Pierwsza autobiografia Adolfa Hitlera

Opublikowano: 11.10.2016 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 844

Szkocki historyk Thomas Weber twierdzi, że opublikowana w 1923 roku książka „Adolf Hitler: jego życie i wystąpienia” została napisana przez samego dyktatora, informuje agencja France Press.

Weber dotarł do wielu dokumentów w archiwach RPA, które „prawie na pewno” wskazują na to, że książka była napisana nie przez niemieckiego żołnierza barona Adolfa-Wiktora von Kerber, jak uważano wcześniej, ale przez samego Hitlera, głosi oświadczenie.

„Wiedza o tym, że książka była w rzeczywistości napisana przez Hitlera oznacza, że był on kłamliwym politycznym działaczem z mistrzowską intuicją odnośnie politycznych procesów i koncepcji na długo zanim opublikował “Mein Kampf”, którą uważa się za jego pierwszą autobiografię” — powiedział Weber. Według historyka, ta książka jest „bezwstydnym, ale sprytnym aktem samoreklamy”.

Zawiera ona zbiór wystąpień Hitlera, w których porównuje on siebie do Jezusa Chrystusa i twierdzi, że jego przemowy powinny stać się „nową Biblią”. Zdaniem Webera, autobiografia była napisana, aby ukształtować obraz Hitlera jako „Zbawcy Niemiec”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 12.10.2016 08:46

    Porównanie z Jezusem jasnej strony mocy to przegięcie . Porównanie z Judaszem ciemniej strony mocy to prawdopodobne.
    Niech każdy mówi za siebie, komu służy ?
    Sobie służysz, jasna moc .
    Innymi się posługujesz, ciemna moc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.