Pierwsza koncepcja napędu warp nie łamiąca praw fizyki

Opublikowano: 06.04.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3334

Zespół fizyków przedstawił propozycję fizycznego napędu warp, opartego na koncepcji opracowanej w latach 1990. Co więcej, koncepcja ta nie powinna łamać żadnych praw fizyki. Czy to oznacza, że napęd warp nie będzie już tylko tworem literatury SF?

Współczesna technologia wciąż nie pozwala nam na dalekie podróże kosmiczne. Wysłanie człowieka na planetę w innym systemie gwiezdnym byłoby przede wszystkim bardzo kosztowne i czasochłonne, jednak największym problemem jest to, że astronauta po prostu nie dożyłby momentu, w którym ujrzałby cel swojej podróży.

Natomiast wysłanie grupy ludzi i reprodukcja na statku kosmicznym jest wykluczona – rozwiązanie to jest całkowicie nieopłacalne finansowo. Poza tym, podczas strasznie długiej podróży kosmicznej, zdrowie astronautów zaczęłoby się pogarszać. Różne choroby mogłyby spowodować, że statek kosmiczny dotarłby na obcą planetę z martwą załogą.

Dlatego naukowcy postawili sobie za cel opracowanie nowych technologii kosmicznych, które zabiorą nas do odległych światów w znacznie krótszym czasie. Jednym z pomysłów jest napęd warp, który manipuluje czasoprzestrzenią w taki sposób, aby statek kosmiczny mógł przemieszczać się szybciej od prędkości światła. Czy to jest w ogóle możliwe?

Według naukowców – jak najbardziej. Co więcej, badacze z Applied Physics, niezależnej grupy naukowców, inżynierów i wynalazców, opracowali pierwszą propozycję napędu warp, który nie powinien łamać praw fizyki. Przyjęło się, że napęd warp wymaga dużej ilości energii negatywnej skupionej w jednym miejscu i zaprzecza prawom fizyki. Jednak wspomniani naukowcy znaleźli rozwiązanie – potężne pole grawitacyjne mogłoby zastąpić energię negatywną.

Według tej koncepcji, statek kosmiczny z napędem warp byłby wolniejszy, ale przynajmniej jest to fizycznie możliwe do osiągnięcia. Niestety tutaj również pojawiają się pewne problemy – wywołanie zauważalnego efektu grawitacyjnego w czasoprzestrzeni wymaga masy porównywalnej do planety.

W najbliższym czasie z pewnością nie będziemy mogli rozpoczynać załogowych misji na obce planety w sąsiednich systemach gwiezdnych, lecz najnowsze badanie pokazuje, że napęd warp jest możliwy z naukowego punktu widzenia. Naukowcy są przekonani, że w dalekiej przyszłości napęd warp stanie się rzeczywistością.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. donkey 06.04.2021 17:53

    Kupa nie artykuł. Czyli dalej nic.
    Już kilka miesięcy temu znalazłem lepszą informację o możliwym do zbudowania napędzie warp, ale podświetlnym 🙂 Nawet 1/4c brzmi świetnie i pozwala dolecieć do najbliżej gwiazdy w 16 lat 🙂

  2. Murphy 08.04.2021 09:21

    @donkey: W 16 lat do Słońca? No to rzeczywiście nie za szybki ten napęd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.