Pierwsi imigranci skazani za gwałty w przewozach na aplikacje

Opublikowano: 22.03.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3181

Od grudnia w sądach w Warszawie zapadły trzy wyroki dotyczące gwałtów w popularnych przewozach na aplikacje. Najbliższych kilka lat w więzieniach spędzą więc imigranci, którzy w ubiegłym roku dopuścili się przestępstw na tle seksualnym. Takich decyzji sądów będzie zapewne coraz więcej, bo według „Gazety Wyborczej” już w tej chwili toczą się postępowania przeciwko kilkunastu obcokrajowcom.

Pierwszy raz głośno o zachowaniu imigrantów pracujących dla aplikacji Uber i Bolt stało się wiosną zeszłego roku. Dziennik „Rzeczpospolita” napisał wówczas, że policja prowadzi śledztwa w sprawie kilkunastu obcokrajowców pochodzących głównie z Gruzji, Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. Jesienią ubiegłego roku policja i Straż Graniczna przeprowadziły zaś masowe kontrole w kilku miastach.

Według „Gazety Wyborczej” pierwszy wyrok w takiej sprawie zapadł w grudniu ubiegłego roku. Był on jednak zaskakująco niski. Jeden z kierowców został bowiem skazany na 2,5 roku więzienia i konieczność wypłaty 20 tys zł zadośćuczynienia swojej ofierze.

Bardziej dotkliwe były wyroki z lutego i marca bieżącego roku. Anar M. został skazany za gwałt popełniony pod koniec 2021 roku na 4,5 roku więzienia oraz 20 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zasądził z kolei gruzińskiemu obywatelowi Giorgiemu V. 4 lata odsiadki.

„Gazeta Wyborcza” i „Super Express” nie ukrywają, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. W chwili obecnej warszawskie sądy prowadzą bowiem postępowania przeciwko 14 kolejnym obcokrajowcom. Ogółem od 2016 roku na stołeczną policję zgłoszono blisko 70 przypadków molestowania seksualnego w przejazdach za pośrednictwem wspomnianych aplikacji.

Na podstawie: SE.pl, Warszawa.Wyborcza.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 22.03.2023 13:25

  Trzeba być kompletnie walniętym by zrównywać ze sobą gwałt i molestowanie seksualne!
  Może napad z bronią na kantor i kradzież w sklepie to też to samo i należą się maksymalne wyroki?!

 2. Stanlley 22.03.2023 13:46

  A co wy się tak boicie napisać że to kierowcy uberka? Co to ma znaczyć – kierowca na aplikacje? Wyście na głowy poupadali?

 3. replikant3d 22.03.2023 16:13

  Stanlley, Bo boją się pewnej babki z USA..

 4. sanchop 23.03.2023 08:26

  Brawo! A będzie jeszcze lepiej! Odpowiedzialni za ich wpuszczanie dalej na wolności! Kochani, czy to prawda, że w strajku “tirowców” brali udział Polacy? Nie chce mi się wierzyć…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.