Pierwsze dane o antyniemieckiej przestępczości

Opublikowano: 07.06.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 852

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji niezwykle chętnie publikuje dane dotyczące działalności „ekstremistów” na terenie Niemiec. Po raz pierwszy w historii zamieszczono jednak informacje na temat przestępstw na tle nienawiści do samych Niemiec. Wynika z nich, że w ubiegłym roku odnotowano oficjalnie 132 takie przypadki, dotyczące najczęściej zniewagi niemieckich symboli lub ich niszczenia.

Dane dotyczące wystąpień przeciwko Niemcom są zbierane dopiero od zeszłego roku, stąd teraz pierwszy raz zamieszczono je w raporcie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji na temat przestępstw motywowanych politycznie. Dotychczas w tej kategorii wyróżniano głównie przypadki łamania prawa przez „ekstremistów”, czyli skrajną prawicę oraz lewicę, a także informacje o atakach mających podłoże „rasistowskie” i religijne.

Ogółem w ubiegłym roku odnotowano dokładnie 132 przypadki antyniemieckich przestępstw. Dokładnie 37 z nich miało dotyczyć znieważenia Niemców albo niemieckich symboli, 21 używania symboli zakazanych przez konstytucję, 18 napadów czy 13 przypadków wandalizmu. Spośród tych przestępstw 35 dokonali obcokrajowcy, 25 działacze skrajnej lewicy, 18 religijni fundamentaliści oraz 10 osoby o prawicowych poglądach. Reszty nie dało się jednoznacznie sklasyfikować.

Wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w Bundestagu, Leif-Erik Holm, nazwał rejestrowanie antyniemieckich przestępstw jako pierwszy ważny krok w kierunku walki z tym problemem. Zauważył on, że dotyka on coraz częściej niemieckich dzieci, które z powodu swojej narodowości są prześladowane przez osoby pochodzenia imigracyjnego.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.