Pierwsi zatrzymani w sprawie neonazistów

Opublikowano: 24.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 632

Po reportażu TVN o polskich wielbicielach Hitlera są pierwsi zatrzymani. Polskie Radio podaje, że podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania odkryto nazistowskie publikacje, flagi i odznaki, a także broń i amunicję.

Zatrzymani to trzej uczestnicy imprezy ku czci rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, którą pokazał w swoim reportażu TVN. Do przeszukań w ich domach doszło natychmiast po tym, gdy Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny zlecił wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania ustroju totalitarnego. Było tego sporo: flagi, naszywki, odznaki, publikacje głoszące nazizm. Prokuratorzy będą również sprawdzali zawartość komputerów trzech osób i ich telefony komórkowe. Dodatkowo u dwóch uczestników prohitlerowskiej imprezy zabezpieczono amunicję, u jednego broń.

Zebrane dowody mogą przyczynić się do delegalizacji stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, organizatora skandalicznego wydarzenia pokazanego w reportażu. Takiego kroku domaga się opozycja; przedwczoraj w tym duchu wypowiadała się Katarzyna Lubnauer, a partia Razem wezwała do bojkotu nacjonalistów w debacie publicznej, ile razy są zapraszani do oficjalnego zabierania głosu w medialnych debatach. Socjaldemokratyczna organizacja intensywnie przypomina również o tym, że skrajni narodowcy od dawna byli tolerowani, a niekiedy hołubieni przez obecne władze. “Wicemin. sprawiedliwości Łukasz Piebiak jeszcze w styczniu 2017 r. przekonywał, że napis „White Pride” oraz krzyż celtycki niosą „różne skojarzenia” i nie mogą „podlegać arbitralnym zakazom jedynie z tego powodu, że niektóre grupy osób interpretują je w jeden kategoryczny sposób”” – pisze Razem na “Twitterze”, przytaczając fragment odpowiedzi urzędnika „dobrej zmiany” na poselską interpelację.

O sytuacjach takich przypominać należy tym bardziej, że politycy PiS już demonstrują oburzenie z powodu obecności neonazistów w Polsce, zupełnie jakby wcześniej nie zdawali sobie z niej sprawy. Patryk Jaki w typowym dla „dobrej zmiany” stylu zapewnił, że obecnie rządzący naprawią to, czego nie chciała zrobić PO, nie będą tolerować neonazistów, a z delegalizacją może liczyć się nie tylko Duma i Nowoczesność, ale i ONR. Za to Marek Jakubiak z Kukiz’15, ruchu, który wyniósł polskich nacjonalistów do Sejmu, starał się rano w TOK FM bagatelizować sprawę, przekonując, że w reportażu TVN zobaczyliśmy „wariatów”.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. maj cher 24.01.2018 14:16

  Bardzo ciekawe,że ci nagrani nawet po kilku dniach od publikacji i szumu medialnego mieli jeszcze dowody obciążające ich? A gdyby nie ten film to co cisza?
  Prawie każda rodzina straciła kogoś przez faszystów, jeżeli ktoś hołduje takim ideologiom,to samo się nasuwa kim musieli być podczas wojny jego dziadkowie, czy kuzyni.

 2. Perun 24.01.2018 19:02

  Szkoda,że art. 304 § 1 KPK, mówi o tylko o społecznym obowiązku powiadomienia o popełnieniu przestępstwa bo można by jeszcze wsadzić ekipę TVN za prawie rok ukrywania tego faktu.
  Najśmieszniejszy jest zasięg całej, tej g.wnoburzy,dzisiaj w radiu nawet komentującego Dudę słyszłem.

 3. RobG56 25.01.2018 09:41

  To jasne, że sprawa kilku łbów nie ma żadnego znaczenia, tak jak kompletnie nie ma znaczenia spalenie kukły Sorosa. Nie ma to znaczenia wewnątrz kraju. Nie sądzę by to kogoś szerzej interesowało.
  Wyolbrzymianie ma sens na zewnątrz kraju.
  Słuszna jest reakcja pokazująca niewspółmiernie większe działania faszystowskie w innych państwach, lecz one są przeznaczone na rynek krajowy, podczas gdy wywlekanie brudu przez Budkę, TVN czy GW jest przeznaczone na rynek zewnętrzny. Warto na to kłaść nacisk i prosić TVN, Budkę i tym podobnych łotrów o informację na temat ich działań w takich sprawach dziejących się na łonie ich umiłowanej UE.
  Działania państwa i restrykcje wywoływane tego rodzaju materiałami są na wyrost i wskazują na jego słabość. Tym samym są głosy najwyższych urzędników państwa w tej sprawie.
  Trzeba przepytać Budkę i TVN na okoliczność przeprowadzonej manipulacji (Hitler urodził się w kwietniu).

 4. dagome12345 25.01.2018 11:12

  Sprawa z wafelkowymi neonazistami ukazuje tylko ,że jesteśmy słabym, kontrolowanym , nie posiadającym rzeczywistej niepodległości krajem.
  W Niemczech co roku dochodzi do 50-60 OFICJALNYCH manifestacji neonazistów (( generalnie raz na tydzień!!!- w Austrii podobnie (może troszkę mniej)) , a ile jest ich w Polsce ? Można stwierdzić ,że ZERO.
  Co śmieszniejsze, niektórzy działacze niemieckiego AFD (alternative für deutschland), którzy zostali 3-ą siłą polityczna w Niemczech wywodzą się wprost z organizacji neonazistowskich i jakoś to “europie zachodniej” nie przeszkadza, a już tym bardziej bojownikom o wolność z TVN, Polsatu czy GW.
  Teraz wyobraźmy sobie ,że do Polskiego sejmu wchodzi partia z takimi inklinacjami.
  Co nie przechodzi wam to przez myśl ? No i macie rację , bo nie jesteśmy narodem nazistów, rasistów, ksenofobów. Co najważniejsze nasza historia nie zmusza nas to ostentacyjnego okazywania chorej tolerancji na każdym kroku jak to ma miejsce na zachód od Odry.
  Niestety taki stan rzeczy jest wykorzystywany przeciw nam na każdym kroku, bo kraje , które przez stulecia zbudowały swój dobrobyt przez wylanie morza krwi Azjatów, Afrykanów , Indian południowoamerykańskich chcą na siłę odwrócić historię , a zrobić to najłatwiej wskazując nowych “winnych”.

  W każdym kraju znajduje się niewyedukowany margines społeczny, mylący pojęcia lub wybierający z nich pewne potrzebne mu elementy, aby zjednoczyć się koło jakiejś sprawy .
  Takimi tępakami najłatwiej manipulować lub wykorzystywać ich istnienie do realizacji własnych celów . Ma to miejsce obecnie w Polsce. Na nasze nieszczęście jest to po trosze na rękę wszystkim opcjom politycznym.
  -PO wiadomo, może dowalić PIS-iorom.
  -PIS-iory mogą zadać poważny cios jedynej alternatywie ich rządów, ułatwiają sobie drogę do samodzielnego obchodzeni setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zmniejszają opór mogący wyniknąć po ogłoszeniu realizacji roszczeń żydowskich
  -Nowoczesne,Palikociarnie, komuniści Zandberga osłabiają punktującego ich merytorycznymi argumentami przeciwnika.
  -Niemcy , Rosja, USA pokazują ,że byle leszczem z lasu usmarowanym czekoladą z wafelka mogą zmusić premiera i prezydenta blisko 40 mln kraju do przeprosin za jego tępy wybryk.

  Nie chcę tu wychodzić na jakiegoś politycznego megalomana, ale lata temu miedzy innymi na forach WolnychMediów pisałem o tym ,że Ruch Narodowy i podobne im organizacje pozwoliły przeniknąć do swoich struktur łysym tępakom nie znającym podstaw historii , i że zemści się to na nich gdy nadejdzie odpowiedni czas. ( Pisałem o tym jak widziałem zdjęcia z leśnych zabaw członków Ligi Polskich Rodzin i jeśli ja taki nic nieznaczący leszcz o tym wiem, to oznacza ,że odpowiednie służby wiedzą o tym na pewno ).

 5. Perun 27.01.2018 18:51

  Aida 25.01.2018 10:23

  Arcy ciekawie brzmi § 2.

  Wyprodukowali i utrwalili w celu rozpowszechnienia? – TAK!
  Posiadali, przechowywali a nawet przewozili i zaprezentowali? – TAK!
  TVN do pierdla!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.