Pięciu aresztowanych po mordzie rytualnym hinduistów

Opublikowano: 06.04.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2446

Indyjska policja aresztowała pięciu mężczyzn podejrzanych o zamordowanie 60-letniej kobiety. Miała być ofiarą rytualnego mordu. Jej ciało z odciętą głową; odkryto cztery lata temu w hinduskiej świątyni.

64-letnia Shanti Shaw została ścięta maczetą w 2019 roku w świątyni w mieście Guwahati w stanie Assam (północny wschód). Policja długo nie zrobiła żadnych postępów w rozwiązaniu sprawy, bo nie potrafiła zidentyfikować ciała. Stało się to dopiero w styczniu tego roku.

Umożliwiło to wznowienie śledztwa i pięciu mężczyzn zostało aresztowanych między 25 marca a 1 kwietnia. Oskarżono ich o mord z premedytacją. Komisarz policji z Guwahati, Diganta Barah. Oświadczył, że w tym rytualnym mordzie brało w sumie udział 12 osób.

Policja nadal poszukuje siedmiu wspólników, którzy wciąż są na wolności. Według komisarza jednym z pięciu aresztowanych jest 52-letni Pradeep Pathak, który „zorganizował” złożenie ofiary z kobiety w ramach obrzędu religijnego dla upamiętnienia rocznicy śmierci jego brata. „Oskarżony wierzył, że taka ofiara ukoi duszę zmarłego” – wyjaśnił komisarz policjant. W indiach odnotowano w sumie 103 przypadki składania ofiar z ludzi w latach 2014-2021, zwykle popełnianych w ramach hinduskich rytuałów religijnych.

Takei „zwyczaje” są nadal rozpowszechnione na obszarach niektórych plemion, żyjących na obrzeżach cywilizacji, gdzie wierzenia okultystyczne i czary są silne. W 2022 roku dwóch mężczyzn zostało aresztowanych jednak za rytualne zabójstwo 6-letniego chłopca w stolicy – New Delhi. Wyjaśnili policji, że oddali dziecko jako ofiarę dla Sziwy w nadziei, że to hinduskie bóstwo pomoże im uchronić się od chorób i się wzbogacić.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.