Pielęgniarka zwolniona z powodu wiary w Jezusa

Opublikowano: 18.04.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 695

Chrześcijańska pielęgniarka, która pocieszała chorego na raka została zwolniona z pracy z powodu religii. Chory na raka pacjent szpitala Darent Valley w Dartford doniósł na pielęgniarkę fakt, że powiedziała, że będzie miał większe szanse wyzdrowieć jeśli będzie się modlił do Boga. To doniesienie spowodowało, że wyrzucono ją z pracy za złamanie zasady, że nie wolno rozmawiać o religii.

Pielęgniarka Sarah Kuteh opiekowała się pacjentami oczekującymi operacji w Darent Valley Hospital, Dartford, hrabstwo Kent, w marcu ub roku, kiedy złożono pierwsze doniesienie. Pięciu pacjentów zeznało, że głosiła poglądy religijne. Skargi pacjentów poskutkowały natychmiastową naganą dla pielęgniarki w kwietniu ubr. Jeden z pacjentów poskarżył się, że Kuteh powiedziała mu, że droga do Boga wiedzie przez Jezusa.

Jednym z zadań Sary Kuteh było wypełnianie kwestionariuszy pacjentów z zapytaniem odnośnie wiary. Szefowie pielęgniarki uważali, że jeżeli odpowiedź na pytanie o religię była negatywna nie upoważniało jej to do zagajenia rozmowy na temat wiary. Pominięto skwapliwie wolność wypowiedzi, próbując dostosować przekonania pielęgniarki do potrzeb wymyślonej przez siebie odpowiedzialności za niewiarę pacjentów.

Główny manager medyczny szpitala w Dartford – Sarah Collins, która prowadziła pierwsze postępowanie dyscyplinarne dla pielegniarki, była nieubłagalna. Stwierdziła, że wiara pielęgniarki przekracza granice zawodowe. Nikt nigdy nie udowodnił, że sugerowanie odwołania się w potrzebie do Boga pogorszy stan zdrowia pacjenta. Medyczne doniesienia wskazują raczej na cuda, gdzie nie potrafiono wyjaśnić recesji choroby po modlitwie. Nie przeszkadzało to jednak szefom pielęgniarki ukarać jej. W drugim postępowaniu dyscyplinarnym Kuteh została zwolniona.

Dyrektorka pielęgniarek prowadząca drugie postępowanie dyscyplinarne we wrześniu – Victoria Leivers-Carruth stwierdziła, że pielęgniarka doprowadziła do tego, że pacjenci byli „smutni i zestresowani” a postępowanie pielęgniarki Kuteh było poważnym złamaniem wymagań kierownictwa i niewłaściwą praktyką. Oświadczyła także, że nie została zwolniona za poglądy religijne ale za poruszanie tematów religijnych, kiedy miała to wyraźnie zabronione.

Organ zajmujący się obserwowaniem praw równości wstawił się za pielęgniarką i nawoływał do zakończenia prześladowania chrześcijan. Nie zapobiegło to zwolnieniu pielęgniarki ze szpitala w Dartford. Pielęgniarka z 15-letnim doświadczeniem została wyrzucona z pracy za zaoferowanie pomodlenia się przed operacją chorym na raka.

Pielęgniarka Sarah Kuteh zapowiada, że będzie walczyć i skierowała skargę do Trybunału Pracy. Sędzia Trybunału Pracy Martin Kurrein ma 28 dni na ogłoszenie wyroku w sprawie. Sara Kuteh, matka trojga dzieci wniosła pozew o niezasadne zwolnienie twierdząc, że jej kara była nieproporcjonalna i dotkliwa.

Pacjentom nie stało się nic złego poza tym, że mieli okazję porozmawiać o wierze i ewentualnie zabronić odmawiania w ich imieniu modlitwy. Jak do tej pory nie słychać aby szpital zamierzał ukarać azjatyckich pacjentów dr Kamrana Khana i dr Leili Mohamed za zaniedbania i spowodowanie śmierci innej pacjentki.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. gajowy 18.04.2017 13:50

    Zależy komu oferowała modlitwy, jak niewierzącym to rzeczywiście trochę dziwnie.

  2. Konter 18.04.2017 17:07

    Nie dostosowała się do wytycznych szefa, mieli prawo ją zwolnić, co prawda kara wydaje się zbyt surowa, ale to nie ja jestem ordynatorem tego szpitala.

  3. Stanlley 19.04.2017 11:40

    Bądźmy konsekwentni – jeśli uznajemy wolność słowa która jest podstawą państwa demokratycznego to najzwyczajniej nie mieli prawa jej zwalniać. Coś takiego to w Pakistanie albo innym wsio ale nie w kraju uważającym się za demokratyczny.

    Z drugiej strony “Jak do tej pory nie słychać aby szpital zamierzał ukarać azjatyckich pacjentów dr Kamrana Khana i dr Leili Mohamed za zaniedbania i spowodowanie śmierci innej pacjentki.” gdyby to się okazało prawdą…. to z jakiej racji oni tam jeszcze pracują? Władze szpitala zaprezentowały niebywałą obłudę, hipokryzję i brak dbałości o zdrowie i życie pacjentów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.