Pierwsze dymisje w PZPN

Opublikowano: 19.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1256

Maciej Sawicki poinformował, że zarząd polskiej federacji piłkarskiej odwołał go z pełnionej przez ostatnie dziewięć lat funkcji sekretarza generalnego PZPN. Ale nie tylko on straci posadę.

Wybory nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się 18 sierpnia, ale już w piłkarskiej centrali zaczęły się ruchy kadrowe. Sawicki był sekretarzem generalnym związku od dziewięciu lat i uważany jest za prawą ręką prezesa Zbigniewa Bońka. Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych ogłosił: „Na moją prośbę, Zarząd PZPN odwołał mnie dzisiaj z funkcji Sekretarza Generalnego ze skutkiem na 19.08. Oznacza to, że z ostatnim dniem prezesury Zbigniewa Bońka kończę swoją pracę jako Sekretarz Generalny. Dziękuję Prezesowi za szansę i zaufanie”.

Odwołanie sekretarza generalnego już w tej chwili to ukłon pod adresem nowego sternika związku, ktokolwiek nim nie zostanie. Na razie jest dwóch kandydatów – Marek Koźmiński i Cezary Kulesza, a nie jest tajemnicą, iż Sawicki opowiada się za kandydaturą Koźmińskiego, więc w przypadku zwycięstwa Kuleszy, co sądząc po przeciekach dochodzących z piłkarskiego środowiska jest wielce prawdopodobne, na zachowanie posady i tak nie miałby szans.

To nie jedyna i zapewne nie ostatnia zmiana w kręgach decyzyjnych piłkarskiej centrali. Z zajmowanej posady odwołano również przewodniczącego Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki, który pełnił tę funkcję przez ponad dekadę i również był zaliczany do najbardziej zaufanych ludzi Bońka. Odwołano też Magdalenę Urbańską z zajmowanego stanowiska Dyrektora Departamentu Piłki Amatorskiej.

W mediach te zmiany nie wywołały większych emocji. Ale to się zmieni w chwili, gdy dojdzie do zmiany kadrowych w komisji ds. mediów i marketingu, na czele której od dekady stoi inny z zaufanych ludzi Bońka Janusz Basałaj. W owej komisji zasiadają wpływowi przedstawiciele mediów, m.in. Mateusz Borek, Roman Kołtoń, Michał Białoński, Paweł Wilkowicz, Tomasz Smokowski i Jakub Kwiatkowski.

Autorstwo: JTK
Źródło: Trybuna.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o