza, ogrodów nie da się zrekultywować nawet przez kilka sezonów. Reporter usiłujący dowiedzieć się szczegółów na miejscu został zatrzymany.

Zdarzenia kolejowe w Ameryce przybrały częstotliwość wypadków drogowych, ale kiedy jest się tak ciekawą osobą, jak sekretarz stanu porucznik Pete Buttegieg, można zapewniać, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, Twitter.com, en.Wikipedia.org
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.