Petycja o wstąpieniu Łotwy do Galaktycznego Imperium

Opublikowano: 17.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 655

Po tym, jak łotewski sąd skazał na sześć miesięcy więzienia autora petycji w sprawie przystąpienia Łotwy do Federacji Rosyjskiej, w Internecie pojawiły się dwie nowe inicjatywy. Jedna z nich żąda od władz włączenia kraju do składu Stanów Zjednoczonych, a druga – do Galaktycznego Imperium z filmów z serii „Gwiezdne Wojny”.

Autorzy drugiej petycji obiecują obywatelom Łotwy w przypadku przyłączenia się nie tylko własną Gwiazdę Śmierci, ale również dodatkowe bonusy.

Przypomnijmy, Maksim Kopielow wcześniej umieścił w Internecie petycję z wezwaniem do włączenia kraju w skład Rosji. Według autora inicjatywy otworzy to przed Łotwą ogromne perspektywy dalszego rozwoju. Podpisało się pod nią 7 tysięcy osób.

Jednak pomysł nie spodobał się Policji bezpieczeństwa Łotwy, która wszczęła wobec Kopielowa sprawę karną. 26 lutego Sąd Rejonowy w Rydze skazał autora petycji na sześć miesięcy więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Light 17.03.2016 16:58

    A jaki konkretnie postawiono mu zarzut?
    Czy w Polsce za stworzenie takiej petycji też groziłoby mu więzienie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.