Pieniądze dla każdego

Opublikowano: 27.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 334

Francuski senat zarekomendował wprowadzenie w kraju pilotażowego programu gwarantowanego dochodu podstawowego.

Koncepcja GDP ma promować sprawiedliwość społeczną i rzeczywistą redukcję biedy we Francji. Według informacji portalu next.gazeta.pl, w maju br., na wniosek socjalisty Daniela Percherona, prace nad tym świadczeniem rozpoczęła komisja we francuskim parlamencie. Efektem jest 433-stronicowy raport, w którym rekomenduje się przetestowanie gwarantowanego dochodu w wybranych miastach Francji w ramach trzyletnich programów pilotażowych.

W raporcie stwierdzono, że jeśli efekty tych przedsięwzięć będą zadowalające, dochód podstawowy powinien spełniać następujące kryteria:

1. Powinien być wypłacany jedynie dorosłym obywatelom, zarejestrowanym przez organy skarbowe.

2. Powinien być wyższy od obecnego dochodu minimalnego we Francji.

3. Powinien być bezwarunkowy.

4. Powinien być finansowany dzięki reformie fiskalnej oraz częściowemu zastąpieniu istniejących świadczeń socjalnych.

Zaraz po opublikowaniu raportu Francuski Ruch na rzecz Dochodu Gwarantowanego (MFRB) wezwał rząd do możliwie szybkiego zorganizowania niezbędnych funduszy w celu przyspieszenia badań.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Co będzie jak nie będzie druku pieniędzy długu , tylko dług cyfrowy elektroniczny , osiągniemy szybkość nad świetlną przelewów dłużnych , oparty na 1 %lichwy do wyzysku.
Od i franca, jaki bezwarunkowy , to warunkowy, bo dzieci tam brak .
Bezwarunkowy to, od narodzin po kres życia .
Ile ma lat osoba dorosła ?
czy się uczy,
czy pracuje ,
czy jest bezrobotna,
czy na emeryturze ,
Bezwarunkowe mydlenie oczu ! Pieniądze od każdego , do urzędu skarbowego.
Te wasze badania 50 lat trwają ,i końca nie widać ?

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Nie dla każdego tylko dla zyba arabskiego.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Najwyższy czas zrzeszyć producentów do przejęcia ZUS , wpłacane przez nich składki jako POŻYCZKA środki publiczne ludzi do inwestowania w nowe miejsca pracy i rozwój w Polsce . Składki przynoszą korzyści nam wszystkim natychmiast i przedsiębiorcom i pracownikom i emerytom, te środki nie leżą a pracują bo są wykorzystywane dla naszego wspólnego dobra . Nie wspieramy się obcym kapitałem banku i lichwy, giełdowymi przewałami, bessy oszustwami ,czy rządowym bezprawiem OFE składek, matactwo Tuska .
Rozwijamy się przez inwestowanie własnych osobistych oszczędności w ZUS .
Z praw nabytych korzystamy !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Składek ZUS nie przejadamy, one pracują dla naszego dobra, w pożyczkach dla przedsiębiorców w Polsce , inwestowanych w Polsce, wspierając kapitał i rozwój Polski. ZUS składka musi na ciebie pracować ! Nie ty pracujesz na składki do ZUS ? Widać różnicę . ZUS składak to twoja pożyczka dla producentów który inwestują w Polsce, byś miał pracę i zarobek, wpłacają ci składkę na ZUS, z którego jak z Banku mogą pożyczyć bez procentową pożyczkę, by zainwestować w Polsce . Wilk syty i owca cała .