Petra Poroszenko oficjalnie oskarżono o zdradę stanu

Opublikowano: 25.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1040

Sąd Rejonowy w Kijowie wydał w piątek zgodę na zatrzymanie byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Według doniesień mediów w Biurze Prokuratora Generalnego podpisano wniosek o aresztowanie piątego prezydenta Ukrainy, oskarżonego o zdradę stanu.

Prokuratura na Ukrainie potwierdziła w piątek, że zwróci się do sądu o aresztowanie byłego prezydenta w związku z zarzutem zdrady stanu z prawem wniesienia kaucji w wysokości około 37 milionów dolarów.

„Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Aleksiej Simonenko podpisał wniosek o aresztowanie byłego prezydenta i lidera bloku „Europejska Solidarność” Petra Poroszenki i kaucji w wysokości 1 miliarda hrywien” – czytamy w komunikacie.

Były prezydent powiadomił, że obecnie przebywa w Warszawie, gdzie organizuje zaplanowane wcześniej spotkania i zamierza wrócić do kraju w pierwszej połowie stycznia. Dwukrotnie nie stawił się w Biurze Śledczym w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych.

Poroszenko po raz pierwszy jest podejrzany o zdradę stanu i wspieranie terroryzmu. Jak mówił wcześniej były prezydent, wszczęto przeciwko niemu 130 spraw karnych, ale około 40 z nich zostało później zamkniętych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.