Pierwszy w Niemczech stan nadzwyczajny z powody cyberataku

Opublikowano: 11.07.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1189

Atak hakerski w powiecie Anhalt-Bieterfeld (kraj związkowy Saksonia-Anhalt) był powodem ogłoszenia stanu wyjątkowego, jest to pierwszy taki przypadek w Niemczech, poinformowało w sobotę radio Deutschlandfunk.

Przestępcy zaatakowali system komputerowy okręgu kilka dni temu, administracja twierdzi, że praca będzie musiała zostać przerwana prawie na dwa tygodnie.

„Praca jest praktycznie sparaliżowana”, cytuje słowa rzecznika administracji radiostacja. W okręgu o licznie ludności 157 tysięcy tymczasowo nie będą mogły być wypłacane wszelkie socjalne i inne zasiłki. Zdaniem rzecznika administracji, decyzja aby ogłosić stan wyjątkowy podjęto dlatego, aby „szybciej zareagować”.

Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacyjnego w Niemczech ogłosił, że przyłączył się do pracy na miejscu. Hakerzy, stojący za atakiem, podejrzewani są o wymuszenie, poinformowała radiostacja. Chodzi o szyfrowanie danych, które mogą zostać deszyfrowane po zapłaceniu wymaganego okupu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik

Coś mało tych ataków Klaus Shwab parę miesięcy temu zapowiadał, że będzie to gorsze od kurvida. Specjalnie wakacje przełożyłem, zapasy porobiłem, bitcoiny posprzedawałem.

Radek
Użytkownik
Radek

Na razie testują. A potem dyktatura “bo system nie działa”. Oczywiście tymczasowo.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Panie admin, stało się coś niesamowitego. Rolnicy ze stanu Oregon powołali wielką ławę przysięgłych, by zapobiec kradzieży wody przez rząd federalny. Nadal staram się zweryfikować te informacje, ale zerknąć na nie nie zaszkodzi:

“KELLY ASAY: Cofnę się trochę w czasie, ponieważ po tym jak zostaliśmy powołani i ratyfikowani zwołaliśmy Wielką Ławę Przysięgłych, aby móc dobrze przyjrzeć się dowodom dotyczącym Kotliny Klamath i kwestii wodnej. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że Biuro Rekultywacji Oregonu i Rada Wodna są w świetle prawa winne przestępstw popełnianych przeciwko mieszkańcom Oregonu.

Tak więc wydaliśmy rozporządzenie, żeby położyć kres nadzwyczajnym zarządzeniom w sprawie suszy i odwrócić działania Biura Rekultywacji i Departamentu Zasobów Wodnych Oregonu.

Zaczęliśmy dostarczać wodę z powrotem rolnikom i jest to wyłącznie wynikiem poważnych i sumiennych wysiłków członków naszego Zgromadzenia – i trochę pomocy od Colina McClive.

Tak więc stworzyliśmy praworządne rozkazy i przedłożyliśmy je GIA. Zostały one ratyfikowane i GIA oraz Life Force Enforcement interweniowały, aby je wyegzekwować.”

https://meditation539.com/2021/07/11/notatki-ze-spotkania-life-force-2/