Pierwszowrześniowa łapanka na Krakowskim Przedmieściu

Opublikowano: 03.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 572

Obok oficjalnych obchodów państwowych związanych z 80 rocznicą napaści Niemiec na Polskę, odbyły się też nieoficjalne obchody alternatywne zorganizowane przez organizacje antyfaszystowskie pod pomnikiem Kopernika w Warszawie.

Już po zakończeniu demonstracji, gdy wszyscy rozchodzili się każdy w swoją stronę, część z uczestników ruszyła Krakowskim Przedmieściem w kierunku Placu Zamkowego, ulicą która nie była zamknięta przez policję. Na placu Zamkowym był jednak w tym czasie wiceprezydent USA. Policja natychmiast rzuciła się w pogoń za nimi, otoczyła i przyparła do muru.

Wyglądało to jak łapanka z czasów wojny, a przynajmniej jej historyczna rekonstrukcja. „Kilka osób od razu powalono na ziemię, a następnie wywleczono do podstawionego radiowozu. Powalono tych, którzy nieśli transparent z napisem: NATO Stop! i czerwoną flagę”.

Jednak nie zawieziono ich, jakby to miało miejsce w scenariuszu rekonstrukcji hitlerowskiej łapanki, na Aleję Szucha, gdzie w latach wojny miało swoją siedzibę gestapo, lecz na posterunek policji na ulicę Wilczą. I tu żarty się kończą. Postawią im pewnie zarzuty. Z uwagi na pobyt wiceprezydenta USA, mogą to być nawet zarzuty międzynarodowego terroryzmu.

Także i ja zostałem złapany w ten kordon i przez dłuższy czas nie mogłem się z niego wydostać. Mimo okazania prasowej legitymacji, policjanci udawali, że nie rozumieją języka polskiego.

Z górą stu policjantów, szczelnym kordonem otoczyło kilkunastu młodych ludzi. Wyglądało to i groźnie i śmiesznie. Reakcja policji na pewno nie była adekwatna do „zagrożenia” jakie mogli stworzyć ci młodzi ludzie. Po jakimś czasie zatrzymanych zaczęto legitymować i wypuszczać tych, którzy mieli przy sobie swoje… kenkarty? Znów powiało czasem wojny w Warszawie. Innym przechodniom po plecach na pewno przeszedł dreszcz. Łapanka w takim dniu musi budzić złe wspomnienia.

Ale przynajmniej wiceprezydent USA Mike Pence poczuł się bezpieczny i odetchnął z ulgą.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 03.09.2019 16:01

    Ja rozumiem świętować koniec wojny, wycofanie wojsk z Polski naszych wrogów itp ale świętować napaść? Niemców na Polskę to jakaś pomyłka? tak jakby świętować gwałt na Narodzie Polskim kto to wymyśla takie “święta” idiotyczne?…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.