„Pierwszy mieszkaniec” Bitcoin City opuścił Salwador

Opublikowano: 11.06.2024 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2285

Amerykanin Corbin Keegan, „pierwszy mieszkaniec” Bitcoin City w Salwadorze, wrócił do Stanów Zjednoczonych po ponad dwóch latach oczekiwania na spełnienie obietnicy Nayiba Bukele dotyczącej budowy „miasta przyszłości”.

Salwadorskie media podają, że obywatel Stanów Zjednoczonych Corbin Keegan przybył do Salwadoru prawie natychmiast po opublikowaniu przez prezydenta kraju Nayiba Bukele ambitnych planów budowy nowego miasta dla entuzjastów kryptowalut i społeczności Bitcoin.

Keegan powiedział reporterom, że kiedy dowiedział się o budowie nowego miasta skupionego na technologii cyfrowej, energii geotermalnej i ekologii, od razu zapragnął zostać pierwszym mieszkańcem tego miejsca. Jednak po ponad dwóch latach oczekiwania budowa wymarzonego miasta nie została rozpoczęta.

Po przeczytaniu przez Keegana raportu Ministerstwa Robót Publicznych z 2023 r., z którego wynikało, że nie zarejestrowano żadnego projektu o nazwie Bitcoin City, a projekt jest dopiero na etapie nieformalnego planowania, podjął decyzję o opuszczeniu kraju.

Plany rządu Salwadoru dotyczące „obligacji wulkanicznych” również okazały się nierealne. Rząd zamierzał tymi obligacjami, które miały zostać wyemitowane w pierwszym kwartale 2024 r., sfinansować budowę Bitcoin City.

Autorstwo: Демури Гойтиев
Źródło zagraniczne: Bits.Media
Źródło polskie: Geopolityka.org


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. RisaA 11.06.2024 11:31

  Ja czekam na miasto, w którym zakazane będą smartfony, zakazane będzie zmuszanie do MS Teams / Google Meat, zakazane będzie wieszanie kamer w przestrzeni publicznej i gwarantowana będzie gotówka, a każdy sklep będzie musiał mieć stacjonarną odmianę. Do tego fajnie gdyby było dużo zwierząt. Planeta jest dla naturalnych istot.

 2. Wolfman 11.06.2024 12:14

  Idealne dla złodziei tradycjonalistów. Każdy z portfelem pełnym kasy, brak monitoringu.

 3. niecowiedzacy 11.06.2024 14:10

  No i proszę Salwador w Ameryce a jakby to miasto budowali ludzie Solidarni. I od razu jest oportunista by toczyć spory o byle co i dla złodzieji warunki dobre. Istny Solidarny raj.

 4. replikant3d 11.06.2024 17:47

  Biedak….tak to jest z przemysłem reklamowym….Myslał że to na poważnie…ha,ha,ha!

 5. Katarzyna TG 11.06.2024 18:13

  Wirtualna “waluta” – wirtualne miasto. On po prostu go nie zauważył bo nie kupił specjalnych gogli AR :))

 6. Stary Kulas 14.06.2024 15:11

  @RisaA
  Zapraszamy do Koreii… Północnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.