Pierwsze raporty z obserwacji szczątków ISON

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 186

Pojawiają się pierwsze doniesienia na temat obserwacji licznych przypadków spadających z nieba kul ognistych. Astronomowie ostrzegali, że 15 i 16 stycznia zobaczymy wiele takich obiektów. Wygląda na to, że te predykcje były prawidłowe.

Niedawno nastąpiło znaczne zwiększenie ilości obserwowanych bolidów na terenie Stanów Zjednoczonych. Ostatnie godziny przyniosły wiele doniesień z terenu Europy. Prawdopodobnie fragmenty spadały również w innych miejscach świata, ale trudno się dziwić, że najwięcej doniesień jest z obszarów zurbanizowanych.

Na kontynencie europejskim kule ognia były widziane między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Francji. Kolory, jakie widziano podczas spalania się obiektów wchodzących w ziemską atmosferę oscylowały od niebieskiego przez żółty do zielonego, a nawet pomarańczowego. Każdy z nich jest o tyle istotny, że może pozwolić na ustalenie składu spalających się fragmentów.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o