Pielęgniarki odchodzą z zakopiańskiego szpitala

Opublikowano: 14.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1489

Pielęgniarki odchodzą z zakopiańskiego szpitala. W ostatnim czasie z pracy zrezygnowało 6 położnych i 10 pielęgniarek. Atmosfera w szpitalu jest fatalna – mówi Dorota Trojańska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Ostatnie wydarzenia mają swój finał w Sądzie pracy.

Od dawna wiadomo, że personel szpitali jest przeciążony obowiązkami, a pensje nie rosną by wynagrodzić dodatkową pracę.

Już jakiś czas temu pielęgniarki w całej Polsce groziły strajkiem i pozwem zbiorowym. Nie lepiej ma się sytuacja w zakopiańskim szpitalu. Mniej więcej od początku roku odeszło z pracy 6 położnych i 10 pielęgniarek. Powodem miała być zła atmosfera pracy, niskie pensje oraz kontrole. Wrześniowa kontrola, która skończyła się oficjalnymi naganami dla trzech pielęgniarek, będzie miała swój finał w sądzie. Pielęgniarkom zarzucono złe wykonywanie swoich obowiązków, czyli w praktyce odpoczynek w czasie nocnego dyżuru.

Dwie pracownice szpitala nie zgodziły się z naganą wystawioną im za rzekome spanie w trakcie dyżuru. Kobiety utrzymują, że nie spały, a jedynie korzystały z prawa do wypoczynku podczas pracy, oraz że nie naraziły pacjentów na niebezpieczeństwo ani zaniedbanie.

Wczoraj w Sądzie pracy w Nowym Targu sąd przesłuchał lekarzy, którzy wsparli pielęgniarki i zaprzeczyli, jakby zaniedbały swoje obowiązki. „Naszym zdaniem, dyrekcja szpitala powinna zadbać o godziwe warunki pracy i płacy dla personelu, a nie naruszać dobre imię pracowników. My tu jesteśmy dziś w sądzie nie dla naszych trzech koleżanek, ale dla pielęgniarek i położnych w całym kraju” – komentuje Dorota Trojańska w rozmowie z „Tygodnikiem Podhalańskim”.

Sprawa nie zakończyła się na wczorajszej rozprawie, sędzia wyznaczył kolejny termin na 17 lutego w Nowym Targu.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

w moim odczuciu personel tego szpitala doskonale zna realia stworzone w n/kraju, ale o tym poniżej;
https://www.youtube.com/watch?v=XTfe3RB9-SQ