Pilot zawrócił samolot z powodu śmierdzących skarpetek

Opublikowano: 28.11.2021 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2323

Zadziwiająca decyzja pilota – zawrócił samolot na lotnisko Heathrow z powodu śmierdzących skarpetek. Pasażerowie domagali się odszkodowania, ale go nie otrzymali. Dlaczego?

W niedzielę 7 listopada 2021 roku doszło do niecodziennej sytuacji na londyńskim lotnisku Heathrow. Zaledwie pół godziny po wylocie, na lotnisku lądował z powrotem ten sam samolot linii Swiss International Air Lines, który z Londynu miał lecieć do szwajcarskiego Zurychu. Pilot zdecydował się zawrócić maszynę, ponieważ w kokpicie czuć było smród skarpetek – jednak nie wiadomo czyich konkretnie.

Choć taka decyzja może wydawać śmieszna, absurdalna lub niezrozumiała, okazało się, że istnieje dla niej dość poważne uzasadnienie. Jak podaje portal AirLive.net, szwajcarska linia lotnicza musiała zawrócić samolot z powodu „możliwego zagrożenia medycznego”, na jakie mógł wskazywać nieprzyjemny zapach w kokpicie.

Oczywiście po anulowaniu lotu część pasażerów była oburzona całą sytuacją, a co najmniej jedna osoba domagała się odszkodowania. Linia lotnicza odmówiła jednak rekompensaty, wyjaśniają, że w takiej sytuacji zawrócenie samolotu i odwołanie podróży było konieczne ze względów bezpieczeństwa, a przyczyna zdarzenia była niezależna od linii lotniczej.

Jednocześnie, w cytowanej przez wiele mediów odpowiedzi Swiss Air Lines potwierdzono, że nieprzyjemny zapach był konkretnie smrodem skarpetek: „samolot został zmuszony do powrotu do Londynu z powodu zapachu brudnych skarpet w kokpicie”.

Autorstwo: Jakub Mróz
Na podstawie: AirLive.net, Twitter.com
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.