Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn

Opublikowano: 18.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 783

Od wielu lat trwają badania nad środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn, jednak niedawno nastąpił ogromny przełom. Australijscy naukowcy sądzą, że stworzyli właśnie środek, który jest bezpieczną metodą antykoncepcyjną dla mężczyzn.

Badacze skupili się na dwóch białkach, które są odpowiedzialne za ruch plemników. Udało im się stworzyć metodę, która skutecznie blokuje ich transport. Prace opierają się na wcześniejszych badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Monash. W poprzednich badaniach przeprowadzonych na myszach naukowcy wykazali, że sposób ten jest rzeczywiście wykazuje się skutecznością. Teraz naukowcy chcą zastosować go u ludzi, dzięki funduszom z Męskiej Inicjatywy Antykoncepcyjnej.

Zespół wykazał, że dwa białka – adrenoreceptor-α1A i purynoceptor-P2X1 – można bezpiecznie usunąć z organizmu, powodując całkowitą bezpłodność bez wpływu na wydajność ani funkcje płciowe.

„Zbliżamy się do opracowania wygodnego, bezpiecznego, skutecznego i niehormonalnego doustnego środka antykoncepcyjnego” – powiedział jeden z naukowców, Sab Ventura. „Chcemy to osiągnąć, opracowując połączenie dwóch leków, które blokują transport plemników, jednocześnie zakłócając proces rozwoju i dojrzewania plemników”.

Według naukowców, rozwój hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej dla mężczyzn zatrzymał się z powodu długotrwałych nieodwracalnych skutków ubocznych, wpływających na płodność i popęd seksualny, nie wspominając już o możliwościach wywoływania wad wrodzonych u płodów.

Większość prac nad lekiem zostało już wykonanych. Na rynku istnieje już tabletka, która blokuje adrenergiczne receptory α1A w leczeniu schorzenia zwanego łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Następnym krokiem w badaniach jest opracowanie pigułki do blokowania drugiego białka. Jeśli ten etap zakończy się powodzeniem, zespół będzie chciał rozpocząć badania kliniczne. Jeśli zakończą się one sukcesem, lek może wejść na rynek już po 5–10 latach.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.