Piece gazowe zostaną zakazane w USA?

Opublikowano: 10.01.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2435

Amerykańska agencja federalna może wprowadzić ogólnokrajowy zakaz kuchenek na gaz ziemny w związku z obawami, że powodują one problemy zdrowotne.

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) będzie publicznie zajmować się sprawą kuchenek zimą 2023 roku i może ustanowić normy dotyczące emisji, a nawet może ich zakazać, powiedział szef CPSC Richard Trumka Jr. w rozmowie z „Bloomberg News”. Szacuje się, że piece na gaz ziemny są używane w około 40 procentach wszystkich gospodarstw domowych w USA.

„To ukryte zagrożenie” — powiedział Trumka w wywiadzie opublikowanym 9 stycznia. „Każda opcja jest na stole. Produkty, których nie można uczynić bezpiecznymi, mogą zostać zakazane”.

Trumka, mianowany na stanowisko przez Bidena, jest byłym pracownikiem Partii Demokratycznej w Kongresie i synem Richarda Trumki, byłego szefa jednego z najpotężniejszych związków w Stanach Zjednoczonych, AFL-CIO.

Grupy branżowe twierdzą, że piece na gaz ziemny niekoniecznie emitują bardziej szkodliwe emisje niż inne rodzaje pieców. Association of Home Appliance Manufacturers i American Gas Association sprzeciwiły się ewentualnemu zakazowi, argumentując, że przedmiotem dyskusji powinna być wentylacja, a nie same piece.

Zdaniem Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) i Światowej Organizacji Zdrowia kuchenki na gaz ziemny emitują niebezpieczne poziomy zanieczyszczeń powietrza, takich jak dwutlenek azotu, tlenek węgla i inne cząsteczki. Niektóre badania pokazują, że urządzenia na gaz ziemny wydzielają metan nawet po wyłączeniu, twierdzą krytycy pieców.

Konserwatywne grupy skrytykowały zakazy dotyczące urządzeń i pieców zasilanych gazem ziemnym. „Zakaz gazu ziemnego ograniczyłby konsumentom możliwość wyboru preferowanego źródła energii. Głównym powodem, dla którego rodziny lubią gaz ziemny, jest to, że wygrywa pod względem kosztów” – stwierdziła Heritage Foundation w artykule z 2020 roku.

American Gas Association stwierdziło również w 2020 r., że „gospodarstwa domowe, które wykorzystują gaz ziemny do ogrzewania, gotowania i suszenia ubrań, oszczędzają średnio 879 USD rocznie w porównaniu z domami wykorzystującymi energię elektryczną do tych zastosowań”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Maklay62 (CC0)
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Murphy 10.01.2023 11:48

  Od kiedy to CO2 jest zanieczyszczeniem powietrza? W chwili obecnej poziomy CO2 w naturze są tak niskie, że rośliny wegetują a nie normalnie rosną. No ale może im o to chodzi by wyniszczyć roślinność, by ludzie byli zdani na fabryki robaków i drukowane mięso?

  Jak urządzenia gazowe mogą generować metan po ich wyłączeniu? Są na to dowody, czy tylko kolejne straszenie ludzi by polegli i poddali się narracji?

  W Holandii też nagonka na likwidację pieców się rozpoczyna:

  https://nltimes.nl/2023/01/09/cooking-gas-behind-70000-kids-asthma-symptoms

  W skrócie piszą, że aż 70 000 dzieci choruje na astmę z powodów gotowania na gazie.

  Tak ogólnie to chyba im o to chodzi, by wszyscy przeszli na prąd, to potem będzie można łatwiej każdego opornego odłączyć.

  W niektórych krajach już się to dzieje jak były upały to dostawca poblokował ludziom możliwość regulacji “sprytnych” termostatów, by sobie czasem za wiele energii nie użyli.

 2. rici 10.01.2023 13:07

  Murphy; mysle ze nie tylko roslinnosc, ludzi tez.
  W ludzkich pecherzykach plucnych znajduje sie 19 razy wiecej CO2 niz w otaczajacym nas powietrzu. By tlen dostarczony zostal z pluc do komorek potrzebny jest CO2, inaczej tlen nie polaczy sie z krwia. Ludzie ktorzy robia sobie tzw. hiperwentylacje, wydmuchuja z pluc powietrze z CO2 co powoduje zubozenie zawartosci CO 2 w plucach, i tym samym niedotlenienie organizmu. Zeby dotlenic takich ludzi potrzeba im podac CO2.
  Poza tym ogladalem jak Japonczycy na EXPO w Tokio 70 latach przywiezli hodowanego przez 5 lat pomidora coctailowego. To bylo drzewo wys. okolo 5 m, owoce na nim byly wielkosci pilki fusbollowej. Z tym ze pomidor ten byl hodowany w atmosferze z podwyzszonym CO2 i zwiekszonym cisnieniu.

 3. las 10.01.2023 13:39

  @Murphy – tak chodzi w tym dokładnie o to co napisałeś – wszystko ma być elektryczne żeby można było łatwo to kontrolować (łącznie z pieniądzem). Prądu nie przechowasz w skarpecie, butli czy kanistrze. Elektryczne narzędzia nadzoru żeby mieć przełożenie na rzeczywistość muszą operować w elektrycznym świecie.
  Co do CO2 to założę się że w pierwszym lepszym prawdziwym sondażu 75% biomasy odpowiedziałaby że jest toksyczny i trujący (z resztą zgodnie z zasadami dyskursu tak faktycznie może być, jak ze wszystkim).

 4. kufel10 11.01.2023 03:49

  Odnosząc się do treści, bo te bezeceństwa są skrzętnie pielęgnowane przez wszelakiej maści autorów, próbujących kreślić w tematyce instalacyjno-energetycznej. PIEC to jest na węgiel czy drewno, a na gaz jest KOCIOŁ. Tak jak nie mówi się boiler czy broiler a zasobnik lub podgrzewacz (wody). Od razu widać adeptów forum dla głuchoniemych “intelektualistów” muratora.

  Co do gotowania na gazie to fachowcy twierdzą, że potrawy wychodzą lepsze, że proces gotowania potrafią “lepiej” kontrolować. Cenowo wychodziło to porównywalnie z indukcją, zaś w przypadku indukcji pojawiają sie głosy o szkodliwym (promieniowaniu). Z kuchni gazowej zwykle jest z 50% strat, czyli gaz ten grzeje nam pomieszczenie, zimą np w blokach może być to korzystne (sam używałem), latem już niekoniecznie. Co do szkodliwości gazu – przyjmowało się że nie ma. Chcą was uzależnić od prądu, to oczywiste, czy dla podniesienia cen – tego nie wiemy, może to po prostu taka gra – raz obstawiamy czarne, a raz białe, trzeba coś robić, coś się musi dziać, pieniądz ma krążyć.

 5. Tallis Keeton 12.01.2023 00:22

  JPD 😀 wulkany, dymy z chinskich hut, zbrojenia na wojne, rozmarzająca wieczna zmarzlina, odrzutowce cfelebrytów, i lotniskowce nie trują nas ale kuchenka gazowa pewnie używana przez biednych truje 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.