Pikiety pod ambasadami Rosji i Białorusi w Warszawie

Opublikowano: 18.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 982

W sobotę 17 września, jak co roku, przed ambasadą Rosji w Warszawie odbyła się pikieta Rot Marszu Niepodległości. Manifestacja miała miejsce pod hasłem „Agresja nie wyzwolenie”. Robert Bąkiewicz w swoim wystąpieniu przypomniał o wielowiekowej współpracy rosyjsko-niemieckiej.

Przypominając o historii przeszedł do wniosków odnoszących się do współczesności. „Dzisiaj powinniśmy z jednej strony apelować, by budować silną i potężną armię. Dzisiaj padają z ust polityków głosy, że taka armia będzie. No, zobaczymy, bo przez 30 wydawało się, że nic z tego nie było. Zapowiedzi dzisiaj są piękne. Chciałbym postawić jednak jeszcze jeden postulat. (…) Każdy mężczyzna do 60 roku życia, zdrowy i sprawny, powinien być przeszkolony z umiejętności wojskowych. Powinna powrócić zasadnicza służba wojskowa, dlatego że wtedy mamy szansę na to, że tej wojny faktycznie nie będzie, bo każdy Rusek, który tutaj wejdzie, będzie musiał się oglądać czy zza jakiegoś przysłowiowego winkla, jakiegoś okna nie poleci kula, która strąci mu czapkę” – powiedział Robert Bąkiewicz.

Lider Rot Niepodległości postawił jeszcze kilka innych postulatów. „Drugi postulat – taki, który jest wymierzony w sojusz rosyjsko-niemiecki. To postulat, żebyśmy prowadzili własną politykę zagraniczną, nie oglądali się na UE, a UE to znaczy Niemcy, a Niemcy to znaczy ci sprzedawczyki, którzy dali się kupić za rosyjskie pieniądze. (…) Pamiętamy kim jest państwo rosyjskie, bo Rosjanie to jest całkiem inna śpiewka. Kolejny mój postulat jest taki, żebyśmy się wszyscy zaczęli modlić o to, żeby państwo rosyjskie rozpadło się na kawałki. Tego sobie i państwu życzę i życzę tego Rosjanom, którzy chcieliby żyć w normalnym państwie” – stwierdził.

W ostrych słowach wypowiedział się Paweł Kryszczak, Koordynator Krajowy Rot Marszu Niepodległości. „To, co powiedział kolega Robert Bąkiewicz na temat rozpadu Rosji, to nie może być tylko życzenie, ale musi być coś, do czego powinniśmy dążyć. (…) Trzeba sobie zadać pytanie: »czym jest Rosja?«. Rosja – a w zasadzie dalej należałoby to nazywać Państwem Moskiewskim – powstała jako sułtanat tak naprawdę, podlegający pod władzę Tatarów, pod Złotą Ordę. Rosjanie nauczyli się jak postępować od tych dzikich hord azjatyckich. To samo kontynuują od momentu, gdy udało im się zrzucić co prawda zwierzchnictwo tatarskie, ale nie udało im się zrzucić mentalności” – podkreślił.

Manifestacja zakończyła się modlitwą. Po proteście przed ambasadą Rosji dziennikarz Mediów Narodowych Jan Bodakowski został wylegitymowany przez policję za trzymanie transparentu z napisem: „Precz z roSSyjskim imperializmem”.

W Warszawie miała też miejsce pikieta pod ambasadą Białorusi. „Dziś byliśmy pod Ambasadą Białorusi ażeby przypomnieć o agresji sowieckiej 1939 roku, oraz o ofiarach Orląt Grodzieńskich w tym o postaci Tadeusza Jasińskiego, harcerza, obrońcy Polskiego Grodna, którego wojsko sowieckie przywiązało na czoło czołgu, który szturmował Polskie Grodno, potępiliśmy także święto obchodzone przez dzisiejszą Białoruś, które jest świętem jedności narodowej… na pamiątkę agresji sowieckiej, a także dokonaliśmy aktu potępienia niszczenia Polskich cmentarzy Armii Krajowej na Białorusi” – podkreślili organizatorzy.

Autorstwo: Paweł Kubala
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 18.09.2022 18:29

    Omg, a dlaczego nie Ukrainy???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.