Pierwszy przypadek COVID-19 miał miejsce w 2012 r.

Opublikowano: 04.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1250

Amerykańscy naukowcy przedstawili nową wersję pochodzenia koronawirusa. Ich zdaniem patogen zaatakował po raz pierwszy już w 2012 roku, ale dopiero niedawno wydostał się na wolność.

Eksperci znaleźli dowody na to, że pierwsze zakażenie mogło nastąpić aż osiem lat temu. Zgodnie z nową wersją, w 2012 roku chińscy pracownicy oczyszczali kopalnię z odchodów nietoperzy. Kilka dni później wszyscy górnicy zachorowali na zapalenie płuc, a trzech z nich zmarło.

Według amerykańskich naukowców, u jednego z górników miał rekombinację RNA koronawirusa z RNA ludzkiego genu, który kontroluje białko ENaC-a i ma tę samą wstawkę furynową, którą zaobserwowano przy SARS-CoV-2. Tym samym zasugerowano, że wewnątrz górników wyewoluował znany już wcześniej wirus odzwierzęcy określany jako RaTG13. Dzięki tej mutacji niezwykle zaraźliwego koronawirusa, wysoce przystosowanego do zakażania ludzi.

Zwrócono również uwagę, że w laboratorium w Wuhan wykorzystano próbki medyczne pobrane od tych górników, które zostały tam przesłane przez Szpital Uniwersytecki w Kunming do dalszych badań. Najprawdopodobniej to właśnie ten zaadaptowany przez człowieka wirus, obecnie znany jako SARS-CoV-2, wydostał się z laboratorium w Wuhan pod koniec 2019 roku, a potem rozprzestrzenił się na cały świat.

Ta hipoteza pochodzenia COVID-19 sugeruje, że obecna pandemia mogła być spowodowana wypadkiem związanym z badaniem wirusa lub z dokonywaną na nim inżynierią genetyczną i późniejszą ucieczką z laboratorium.

Na podstawie: Counterpunch.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,71 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Skalp
Użytkownik
Skalp

Tylko ja to czytam jako “obra wiemy, że ogółem nie wierzycie nam w cały proceder pandemii i jego genezę ale mamy dowód, że nie zrobiliśmy tego umyślnie, a całe to zjawisko to po prostu spontanicznie wynikły globalny problem!”?