Pierwszy od 100 lat audyt FED-u
Pierwszy w historii audyt Rezerwy Federalnej przeprowadzony został przez GAO (Government Accountability Office – instytucja kontrolna Kongresu) na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w związku z Poprawką uchwaloną z wniosku Rona Paula i Alana Graysona do ustawy Dodd-Frank bill, jaką przegłosowano w ubiegłym roku. Jim DeMint, senator republikański oraz Bernie Sanders, niezależny senator, wnieśli w Senacie oskarżenie wobec Federal Reserve, żądając udzielenia poparcia projektowi audytu, lecz rozmyto pierwotne zapisy projektu Izby Reprezentantów (HR1207), wskutek czego całkowity audyt nie został przeprowadzony.
Ben Bernanke, Alan Greenspan oraz wielu innych bankierów zaciekle zaoponowali przeciwko audytowi i łgali przed Kongresem jakieś brednie o skutkach, jakie taki audyt może mieć na zachowanie się rynków. Niemniej, wyniki pierwszego w niemal 100-letniej historii audytu Rezerwy Federalnej zostały zamieszczone na stronie internetowej senatora Sandersa.
To, co zostało ujawnione w wyniku audytu jest wstrząsające:
16 000 000 000 000 USD zostało potajemnie wypłacone amerykańskim bankom i korporacjom oraz bankom zagranicznym w wielu miejscach świata. W okresie od grudnia 2007 do czerwca 2010 r., Rezerwa Federalna udzieliła tajnych dofinansowań przeróżnym bankom, spółkom, a także rządom. The Federal Reserve woli nazywać te tajemne bailouty wszechstronnym programem pożyczkowym, lecz w rzeczywistości żadnych pieniędzy w ogóle nie zwrócono, a sama pożyczka została udzielona na 0% . dlaczego Rezerwa Federalna nigdy nie ujawniła publicznie tych faktów ani nawet nie poinformowała Kongresu Stanów Zjednoczonych, że porozdawała 16 bilionów USD w postaci dofinansowań? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Amerykańska opinia publiczna wściekłaby się, gdyby doszło do niej, że Rezerwa Federalna po cichu pomaga zagranicznym bankom, podczas gdy przeciętni Amerykanie muszą walczyć o znalezienie pracy.
Aby zrozumieć właściwie cyfrę 16 bilionów USD i jakoś ogarnąć ją w ogólnej perspektywie, należy pamiętać, że produkt narodowy brutto USA wynosi rocznie zaledwie 14,12 biliona USD. Całe narodowe zadłużenie rządu USA na przestrzeni jego ponad 200-letniej historii wynosi “tylko” 14,5 biliona USD. Budżet, o jaki toczyły się przecież tak zawzięte walki w Kongresie i Senacie wynosi „tylko” 3,5 biliona USD. Cały ten zgiełk sporów i debaty w sprawie nieco ponad 1,5 bilionowego USD deficytu zaczyna mieć się zupełnie nijak do przełknięcia czerwonej pigułki z napisem „Bailout Rezerwy Federalnej”: Tutaj nie było debaty czy należy dokonać wypłaty 16 000 000 000 000 USD (16 bilionów) dla ratowania upadających banków i walących się w gruzy korporacji na całym świecie.
Pod koniec 2008 r., uchwalono ustawę the TARP Bailout bill, na mocy której udzielono pożyczek w wysokości 800 mld USD upadającym bankom i firmom. Było to wierutne kłamstwo biorąc pod uwagę fakt, że sam tylko Goldman Sachs otrzymał 814 mld USD. Ja się okazało, Rezerwa Federalna podarowała 2,5 biliona USD dla Citigroup, a Morgan Stanley otrzymał 2,04 biliona USD. The Royal Bank of Scotland i Deutsche Bank podzieliły między siebie około biliona, a wiele innych banków zasilono pokaźnymi porcjami z owych 16 bilionów USD.
“To jest klarowny przypadek socjalizmu dla bogatych i arbitralnie narzuconej nierówności, dla każdego istnieje inne pojęcie indywidualizmu” – Bernie Sanders (I-VT)
Jeśli w jednym szeregu stają tacy siłacze republikańscy, jak Jim DeMint(R-SC) i Ron Paul(R-TX) oraz określający sam siebie jako demokratyczny socjalista, Bernie Sanders, w wszyscy oni biorą się do walki z Rezerwą Federalną, to widać z tego jasno, że to nie kwestia zwalczania się prawicy z lewicą. Jeżeli zdasz sobie sprawę, że każdy członek partii republikańskiej w Kongresie i postępowi kongresmeni, jak Dennis Kucinich, obstają za uchwaleniem prawa do audytu Rezerwy Federalnej, wówczas zdasz sobie sprawę z tego, że Federal Reserve jest podmiotem samym w sobie i dla siebie, nad jakim nie ma żadnego nadzoru i jaki nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
W Amerykanach powinien wezbrać gniew i oburzenie wobec bezmiaru pogorzeliska, w jakim się znaleźli, gdy samozwańcza grupka bankierów może tworzyć pieniądze po prostu z powietrza i rozdawać je przeróżnym megabankom i superkorporacjom jak cukierki w Halloween. Jeśli Rezerwa Federalna i bankierzy, którzy ją kontrolują uważają, że mogą nadal doprowadzać do dewaluacji oszczędności Amerykanów i nadal niszczyć gospodarkę USA, muszą zdawać sobie sprawę, że proceder drukowania bilionów dolarów w końcu doprowadzi do zupełnego krachu gospodarki światowej.
Listę instytucji, jakie otrzymały największą ilość pieniędzy z Rezerwy Federalnej, można odnaleźć na stronie 131 Audytu GAO i zawiera ona:
– Citigroup: 2 500 000 000 000 USD
– Morgan Stanley: 2 040 000 000 000 USD
– Merrill Lynch: 1 949 000 000 000 USD
– Bank of America: 1 344 000 000 000 USD
– Barclays PLC (Wielka Brytania): 868 000 000 000 USD
– Bear Sterns: 853 000 000 000 USD
– Goldman Sachs: 814 000 000 000 USD
– Royal Bank of Scotland (Wielka Brytania): 541 000 000 000 USD
– JP Morgan Chase: 391 000 000 000 USD
– Deutsche Bank (Niemcy): 354 000 000 000 USD
– UBS (Szwajcaria): 287 000 000 000 USD
– Credit Suisse (Szwajcaria): 262 000 000 000 USD
– Lehman Brothers: 183 000 000 000 USD
– Bank of Scotland (Wielka Brytania): 181 000 000 000 USD
– BNP Paribas (Francja): 175 000 000 000 USD
– i wiele, wiele innych banków w Belgii oraz innych miejscach.
Pełny 266-stronicowy raport GAO z audytu Rezerwy Federalnej znajdziesz TUTAJ.
Na podstawie: US Government Accountability Office (GAO), FULL PDF on GAO server, Senator Sander’s Article
Źródło oryginalne: www.sott.net
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi